Peticija za referendum o ukidanju HRT pristojbe

Peticija za referendum o ukidanju HRT pristojbe / Obavijesti / Ukinimo HRT pristojbu / Komentari


Gost

#1

2015-11-04 17:23

PRETPLATU HRT TREBA UKINUTI I NEKA SE FINANCIRAJU POSTENIM RADOM A NE PLJACKOM NARODA

Gost

#2

2015-11-04 17:54

Niste bas pismeni......moČni??????
Steve Jobs

#3 Ukinimo H(RT)arač !!!

2015-11-04 18:01

Dosta je pretplate, neka ljene stražnjice počnu raditi. Najlakše ovako otimati ljudima pa udri brigu na veselje !!!!!!!!


Gost

#4

2015-11-04 18:03

Ne sjećam se kada sam zadnji puta upalio HRT niti kakav im je program, ali zato znam da se to što ne gledam plaća !!!
Bubimirka
Gost

#5

2015-11-04 19:09

Stop lopovima

boss

#6

2015-11-04 19:34

Podržavamo  peticiju, potpisali smo i prosljeđujemo dalje:)) Želimo da se zaustavi pljačka gladnog hrvatskog naroda, da se stane na kraj ovrhama na ime istog.Godinama radimo volonterski posao i u brojnim smo udrugama, tako da nas slobodno možete kontaktirati u svezi volontiranja za konačni cilj,tj ukidanje TV pretplate.

S poštovanjem,

                      Vinko i Jasenka Lešić 


Gost

#7

2015-11-04 19:37

Potpisujem
Edin Taletovic

Gost

#8

2015-11-04 20:12

Treba je definitivno ukinut HRT pristojbu od 80,00kn mjesecno i drzavna odnosno javna televizija ne smije biti politicki pristrana.
OceanOndine

#9

2015-11-04 20:21

..to je nešto najbesmislenije,plaćanje pretplate HTV -a,i to obvezno...po nametnutoj obvezi,kvalitativno program je loš,privatne tv kuće ih tuku na svim poljima(primjer&vijesti i dnevnik),neka se financiraju reklamama,donacijama te prihodima onih koji baš žele po slobodnoj volji gledati baš HTV...po meni,uz konkurentske tv kuće,gore navedene i one koje nisam naveo,da ne govorimo o MaxTv-u ili B- netu,HTV se ne treba prikazivati baš nikada.


Gost

#10

2015-11-04 20:28

Podržavam. Samostalno ću doprinositi peticiji.
Sretno nam.

Gost

#11

2015-11-04 20:31

Pa vec sam je jednom podpisao

Gost

#12

2015-11-04 20:33

Zivi zid se zalaze za ukidanje pretplate!!! (Ali za ozbiljno,vec godinu dana..za razliku od ostalih koji su se sjetili tek sada tog problema!!!) ..javite se njima putem facebooka (da je i oni objave)sigurna sam da ce i oni koji ne znaju za ovu peticiju potpisati!


Gost

#13

2015-11-04 20:40

netriba placati jer nema sta gledati neka pokazu kao tv Nova to je prava TV bar imas sta vidjeti.
HRT TV je Komunjara i Udbaska.

Gost

#14

2015-11-04 21:16

Već je vrijeme da se ukine. Više i ne brojim koji put sam već blokirana radi nje.....a uopće ne gledam njihove programe.
ja

#15

2015-11-05 06:12

hahahaha, a gdje ste bili do sada vratite nam sav uplaćeni novac pa ćemo vam vjerovati, ljudi sitnog zuba recimo svima DOSTA NAM JE LAŽI:::::::::::::::::::::::::::::::,bay, bay


Gost

#16

2015-11-05 07:06

Apsolutno Vas podržavam, dosta je te monopolističke televizije!

Gost

#17

2015-11-05 08:56

Potpisujem!

Gost

#18

2015-11-05 10:38

Pogledajte samo medijsku cenzuru prema Živom zidu..3 dana pred izbore..nema ih i sučeljavanju, a 3. smo stranka u HR.


