Majka ima pravo znati!

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Majka ima pravo znati!.


Gost

#51

2014-08-04 20:10

Nevjerovatno da takva osoba jos uvijek radi na takvom mjestu. Ocito ju netko dobro stiti. STRASNO!

Gost

#52

2014-08-04 20:25

Potpisano i potvrđeno! Neka ode i ne vraća se!

Gost

#53 Re: Re:

2014-08-04 20:32

#50: dr. Yoda - Re:  

 Poštovani dr. Yoda,

koliko sam pročitala, gospodin Djeda je napisao da je poučen vlastitim iskustvom, a ja osobno vjerujem da to što je napisao i nije daleko od istine, obzirom da sam i sama nakon incidenta sa dotičnom doktoricom kontaktirala neke odvjetinke i udruge koji su mi savjetovali da ne pokrecem nikakve sudske postupke, jer kažu doktor neće protiv doktora, a mene bi sve to puno koštalo! Stoga čast iznimkama. 

 

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2014-08-04 20:56



Gost

#55

2014-08-04 21:03

Nadam se da će ova peticija uspjeti i da će se već jednom nešto poduzeti što se tiče dotične

Gost

#56

2014-08-04 21:05

pomozite i spasite buduće majke i djecu!!!
mama

#57 ne vrijeđajmo sve Makedonce zbog jedne crne ovce!

2014-08-04 21:12

Mislim da ovo (kao ni bilo što drugo) nije mjesto za govor mržnje na nacionalnoj osnovi. Sačuvajmo dostojanstvo kako bi naša peticija imala veću težinu!

mama

#58 Re:

2014-08-04 21:14

#36: -  

 tako je i u Merkuru.

dr. Yoda
Gost

#59 Re: Re: Re:

2014-08-04 21:41

#53: - Re: Re:  

 Ponovno svima želim skrenuti pozornost na tekst peticije u kojem je jasno navedeno: "Svi ginekolozi i neonatolozi sisačkog rodilišta još su u ožujku 2012. (PRIJE VIŠE OD DVIJE GODINE!) potpisali i urudžbirali ravnatelju Pritužbu na rad i ponašanje Milice Ikonomove, kojom su željeli potaknuti nadležne institucije (prvenstveno Upravu bolnice) da se ispita opravdanost i stručnost postupanja Milice Ikonomove pri liječenju i zbrinjavanju novorođene djece. Žalile su se i sestre i ostalo osoblje (mnogobrojni dopisi upućeni su također u Upravu bolnice kao i na druge različite instance), te smo obavješteni o brojnim pojedinačnim pritužbama koje su službenim putem proslijeđene u Upravu bolnice i od liječnika i od roditelja novorođenčadi. Svoje mišljenje o potrebi Zakonom o zdravstvenoj zaštiti propisanog stručnog nadzora nad radom doktorice Milice Ikonomove obzirom na pritužbe kolega kao i ostalih radnika te roditelja djece, preporučili su i Hrvatski liječnički sindikat i Radničko vijeće OB Dr. Ivo Pedišić još prije dvije godine. Do danas nema saznanja da su od strane Uprave bolnice poduzete bilo kakve za to Zakonom predviđene mjere."

Nisam napisao da se ne slažem s dosta toga što je napisao Djeda... da, na žalost, kao što sam i napisao, u svakom žitu ima kukolja, ali mislim da nije primjereno govoriti i napadati doktore kao skupinu i zanimanje, ako zbog ničeg drugog, a onda zbog onih iznimaka, za koje ste napisali "Stoga čast iznimkama", a vjerovali ili ne nije ih baš tako malo kao što neki misle (navedeno potvrđuje i tekst peticije koji ste, vjerujem, kao i ja (punim imenom i prezimenom, bez prikrivanja identiteta) potpisali - "SVI ginekolozi... Hrvatski liječnički sindikat i radničko vijeće sisačke bolnice...").

Ne znam kad ste imali negativno iskustvo s navedenom doktoricom, ali broj pacijenata koji je reagirao prije gore navedenih doktora (prije ožujka 2012. godine) može se nabrojiti na prste jedne ruke. Zašto sve gore navedeno nije ozbiljno shvaćeno i zašto nije bilo reakcije nadležnih i odgovornih, to je već drugo pitanje, možda i ono ključno i suštinsko.

