Majka ima pravo znati!

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Majka ima pravo znati!.


Gost

#126

2014-08-06 19:54

Sve za dobrobit bebu i majku.

Gost

#127

2014-08-06 19:59

...iz članka nije razvidno... koliko poroda se obavi u navednom rodilištu godišnje... koliko je zdravo rođene djece... koliko se rodi djece s poteškoćama i problemima... koliko pedijatara radi na odjelu neonatologije... koliko prozivana doktorica dugo radi u navedenoj bolnici... kako majka nekog nedonoščeta (ili zdravog djeteta koje je navodno greškom završilo na neonatologiji) zna što je bilo prije ili poslije nje... da li postoji dnevnik majki nedonoščadi koje pišu svoje dojmove... tko je organizirao navedenu akciju... zašto...


Gost

#128

2014-08-06 19:59

..razvidno je samo da je fb grupu organizirala supruga bivšeg gradonačelnika (nešto kao gospođa ministarka)...


Gost

#129

2014-08-06 21:08

Da, i našem dijetetu je dotična doktorica davala antibiotik, četiri dana krivi da bi onda rekla da će sljedećih sest dana davati pravi. Zbog navodne urinarne infekcije. Sljedeci dan ga je stavila i na infuziju pa su mi ga donijeli sa zamotanom ručicom. Na upit što je to sestra je rekla da je bio na infuziji, da mu je pukla igla u ručici pa ga više neće stavljati na infuziju. Kad sam upitala zašto je uopće bio na infuziji rekla je da ona ništa ne zna, da pitam doktoricu Ikonomovu. Sljedeći dan u viziti na upit zbog čega su stavljali bebu na infuziju dr. mi je odgovorila da to nije moja briga, oni dijete liječe kako treba, ali više neće ići na infuziju. U međuvremenu došao je nalaz da dijete nema urinarnu infekciju, sve je u redu, došla je druga doktorica i odredila da sljedeći dan beba i ja idemo kući. No, opet se pojavila doktorica Ikonomova i rekla da ne idemo kući jer dijete još treba dva dana primati antibiotik, ona je odredila sest dana terapiju i on to mora odraditi , unatoč tome što nema urinarnu infekciju i nalaz je u redu. A o dojenju da ne pričam. Mali nikako nije htio vući, dolazile su i sestre, pokušavale stalno, on nije mogao nikako krenuti, tresle su dijete, dijete je uzasno plakalo, strašno mi je to bilo za gledati, tako krhko malo biće a što rade s njim, stalno su govorili da je lijen pa da neće, toliko su me izludili tamo, bojala sam se da će dijete samo kopniti jer ništa ne jede pa sam zatražila da mi daju bočicu , od toga je isto odmah nastao problem, da bih dobila bočicu morala sam napisati NE ŽELIM DOJITI i to potpisati. Iako sam ja htjela dojiti ali nisam razumjela zašto beba neće povući, kao da ne može da bi nakon odlaska svojoj pedijatrici na prvi pregled ona otkrila da mali nije ni mogao sisati jer ima spojeni jezik ispod i treba otići na uho, grlo , nos da oni to precvikaju i tek onda dijete može sisati bez ikakvih problema. Ne mogu vam opisati kako sam se osjećala. Mlijeko sam dobila i dva mjeseca prije nego sam rodila, radovala se kako ću dojiti, nezaposlena sam majka, naravno da bi mi to bilo jeftinije a za dijete itekako zdravije, a zbog doktorice koja se bavila infuzijom i antibioticima i nije vidjela ono što je trebalo vidjeti i pomoći djetetu i majci, nego sam dobila tablete za zaustavljanje mlijeka koje sam morala piti, tako da i kad sam pokušala dojiti nakon što su riješili problem na uho, grlo, nos više nije išlo i nisam uspjela povratiti mlijeko natrag.  Pa neka onda netko kaže da li je ta bolnica dok god postoji takva doktorica koju svi, ama baš svi štite BOLNICA PRIJATELJ DJECE ili BOLNICA NEPRIJATELJ DJECE.

babygirl1

#130

2014-08-06 21:34

Treba policiju i novinare poslat u Vinogradsku 62, 44000 Sisak, gdje joj je prijavljeno prebivalište!!! Prešla je granicu normale...Iz MK je došla tu i još nije naučila lekciju!! Tužno za mame i bebice :(

dr. Yoda

#131 Re:

2014-08-06 22:01

#127: -  

 Treba samo polako i koncentrirano  procitati tekst peticije! Prije vise od 2 godine, nedugo nakon sto je navedena doktorica pocela raditi u sisackoj bolnici SVI GINEKOLOZI I NEONATOLOZI BOLNICE napisali su upravi prituzbu na njezin rad i ponasanje... mislim da bi to trebao biti vise nego dovoljan alarm za uzbunu i vise nego dovoljan poticaj upravi da prema zakonu propisanoj proceduri sve istrazi i provjeri... ako tijekom vise od 2 godine od strane uprave nije nista poduzeto, logicno je da se vremenom skupila kriticna masa rodilja s negativnim iskustvima i da se vremenom morao naci jedan ili nekoliko hrabrih pojedinaca koji su odlucili reci dosta...   


