GLASAM PROTIV SIROMAŠTVA STARIJIH OSOBA

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije GLASAM PROTIV SIROMAŠTVA STARIJIH OSOBA.


Gost

#1

2015-10-30 03:24

Potpisala sam zato sto je istina da stariji ljudi zive u bijedi i siromastvu i svakodnevno vidim da kopaju po kontejnerima....nezdravo zive nemaju nikakvu zdravstvenu zastitu....jadno....a svjesna sam da i moju generaciju ceka ista sudbina ako ne i gorija.....

Gost

#2

2015-10-31 20:19

Zato što mi je općenito veoma žao starijih osoba zbog toga što bijedno žive ne svojom krivnjom.

Gost

#3

2015-11-03 15:05

Jer glasam protiv siromaštva

Gost

#4

2015-11-03 17:05

OK. Tribao je i ranije. Ali Triba najprije povećati zapošljavanje da bi imao tko uplaćivati u mirovinski fond.

Gost

#5

2015-11-04 06:04

Zbog nužnosti dostojnog života svih građana, a osobito starijih osoba. Svaka socijalna država morala bi se pobrinuti da starijim osobama ne bude ugrožena elementarna egzistencija, a što je u Hrvatskoj izostalo.
Stop siromaštvu i kopanjima po kontejnerijma starijih osoba za život!

Gost

#6

2015-11-05 06:24

U Sloveniji najniža mirovina 460 eura,a kod nas sramotno niska!
treba uvrstit i borbu za izjednačavanje svih mirovina!NiJe normalno da penzije dobivene prije 15-20 g odskaču od današnjih

Gost

#7

2015-11-10 13:53

Za dostojanstven život naših seniora!!!


Gost

#8

2015-11-11 08:10

svoje su odradili i zaradili

Gost

#9 Re:

2015-11-11 08:13

#1: -  

 Potpisao sam zato sto je istina da stariji ljudi zive u bijedi i siromastvu nezdravo zive nemaju nikakvu zdravstvenu zastitu....jadno....a svoje su odradili i zaradili .....


Gost

#10

2015-11-12 16:54

tu se nema sta komentirati,sve je receno u peticiji,a situacija je vjerovatno i gora,samo se ljudi srame svoje bijedne zbilje.

Gost

#11

2015-11-12 22:01

Zato što me se osobno dotiče i što sa svojom mirovinom životarim. Smeta me nepravda, arogantnost, bezosjećajnost, samoživovost i nerealnost ljudi, koji su u mogućnosti da naprave neka poboljšanja, a ne žele.
Trebalo bi iskoristiti bogate resurse RH u zemlji, vodi, vjetru isl., pa bi bilo posla za mlade, otpuštene, dodatne poslove za penziće...za sve.

Gost

#12

2015-11-16 10:37

Imam obiteljsku malu mirovinu a mojih 20 godina koje sam radila i uplacivala doprinose otislo u vjetar
Jasna

#13 Re:

2015-11-16 12:09

#12: -  

 Nadamo se da ćemo se uspjezi izboriti da imate postoji mogućnost izbora, tj. da imate ili svoju mirovinu i npr. 30 ili 50 posto od suprugove. I to je na listi prioriteta.


Gost

#14

2015-11-17 00:34

jer je potrebna. Ne može se živjeti od 3000. kn, 400. eura!
zora

#15 Re:

2015-11-18 12:55

#14: -  

 3000 kn? Suprug u mirovini 2400kn. ja nezaposlena ne svojom krivnjom i sin srednjoškolac. Ako platim režije nemam za hranu a kamo li sinu za gablec. Suprug hevatski branitelj bez vojne mirovine. Što misliš kome je potrebnija pomoč? Budi pošten-a pa objavi svoje mišljenje. Čak nas je i mimistarstvo g. Marasa odbilo za stipendiju iako sin upisao deficitarno zanimanje. Valjda što nismo cigiči već hrvati.Prava na ama baš nikakvu pomoč nemamo samo su me šetali od uprave grada centra za socijalnu skrb pa županija pa ministarstvo obrtništva i tako nekoliko krugova. Sin mi počinje sa praksom u7h tamo dobije gablec i sa time je do 20h dok ne dođe kući gdje pojede kruha i krumpira. A ti meni da jednom penziču 3000kn. malo . Jučer su mi isključili struju i time ostala i bez vode jer nemam gradski vodovod. Ovaj mob. na koji sada pišem sam napunila kod susjeda. MOLIM TE KOMENTIRAJ MOJU SITUACIJU DA VIDIM TVOJE MIŠLJENJE 

Napomena sin do škole ima oko 6km ide pješice ili biciklom po svim vremenskim uvjetima jer nemamo auto na školsko prijevoz nemamo pravo jer živimo u gradu torba sa uđbenicima 6, 7a nekad i puno više i to sve uz rasjek kralježnice i danas je popio brufen od 600mg. da može u školu i uz to sve odličan učenik. Stavi se u tu situaciju pa komentiraj. Sa ovom peticijom ste mi rasparali dušu i srce.

