Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom)

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom).


Gost

#226

2015-04-07 19:31

Zato jer sam protiv rada Nedjeljom i blagdanom jer svaki pojedinac imq pravo provodit te dane u krugu obitelji a ne na poslu,a jos k tome taj rad mu nije ni placen.
1007

#227

2015-04-07 19:33

Zato jer sam protiv rada Nedjeljom i blagdanom.
Jerr svaki pojedinac ima pravo provodit te dane u krugu obitelji,a ne na poslu i jos k tome taj rad mu nije ni placčen.

Gost

#228

2015-04-07 19:46

Svi ljudi zasluzuju barem blagdane ili praznike provesti sa obitelji..nema nigdje ljepseg od provedenog trenutka sa bliznjima..kamo ce to sve doci ako budemo stalno uposlu nasi najblizi i mi sami najvise stradamo

Gost

#229

2015-04-07 19:51

Jer radim u trgovini i znam kako je...

Gost

#230

2015-04-07 19:53

Potpuno se slazems ovom peticijom

Gost

#231

2015-04-07 19:56

Potpisujem jer sam majka i žena koja je 17god odradila nedjelja i praznika i znam koji je to pakao za kvalitetu života. Koliko su te obitelji zbog tog zlorabljenja oštećene!
Ana

#232

2015-04-07 20:06

Zato jer mi muž radi sve vikende,blagdane i praznike,naravno bez ikakvog dodatka na placu.A o pacjentima koji se dolaze tih dana lijecit u centre necu ni pricat!Fuj!


Gost

#233

2015-04-07 20:08

Zato što smatram da svi zaslužuju da te dane imaju za sebe i svoje obitelji.

Gost

#234

2015-04-07 20:13

Zato sto bi bilo lijepo imati bar jedan dan u tjednu slobodan!!!!

Gost

#235

2015-04-07 20:16

jer sam tgovac i radim svaku nedjelju i praznike
Mlinka

#236

2015-04-07 20:23

Želio bih probati kako je biti kod kuce za nedjeljnim ruckom sa svojom obitelji, i provoditi kvalitetno vrijeme s našim tek rođenim sinom.


Gost

#237

2015-04-07 20:43

Svaki čovjek zaslužuje minimalno jedan dan odmora i to kad svi odmaraju,školarci,radnici u državnim službama...
Uglavnom se taj rad ni adekvatno ne plati a često su radnici i na minimalnu.
Vratimo dostojanstvo ljudima!

Gost

#238

2015-04-07 20:50

Smatram da je potpuno nepotrebno da se radi tih dana, jer se sve stigne obaviti i ranije. I trgovci su ljudi i imaju pravo na praznike i vrijeme da provedu sa obitelji. A i sama radim u trgovini, ali moji sefovi su razumni pa ne radimo nedeljama.

Gost

#239

2015-04-07 20:51

Potpisala sam peticiju zbog toga što ne želim da kapitalizam i konzumerizam nastave uništavati čovjeka i društvo.


Gost

#240

2015-04-07 20:57

20 godina rada kao trgovac ok nije problem u radu vec u placanju tog rada,te praznike te blagdane i te nedjelje placaju minimum a trebali bi 100% i zato potpisujem ovo iako sam samohrani roditelj zalosno je kao sto su i svi napisali da dijete ni ne vidim,gdje su te inspekcije ,imajte obzira u trgovinama rade zene majke,koje ocito to ne smiju postati ili 24/7 karijera ili sorry,prosjecni trgovac u prehrani ima placu 2400-2800 sramota za ovu drzavu ali barem se radi rekao bi netko,da radimo ali kako

Gost

#241

2015-04-07 20:58

Kad ljudi ne bi dolazili u trgovine nedjeljom ne bi niti radile. Neka se srame svi koji dodju.

Gost

#242

2015-04-07 21:03

Smatram da nije potrebno nedjeljom i praznicima imati otvoren dućan kako bi kupili primjerice kruh..., jer za tu našu komotnost drugi ljudi plaćaju preveliku cijenu... Kada bi se ta praksa ukinula (novom zakonskom regulativom), ne bi se kupovalo ni više, ni manje, nego bi se ljudi jednostavno naučili biti organiziraniji, kupovali bi unaprijed, baš kao nekada. Iz ove aktualne prakse najveću korist imaju veliki trgovački lanci koji na taj način žele "pomesti" konkurenciju!

Gost

#243

2015-04-07 21:07

Jer nemam obiteljski zivot , trpe djeca i suprug. , radim u trgovini , radim nedeljom i praznicima , radila sam na Uskrsnji ponedeljak od 6 ujutro , samo 3 praznika u godini neradimo 1.01 ; Uskrs i 25.12 , da negovorim o placama koje su na minimalcu. , kad radimo praznicima placeni smo jako malo!

Gost

#244

2015-04-07 21:07

Protiv rada nedjeljom sam...radim u trgovini i znam kako je,dok neki uzivaju..mi mame svoju djecu ostavljamo gdje stignemo i u suzama,a mi radimo i svetkom i petkom za minimalac...zivio gospodin Curkovic koji ce krepat od lakomosti...

