Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom)

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom).


Gost

#126

2015-04-07 11:03

Neprimjereno je i nepotrebno da baš svi rade nedjeljom i blagdanom. Jučer (Uskrsni ponedjeljak) nismo mogli vjerovati očima kad smo vidjeli pun parking kod Bauhausa i King Crossa. Što kome treba baš na blagdan? Pa još iz Bauhausa? Subotom neki dućani rade do 22 sata, čak i kruh "drži" svježinu dva dana, novine su subotom deblje pa ih mogu čitati i u nedjelju, tko puši ionako ima cigarete na šteke doma.

Gost

#127

2015-04-07 11:13

Jer radim nedjeljom i blagdanom

Gost

#128

2015-04-07 11:17

ZATO ŠTO JE TO PRVIŠE ZAR TIM LJUDIMA A POSEBNO ŽENAMA IMAJU DJECU OBITELJ I DA JOŠ NEDJELJOM NEMOGU BITI KOD KUĆE TKO SI NIJE KUPIO ŠTO MU TREBA PREKO TJEDNA NEMORAJU TI LJUDI ZBOG TAKVIH RADITI NEDJELJOM NEDJELJA JE DAN ZA ODMOR I DRUŽENJE SA OBITELJI HVALA,

Gost

#129

2015-04-07 11:19

Smeta me sto se izrabljuju djelatnici u trgovackim lancima radom u nedjelju a u velikoj vecini nisu uopce placeni za rad nedjeljom.

Gost

#130

2015-04-07 11:19

Smatram da nedeljom ne bi trebale trgovine radit jel se sve moze u subotu kupit,bolje bi bilo da nedelju ljudi iskoriste druzenjem u prirodi ili da djecu vode negdje a ne po ducanima

Gost

#131

2015-04-07 11:21

Jer nedjelja, blagdani, praznici su vrijeme za odmor i rekreaciju, za druženje sa obitelji, rodbinom i prijateljima.

Gost

#132

2015-04-07 11:23

U trgovini radim vec 20 godina od toga oko 7 godina u shoping centru.Ne sjecam se kada sam bila slobodna nedjeljom jer kao slobodan dan ga ne smijem uzeti zbog "vise posla".Najzalosnije je kada nedjeljom dodem na svoje radno mjesto i posvuda roditelja sa malom djecom.Zar ti roditelji neznaju kvalitetno provesti vrijeme sa svojom djecom u prirodi,jer vjerujte ja bi shoping centre izbjegavala u najvecem luku i posvetila se svojoj obitelji.Po zimi se dođu grijati,po ljeti hladiti!Nekada smo kruh i namirnice kupovali do 14 sati subotom i ostatak vikenda bili sa svojom obitelji i bili sretni!!!

Gost

#133

2015-04-07 11:24

Treba ga definitivno ukinuti!! 

I sama radim nedjeljom i praznicima/blagdanima i mislim da je stvarno vise dosta! 

Radili su centri na Uskrsni ponedjeljak , a da nepricam da su Todoricevi radnici radili i na sam Uskrs , kako ovu drzavu ,pitam se, nije sramota? I gdje je sad Crkva, koja se ionako uplice u sve poslove vlade , sto se neoglasi u vezi ovog problema?? 

Velika podrska organizatorima i drzim fige da ovo uspije!!


Gost

#134

2015-04-07 11:27

Ne samo da nismo sa svojim obiteljima u vrijeme blagdana, vec nam nadlezni šefiči proizvoljno mjenjaju ranije utvrdjen raspored rada za blagdane, ovisno o tome sto im u tom trenutku vise treba...slobodnog vremena ili novaca.
Hvala.
Lp!:)

Gost

#135

2015-04-07 11:30

Zato jer je jedino to ispravno,svi mi imamo obitelj i djecu kojoj treba pažnja i naša prisutnost,vratimo značenje i veličinu toga.

Gost

#136

2015-04-07 11:34

U državi koja je uređena nedjelja i blagdani trebaju biti neradni dani zbog mladih, obitelji. Mi trebamo odgajati svoju djecu a ne robovati kapitalistima.