Gost

#132

2014-08-06 22:26

Svaka cast na hrabrosti pokretanju peticije,takvom monstrumu treba stat na kraj uz vas sam sta god da trebate jer sam i ja i moje djete s njom imali lose iskustvo.pozz...

Gost

#133

2014-08-06 22:27

Svaka cast na hrabrosti pokretanju peticije,takvom monstrumu treba stat na kraj uz vas sam sta god da trebate jer sam ja i moje djete s njom imali lose iskustvo.pozz...

Gost

#134

2014-08-07 05:51

Podržavam ovakve inicijative koje ukazuju na "rad" onih kojibi trebali brinuti o najmilijima.

Gost

#135

2014-08-07 05:52

Ne živim u Sisku ali 99% komentara je negativno,očito nešto ne štima i to treba mijenjati. Svaka povreda za mene svetog odnosa majke i djeteta je za osudu i kaznu da nikad nikome više na pamet ne padne..

Gost

#136

2014-08-07 06:54

Svaka cast jednoj majci da je odlucila dignut sve na noge,,,, velika podrska


Gost

#137

2014-08-07 07:16

Samo zelim da majke u Sisku napokon mogu u miru provoditi svoje najljepse trenutke uz svoju djecu :) Svaka cast na ovome :))

Gost

#138

2014-08-07 07:27

Rođena sam sisčanka i ponosom se time podržavam sve mame i njihova pravo jedno veliko BRAVO I HVALA :-*

Gost

#139

2014-08-07 07:27

Imate puno podršku roditelja iz Nove Gradiške..Danas je to Sisak,sutra lako moguće da bude Nova Gradiška..Samo hrabro i računajte na nas...:)

Gost

#140

2014-08-07 07:44

.

Gost

#141

2014-08-07 07:51

imate moju punu podršku... majka ima pravo znati...

Gost

#142

2014-08-07 08:05

Na svu sreću nisam se susrela sa ovom doktoricom ali po pričama više majki sa različitih područja naše županije zaključila sam da ta žena tjera neki inat po našoj bolnici sa našom djecom. To nije priča kao npr. s dr.Juricom Blagajićem kojeg pojedine žene ne vole zato šta je izravan i otvoren a pojedine ga hvale na sva zvona kao i ja sama jer mi je u puno pomogao baš sa svojim "otkačenim" mišljenjima, ali kod ove doktorice nema niti jedne majke,oca,djeda ili bake koji govore pozitivno o njoj. Zato imate podršku i ne odustajte da naša sisačka bolnica ne bude na lošem glasu radi pojedinca tj.pojedinke!!!!!!


Gost

#143

2014-08-07 08:33

Tu se nema sta komentirati. U nasoj bolnici je nedodirljiva doktorica koja se igra zivotima malih beba i njihovovih majki a gosp. ravnatelj daje otkaz dr. Savic koja je samo htjela temeljito obraditi nalaze Papa testova. Proglasavaju je neradnikom i daju joj otkaz. Njima je samo bitno da se nastanca puno nalaza a sto nam zene umiru od ,,navrijeme ne otkrivenog raka maternice". bilo bi se tu jos dalo toga napisati ali....pokazace vrijeme


Gost

#144

2014-08-07 08:43

Potpisano :-) Drzim fige

Gost

#145

2014-08-07 10:17

Ne samo udaljiti takvu osobu sa radnog mjesta nego joj općenito zabraniti baviti se medicinom.

Gost

#146

2014-08-07 10:34

Prestrašno...što se prije dotična "liječnica" smijeni to će prije naša budućnost (djeca) biti sigurna!

Gost

#147

2014-08-07 12:26

Mame ne odustajte,treba stati na kraj toj doktorica,,

Gost

#148

2014-08-07 12:46

Majka sam dvogodišnjih blizanki i isto sam imala problema s doktoricom Milivoj I.Drugu blizanku su ozivljavali pri porodu jer je zapela(tako mi je rečeno).Dr.Milica mi je govorila da je to njena beba,da ju je ona spasila(pa valjda joj je to posa)i da nema nikakvog kontakta s bebom a ona bi ju uzela i ljubila s nekim svojim crvenim ružem,na sta joj je moj muž rekao:pa zar niste rekli da nitko ne smije dirati bebu.Ja bi nakon toga uzela vlažne maramice i brisala dijete.Izašla sam iz rodilišta na vlastiti zahtjev jer mi je ona stalno govorila da je s curama sve ok al da jos treba ovo pa ono,da ću izići u utorak,pa u četvrtak...Kad smo napokon izašli iz rodilišta stalno sam sanjala da mi je ukrala moju Luciji i plakala sam u snu.I da,jos mi je jednom prilikom rekla da ja nisam ni doktor ni ginekolog.Ne znam šta je ona(teta iz bordela sa mrežastim čarapama i mini suknjama koje uopće ne prilice ženi njenih godina)

Gost

#149

2014-08-07 13:00

Strašno za čuti sta jedna doktorica radi,a položila je Hipokratovu zakletvu.Mame uz vas smo svi,tako i ja koja sam i sama mama.

Gost

#150

2014-08-07 15:53

Nadam se da ce uspjeti peticija da spasimo nase najvece blago!