Gost

#245

2015-04-07 21:10

Vrla jednostavno!Ne zelim da se radi nedjeljom i blagdanima!Mislim da svi radnici na te dane zasluzuju biti doma sa svojom obitelji,djecom...!Zelim da prestane ugnjetavanje trgovaca!

Gost

#246

2015-04-07 21:12

Zato sto sveki svetke radim. Radim kao blagajnica u jednom trgovackom centru. Svaka nedelja mi je radna. Imam 2djece i rado bi te slobodne nedelje i praznike provodila sa njima,a ne sa kupcima koji dolaze na te dane u ducan. Dat cu jedan primjer kakvi smo mi ljudi postali. RADILA SAM U SUBOTU OD 7-14h DOLAZI KUPAC I PITA DALI RADIMO U NEDELJU I JA ONAKO SVA U CUDU PITAM DALI ON MISLI IMAMO LI I MI USKRS ON NA TO MENI KAZR AAA KAJ VI MISLITE DA JA MOGU JESTI STARI KRUH.Iako mislim da se nemogu iznenaditi opet sam ostala u soku. Ispeci si kruh ako nemozes jest kruh star 1 dan, mi ljudi smo postali uzasni. Voljela bi da taj zakon dode ali iskreno mislim da od toga nebude nista.dajem vam potporu jer i ja zelim uzivati sa svojom obitelji.

Gost

#247

2015-04-07 21:13

Slazem se sa svime sto je navedeno gore u tekstu,znam sto to znaci jer se taj zakon odnosi na mene tj. Radim kao trgovac u velikom trgovackom lancu i imamo samo 3 neradna dana u godini a to su uskrs,bozic i nova godina...za mene kao mladu majku dvoje djece to je zalosno i jako stresno,imam obitelj a kao da je i nemam jer sam vise na poslu nego kod kuce. Lijepi pozdrav

##

#248

2015-04-07 21:20

Vidim da mnogi pisete da vikendima niste dovoljno placeni ako radite. Ja mislim da nikakav novac svijeta ne moze zamijeniti vrijeme provedeno s obitelji.. Zato je najbolje da se ukine rad nedjeljom i praznicima... Ostane sve isto... Jednako placeno... Al ljepse je kad te dane provodimo kod kuce sa svojim najblizima... Jer novac ne moze kupiti niti zamjeniti to vrijeme... Pogotovo jer u izbivanju roditelja vikendom ispastaju djeca.... A sve one mame koje se setaju po sopping centrima sa djecom u kasne vecernje sate ocito ne znaju kako bi provele svoje vrijeme sa djecom... Djeca odrastaju... Dok su jos mali treba vremena s njima provoditi... Kasno je kasnije... Svatko ode na svoju stranu... A tim istim mama sto sa bebama u kolicima setaju okolo navecer bi pozvala socijalnog radnika... Pa da vidi sta rade svojoj djeci... Zato podupirem ovu peticiju... I ispunila bi ju jos 100x da mogu jer i sama znam kako je izbivati od doma kad su svi doma... I ne moze mi ni jedan slobodan dan u tjednu zamijeniti tu nedjelju... I Bog je 6 dana stvarao svijet... 7 dan je odmarao.. Svi smo veliki krscani kad je u pitanju nesto drugo... A ovako umjesto da u nedjelju ujutro odemo na svetu misu idemo u sopping centre... Zato ima i toliko razvoda i svega... Jadan smo narod stvarno... 


Gost

#249

2015-04-07 21:49

Zbog toga što sam i ja jedan od od tih koji rade baš sve te dane hvala
xxl

#250

2015-04-07 21:56

Pohvala onome koji je pokrenuo ovu peticiju.Ovo bi trebalo te sve komentare i peticiju proslijediti nasoj gospodi predsjednici Kolindi Grabar Kitarovic da vidi kako je narod nase lijepe nase  Hrvatske jadan sto mora radit na blagdane,nedjelje i praznike.Dajte nam zivota a ne nas mucite da finoj gospodi ugodimo radom u te dane.Svako od nas zeli imati kako bog zapovjeda da u dane blagdana,nedjelje i praznika bude kuci sa svojim najmilijima a ne da moramo raditi za one koji nemaju drugog posla nego dolaze u te dane setati sa djecom u shoping centre ajde da bar onda i nesto potrose nego razgledavanje i stvaraju veliki nered,a ne razmisljaju da netko mora iza njih da sve to da cisti i trpjeti njihove provokacije od 0 do 24 h .Ujedinimo se svi zajedno podrzimo peticiju da se ukine rad nedjeljom,blagdanom i praznikom.Podrzimo trgovce,spremacice i sve ostale ljude koji rade u takvoj situaciji.Zivot prebrzo prolazi nedate nam zivjeti dolje svi shoping i trgovacki centri.Zelim da se svi shoping i trgovacki centri zatvore necemo biti kruha gladni ako ga u nedjelju ili blagdanom,praznikom ne kupimo .Nadam se da ce ovo doci do gospode Grabar Kitarovic ili smo osudeni na dozivitno robijanje za minimalac od 2400 kuna .Narode Hrvatske nedajmo se zajedno smo jaci.