Gost

#137

2015-04-07 11:36

Zato sto radim na takav nacin

Gost

#138

2015-04-07 11:37

Puno mojih prijatelja i rodbine rade nedjeljom. Mislim da je zalosno da oni nikad ne mogu biti sa svojom obitelji nedjeljom,cime oni to nisu zasluzili?!??

Gost

#139

2015-04-07 11:41

Sramota je da obitelj vise nema niti jedan dan u tjednu za druzenje i zajednicki obrok!
:(

Gost

#140

2015-04-07 11:48

Zato što smatram da nebi trebao nitko raditi nedjeljom i praznikom. Nije u redu da netko radi a netko ne!

Gost

#141

2015-04-07 11:48

Potpisujte i djelite dalje
Leptiric

#142

2015-04-07 11:52

Radila sam prije u trgovini slobodne dane sam dobivala na kapaljku svaku 3cu nedjelju a placu sam morala moliti. Važno da je gazdarica imala za frizure,manikure i pedikure ali ne i za place. 

Svakako bilo bi u redu da se ne radi nedjeljom i blagdanom a ako je nekome problem sto ne može kupiti friski kruh neka si ga sam ispeče.


Gost

#143

2015-04-07 11:55

zato što i sama radim u trgovini i u potpunosti znam i razumijem kako je to kad kad obitelj ostaviš same nedjeljom popodne i to navece do 23h.
Katastrofa!!!!!

Gost

#144

2015-04-07 11:56

Imam maleno dijete, radim u trgovini i boli me srce svaki puta kada nedjeljom i blagdanom moram svoje dijete ostavljati nekome na cuvanje.. I ona bi trebala imati pravo na dan proveden sa svojim roditeljima... Jer obitelj je temelj drustva, ljubavi i zajednistva

Gost

#145

2015-04-07 12:03

Potpisala sam je jer i sama imam iskustva sa neplacenim prekovremenima i samo 1 slobodnim danom na mjesec. Radnici u trgovini su moderni robovi

Gost

#146

2015-04-07 12:12

Zato jer smatram da rad nedjeljom, praznikom ni blagdanom uopće nije potreban. Vlasnici lanaca se bahate, za tako mizerne plaće iskorištavaju svoje radnike svaki dan, svaki sat, bez imalo prava na dostojan i pristojan rad uz sveprisutnu rečenicu "Ako nećeš ti raditi, ima ih na birou hrpa koja će raditi umjesto tebe, svi su lako zamjenjivi", što je i istina, ali ne bi trebalo biti oruđe glavonjama da ucjenjuju radnike niti u trgovinama niti bilo gdje drugdje. Svi imamo pravo na dostojan život, ionako 90% ljudi u HR živi preskromno. Žao mi je ljudi koji u današnje vrijeme više nemaju pristojan nedjeljni, blagdanski, praznički ručka ili druženje sa obitelji i prijateljima..i prije je bilo teško, al su se ljudi više družili, jer su znali ako ništa drugo da su bar na te dane slobodni...manje bi bilo i stresa i boleština, depresija, nervoze i tuge u ljudima da svi imaju barem tu mrvicu pažnje i razumijevanja od strane države, poslodavaca itd.


Gost

#147

2015-04-07 12:21

Zato što radim već 15 godina svaki vikend,praznik,blagdan. Iz istog razloga nemam još ni djecu niti vremena za djevojku,prijatelje,obitelj. A opet radim za crkavicu

Gost

#148

2015-04-07 12:24

Svaki čovjek ima pravo da praznike provede svojom obitelji...osim toga dućani kroz tjedan rade do kasno na večer i sve se stigne kupiti...iz osobnog iskustva, nije lijepo raditi praznikom ...svi imamo pravo na odmor i druženje s najbližima pogotovo za blagdane...ali na žalost naviknuti smo da svaki dan mora biti svježe pecen kruh...

Gost

#149

2015-04-07 12:29

Nedjelja je dan Gospodnji i svatko ima pravo na odmor od rada BAŠ taj dan. Obitelj je temelj svega pa je stoga potrebno da barem te dane bude zajedno. Sretna obitelj= sretna država!

Gost

#150

2015-04-07 12:32

Zaustavimo izrabljivanje radnika,posebice žena.