Mirovine se svakako moraju povečati ali ne po postotku. Jer zbog povečanja po postotku dolazi do sve veče razlike u visini mirovina. 


Gost

#16 Re: Re:

2015-11-18 23:52

#15: zora - Re:  

 Poštovana, vaš slučaj nije tako rijedak, jer je siromaštvo prošireno kod svih dobnih skupina. I potpuno ste u pravu da se mirovine, ali i socijalna potpora, moraju povećati, jer Hrvatska tone na dno svih EU statistika. Dnevno nam se javljaju i umirovljenici koji sa svojom crkavicom moraju pomagati svoju djecu i unuke. Pokušavamo se boriti za prava, a ne za zabavu, kao druge udruge umirovljenika. I svakako tražimo minimalnu mirovinu jer sada postoji samo tzv. najniža mirovina koja za 15 godina staža samo 885 kn, a zajamčena minimalna naknada bez i dana rada za neke je kategorije dignuta na 920 kn. I jedno i drugo je mizerno. Država nema dobre socijalne programe i vašoj cijeloj obitelji treba puno hrabrosti. No, zajedno valjda možemo temu siromaštva dovesti u javnost, jer nitko nije kriv što je siromašan, već oni koji su zemlju pokrali i koji su je kroz 25 godina pogrešno vodili.


Gost

#17

2015-11-19 08:34

Zbog gospođe zore i što ima puno penzionera kao što je njena susjeda. Sve ove umirovljeničke stranke ne rade ništa. Bitno im je da netko njihov uđe u sabor a tamo glume moaje -uskršnji otoci-sa mo za one koji neznaju. Bez uvrede. Socijalu treba svakako podiči ali pomoć dati samo za prvih petero djece jer neki na račun djece i žive jer pravljenje djece nejde u radni staž i zbog takvih nema novaca za pomoč kao sto je zora i njena susjeda. Zora oprosti ganula si me do suza

Gost

#18 Re:

2015-11-19 08:45

#6: -  

 super post. Javite se jos s podacima i eazmisljanjima.


Gost

#19 Re: Re:

2015-11-19 08:49

#18: - Re:  

 zora je heroj, a ono najgote je nemoc i nje i supruga sti sinu ne mogu priustiti nirmalan zuvot bez brige

Pisite slucajeve koje znate. Progovorimo o sirimastvu.


Gost

#20

2015-11-19 09:08

Greška naših političara je dopuštanje ulazak stranih mirovinskih fondova u RH i nekažnjavanje poslodavaca koji svojim radnicima ne uplačuju u niti jedan mirovinski a na listi od plače se vidi odbitak a te novce spreme sebi u đep. Eto i zbog toga HMO ima praznu blagajnu. Pa za ljude koji pošteno su radili nema novaca. Tim političarima treba oduzet sve i ostaviti ih da žive sa mizerijom koju naši penziči dobivaju.


Gost

#21

2015-11-19 09:17

Naši umirovljenici imaju veliko pravo da nemaju nikakva prava. Na prosvjede mnogi ne mogu a štrajk glađu im je svakodnevnica. Zato seudružimo i izdorimo za njih.

Moaji ha ha detaljan opis.

zora

#22

2015-11-19 13:26

Poštovani autor ove hvale vrijedne peticije ako može prijedlog stupite u kontakt sa autorom peticije  ukiimo hrt pristojbu neka njihovi potpisnici daju potpise ovoj peticiji a potpisnici ove neka daju potpise onoj. Nazovimo to koalicijom proti  siromaštva i uhljedbenika koji nam oduzimaju sve od financija do prava na izbor.

Hvala potpisniku koji me je proglasio herojiem. Ja sam samo kap u moru siromaštva. 

Neka potpišu i svi nezaposleni.


Gost

#23

2015-11-19 14:19

Državno vodstvo financijski zlostavlja stare i nemočne. O tome financijskom zlostavljanju sam gledala emisiju gdje je gostovala socijalna radnica spominjala je nekoliko članaka u zakonu a kad se radi zlostavljanje od državnog vodstva i uhljedbenika nikom ništa za to financijsko zlostavljanje ne vrijede nikakvi zakoni jer su ih sami donjeli. Neka se jave unuci dijeca jer večina penzionera nerazumije internet čiji očevi majke bake djedovi imaju mirovine da jednostavno moraju kopati po kantama za smeče da si kupe malo kruha. Idemo na noge ustajte mladi jednog dana to ćete biti vi. 


Gost

#24 Re:

2015-11-19 20:24

#20: -  

 Potpuno ste u pravu. Ukidanje ovakvog obveznog mirovinskog stupa je preduvjet da se mirovinski fond učini sigurnim, umjesto što se prepušta 5% na plaće da vrte strane banke. Od takvog su modela, koji je svima nama nametnula Svjetska banka, odustale Poljska, Slovačka, Mađarska, a nisu ga prihvatile ni Češka i Slovenija. Vjerujemo da će se to promijeniti.

 


Gost

#25

2015-11-20 05:42

Zbog ljudi koji prose, zbog kopanja po kontejnerima i skupljanja boca.