Kontrolirana mačja hranilišta

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Kontrolirana mačja hranilišta.

Ivana

#76 Mace

2015-01-06 20:27

Vrijeme je da se netko pobrine i za ulične mace, koje jadne nisu krive što su ih neodgovorni ljudi izbacili na ulicu, pustili da se nekontrolirano razmnožavaju jer nisu bili dovoljno odgovorni da shvate da su to živa bića i da očekuju pažnju 14-15 god. a ne dok nekom dosade.

Vrijeme je da se ovo promjene i da naše društvo postane svjesno i ovog problema!

Svaka čast, Prava Šapa!


Gost

#77

2015-01-06 20:55

Zato što su i mace napuštene... Podupirem da se što više mačaka kastrira, jer mi srce puca kada vidim na uluci malo mače. Imam tako udomljena 4 nestaška.

Gost

#78

2015-01-07 11:41

Nadam se da će biti dovoljno potpisa skupljeno.

Gost

#79

2015-01-07 16:09

Daj Bože da ovo uspije.

Gost

#80

2015-01-07 18:50

Trebali bi se svi gradovi uključiti da registriraju hranilišta jer se to već uobičajeno da se u mnogim mjestima na takav način drži pod kontrolom mačke. Takva hranilišta trebala bi biti registrirana ako ne trajno a ono na duži rok.
Svaka pohvala za inicijativi!

Gost

#81

2015-01-07 21:54

Slažem se sa stavom da ulične mačke imaju pravo na 'suživot' u urbanoj sredini, najbolja su zaštita od širenja glodavaca, isto tako se slažem da su potrebna kontrolirana hranilišta, a time i kontrola razmnožavanja i zdravlja mačaka. Sita i zdrava mačka BOLJE može loviti, mačka lovi jer je predator i ne isključivo zbog hrane! Naravno da bi hranilišta trebala dobiti 'dozvolu' na neograničeno, pa ne jedu mačke 3.mj, a onda čekaju da se 'obave formalnosti'!!!

Gost

#82

2015-01-10 10:23

Gledala sam o ovome na tvu i smatram da je jako odlučno i hrabro pomagati zivotinjama. Svaka čast!

Gost

#83

2015-01-11 14:30

samo naprijed

Gost

#84

2015-01-11 23:01

Bravo za one koji su osnovali peticiju

Gost

#85

2015-01-13 08:00

Lijepo osmišljeno i dobro napisan tekst objašnjenja.

Gost

#86

2015-01-13 15:49

Sramota Gradonačelnika da i njegovu Zamjenicu,da u Zagrebu ili okolici nema Azil za zbrinjavanje Maca!!
Isto sramota da pojedini Građani tjeraju i tuku Mace,kao što tjeraju u Ul.Bulinačka -Dubrava-Zagreb.

Gost

#87

2015-01-13 19:25

Veseli me i pomisao da razmišljate o tim divnim bićima . Bio bi sretan da se provede i u Puli slična stvar , jer u blizini moje st. zgrade imamo nekoliko maca koje doslovno svakodnevno hranim kao i jos nas nekolicina! Smatram da su to bića koja zaslužuju našu brigu , pogotovo za nas koji ih volimo ! Lijepi pozdrav i hvala vam uime maca.... :)

Gost

#88

2015-01-16 06:01

svaka čast onome tko se toga dosjetio...sve za naše četveronožne prijatelje!:) lp svima

Gost

#89

2015-01-16 17:34

Za svaku pohvalu vasa nastojanja da se mace odrzavaju na hranilištima uz svu brigu oko njihovog zdravlja ali i sterilizacije odnosno kastracije.Podrzavam vas i nadam se da ce odgovorni imati sluha.

Gost

#90

2015-01-18 08:01

Hvale vrijedna akcija. Samo ne znam kakav će uspjeh polučiti u našem bolesnom društvu.
No name
Gost

#91

2015-01-27 13:57

Životinje zaslužuju puno više! Jer ona ti neće okrenuti leđa, dati će život za tebe. Više volim životinje nego ljude.


Gost

#92

2015-02-02 19:46

Postovani,kontrolirana macja hranilista bili bi veliki civilizacijski napredak naseg grada. nedavno sam u Turskoj vidjela kako se brinu za svoje zivotinje tj,mace i pse,koje zive slobodno.Nebrigom o tim zivotinjama,nazalost,potvrdjujemo da jos smo daleko od zapadne Europe,kako zelimo se cesto usporedjivati.Pomazuci tim zivotinjama i mi cemo se bolje osjecati.U nadi da cemo uspjeti,srdacan pozdrav iz Prisavlje.

Gost

#93

2015-02-24 13:26

drago mi je da ovakvo nešto pokrenulo.

Gost

#94

2015-03-14 14:14

Kontrolirana macja hranilista bi trebala postojati u svim urbanim sredinama diljem Hrvatske, a ne samo u Zagrebu.

Gost

#95

2015-03-24 18:14

Oduvijek zivim sa mackama, oduvijek ih imam u svom domu, a kao dijete takodjer sam sama "gradila" hranilista za ulicne macke i brinula se za njih, sto je rezultiralo time da su mi ljudi iz okolnih naselja poceli kucati na vrata i donositi macke uz rijeci "Culi smo da se vi brinete za macke, evo mi smo jednu nasli na ulici"...

Doista je impresivno kako se npr. u Amsterdamu svi ljudi brinu za mace... Gotovo da nema kuce u kojoj ne zivi barem jedna maca, prozori kuca ukraseni su macjim statuama, slikicama, a u gradu nema niti jedne bolesne, gladne ili nezbrinute macke. Na ulici ih se i ne moze vidjeti da "skitaju", sve su zbrinute na ovaj, ili onaj nacin... Imaju toliko azila, hranilista, cak i jedan "brod" azil, a macke se nalaze posvuda - drijemaju na jastucicima u pekarnicama, buticima, mesnicama, supermarketima, posvuda su! Sto zbog miseva, a sto zbog toga sto ih ljudi jako vole i smatraju ih vaznim i korisnim zivotinjicama. Postoji cak i tzv. "macji kafic" u kojem je takodjer puno maca, a namijenjen je ljudima koji iz nekog razloga ne mogu drzati mace u svom domu, a zele se s njima druziti, pa to mogu tokom dana uz kavu u kaficu. Takav kafic postoji i u Berlinu, Barceloni i jos nekim europskim gradovima... Voljela bih da se svijest ljudi u Hrvatskoj barem upola toliko podigne...

Najmanje sto se moze uciniti je da se barem ova hranilista odrze, mada smatram da je to jadno i nedostatno i da bi sama drzava trebala uciniti puno vise...


Gost

#96

2015-03-26 08:19

Treba pomoci i zbrinuti mace!!!

Gost

#97

2015-03-26 19:52

Želim da hranilišta za slobodnoživuče mace budu zaštićena i da se kažnjava njihovo uklanjanje.

Gost

#98

2015-03-26 19:54

ulićne mačke su vrlo bitne al to ne znači da trebaju biti gladne i bolesne

Gost

#99

2015-03-26 20:53

Zato što postajemo sterilno društvo koje zaboravlja kako je to živjeti skladno s životinjama i biljkama koje nas okružuju. Mace nisu samo ukras naših krila, one imaju i svoju prirodnu funkciju.

Gost

#100

2015-03-26 20:58

Sramota je da se nedužne životinje moraju peticijama spašavati od zlonamjernih pojedinaca kojima smeta njihovo puko postojanje.