8

#60

2014-08-04 21:41

...ja ne razumijem...čitam sve ove postove i sve ne vjerujem kakva smo nacija...toliko mržnje, ružnih misli i riječi...ovo bi trebala biti profesionalna online peticija...peticija se pokrenula upravo da završi razdoblje tiranije prema BUDUČIM MAMAMA I MALENIMA koji se ne mogu obraniti...da ih zaštitimo i pružimo nadu u bolju budučnost...ne razumijem tko je ovdje važan?...vaše riječi pune ljutnje, zamjeranja i mržnje(pogrdnih imena, deklariranje)...ili budučnost naše nerođene djece...smatram da je lijepo što smo se napokon ujedinili barem u jednom, ali ne podržavam sebičnost pojedinaca koji bacaju ružnu sliku na napokon nešto pozitivno...ako nemate ni jednu riječ podrške...mislim da je bolje da ne komentirate...


Gost

#61

2014-08-04 21:45

Nadam se da ce ovaj hrabri pothvat uspjeti da se doticna doktorica makne iz sisacke bolnice. Svojim potpisom dajem podrsku svim mama koje to jesu i buducim mama. Pozdrav:-*

Gost

#62

2014-08-04 21:47

Postoji puno nacina, ali kada je potpuno zabranjen, neutemeljen, nemoralan, nelogican, nepotpun, nezdrav, nacin u pitanju potrebno ga je sasjeci u korjenu!
dr. Yoda

#63 Re:

2014-08-04 21:50

#60: 8 -  

 Slazem se i sam sam na neki nacin pokusao na to ukazati, ovo u potpunosti podržavam i molim sve da cuvaju dostojanstvo i plemeniti cilj ove akcije... ljubav i istina je najače oružje, mržnja koliko god jaka i močna bila vodi nas na tamnu stranu i postajemo vrlo slični onima koje želimo promijeniti!


Gost

#64

2014-08-04 21:53

Nadam se da vise nece biti ovakvih problema ni u jednoj bolnici

Gost

#65

2014-08-04 22:18

Nadam se da će ova peticija donijeti poštovanje i stručnost od strane svih zdravstvenih djelatnika.
Djevojka

#66

2014-08-04 23:36

Imate potpunu podršku djevojke iz Zagreba. Čitala sam o dotičnoj doktorici i mogu samo reći da želim da je se što prije smjeni (nije mi jasno zašto još uvijek nitko od nadležnih institucija nije odgovarao) prije nego nečije dijete ne dovede u životnu opasnost. Iako smatram kako je već napravila grešku samim time što tek rođene bebe kljuka antibioticima, stavlja na infuziju, hrani umjetnim tvorevinama i ono najgore, uskraćuje im pravu majčinsku ljubav. Sretno!! 


Gost

#67

2014-08-05 00:01

Svaka cast na ovome.Idemo dalje sa potpisima

Gost

#68

2014-08-05 00:05

Poduzet pravi korak bravo

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2014-08-05 00:33



Gost

#70

2014-08-05 05:05

Na žalost naših rodilja i budučih mama da nešto što bi trebalo da bude najljepši trenutak u životu svake žene,mora da pokvari osoba ,koja nema ni malo ljudskosti u sebi ili mrzi sve Hrvatsko.
kraljica

#71

2014-08-05 05:06

Žalosno da takve osobe mogu da se nazovu liječnicima.


Gost

#72

2014-08-05 07:25

Ovo je strašno, ne znam zašto još nisu ništa poduzeli..

Gost

#73

2014-08-05 07:36

mislim da je dobra ,ako je nečiji rad opasan za ljudski život i nije u skladu s propisima ,treba se reagirati što prije ,zar je potrebna peticija da bi se ovakve osobe uklonile ,to bi već nakon ,maximalno 5 prijava pacijenata trebalo ukloniti takve osobe s radnog mjesta .

Gost

#74

2014-08-05 07:52

Pitam se o kakvoj se vrsti nepotizma radi, kad nakon tolikih svjedočanstava i žalbi ogorčenih majki, ova doktorica još nije smijenjena??
Sramota, no ujedno i ništa čudno za ovu Državu.
mama

#75

2014-08-05 08:09

ja nisam iz hrvatske ali dajem svoj glas podrske vama majkama koje se borite za svoja prava