Gost

#19

2015-11-05 15:06

naravno jer mi ih je osobno dosta,gone me za plaćanje duga na adresi na kojoj nemam ni boravište ni prebivalište
VikAr

#20 Ustav

2015-11-05 16:40

Nama nikakve peticie ne mogu pomoći. Jedino što može nešto promieniti je NOVI USTAV jer današnji sustav upravljanja državom određen Tuđmanovim Ustavom napisanim za stolu sitnoga zuba prietvoril državu Hrvatsku u svinjac bezzakonja. Za to izaberimo samo one zastupnike tkoji se javno obvežu glasovati u Saboru za donošenje novoga Ustava. Moj priedlog takvoga novoga Ustava: www

.dropbox.com/s/j11s2i9xxc70r2l/Postavke%20Ustava%20
Narodne%20dr%C5%BEave%20Hrvatske%208%2C14.docx

 


Gost

#21

2015-11-05 17:32

deca draga to je hvale vredna inicijativa
podržavam apsolutno
d pancic

Gost

#22

2015-11-05 22:51

HRT je javna ustanova kao i brojne u RH. Jedino ta ustavova kreira sudbinu po mjerilima pojedinca, ravnatelja Radmana, ali i kvalitetu programa sa škarama u ruci i dano mu pravo da kroji sudbine sirotinji.
Preporučio bih Vam da koristite Pravosudne institucije za zaštitu od kršitelja zakona o HRT-u i Ustavnih prava građana koje su evidentno povrijeđena, kao što sam ja to učinio i činim. Ulicom se ne rješavaju problemi ako su Ustavom zagarantirana prava, a jesu.
U svakom slučaju želim Vam uspjeha, a moj potpis (ako što znači) rado ću ga dati, ako mi se netko javi da mu kažem pravi put i način ne tel 091-251-2567
Josip

Gost

#23

2015-11-05 22:57

Ustav je sasvim u redu, sve je njime definirano, al se događaju njegova drastična kršenja. Nije od gorega pogledati ovaj moj zahtjev u nastavku, a koliko mi je poznato još neki su dali na Ustavni sud:

USTAVNI SUD REPUBLIKE HRVATSKE
Trg Svetoga Marka 4
10 000 ZAGREB


PREDLAGATELJ: Josip Kudić iz Labina
52220 LABIN, Vjekoslava Spinčića 17


PRIJEDLOG ZA POKRETANJE POSTUPKA
ZA OCJENU SUGLASNOSTI S USTAVOM

članka 34. stavaka 1., članaka 35.stavaka 1. (NN 137/10. i 76/12) s člankom 34. stavkom 1., člankom 146. stavkom 1. i 2., i člankom 51. Ustava Republike Hrvatske (NN br.85/10-pročišćeni tekst)

3x_________________________________________________________________________

I) Temeljem članka 38. stavka 1. Ustavnog zakona o Ustavnom sudu Republike
Hrvatske (NN br. 49/02 –pročišćeni tekst) podnosim ovaj prijedlog za pokretanje postupka za ocjenu suglasnosti s Ustavom Republike Hrvatske.

II) Člankom 34. stavkom 1. Zakona o Hrvatskoj radioteleviziji (NN.br.137/10.i 67/12
propisano je:
„Svatko tko ima u vlasništvu ili posjedu radijski i televizijski prijamnik odnosno drugi uređaj za prijam radijskog ili audiovizualnog programa (u daljnjem tekstu: prijamnik) na području Republike Hrvatske koje je pokriveno prijenosnim signalom dužan je HRT-u plaćati mjesečnu pristojbu utvrđenu člankom 35. stavkom 2. ovoga Zakona, osim ako ovim Zakonom nije drugačije određeno“.

III) Člankom 35.stavkom 1. Zakona o Hrvatskoj radioteleviziji (NN.br.137/10.i 67/12 propisano je
„(1) Visina mjesečne pristojbe iznosi najviše 1,5% prosječne neto mjesečne plaće zaposlenih u Republici Hrvatskoj, na temelju statističkih podataka za prethodnu godinu“.
IV) Člankom 45.Zakona o HRT-u određena je nadležnost nad zakonitošću rada
HRT-a od strane tijela državne uprave, dakle Ministarstva Kulture koje nije stvorilo pretpostavke za primjenu zakonitosti u Javnom poduzeću Hrvatska radiotelevizija d.d. i to na uobičajen način kao kod donošenja ostalih zakona, zbog čega su povrijeđena neka od ustavnih prava, kao što su :
-u članku 48.stavku 1. Ustava koji glasi:
„Jamči se pravo vlasništva“
-u članku 18. Ustava koji glasi:
„Jamči se pravo na žalbu protiv pojedinačnih pravnih akata donesenih u postupku prvog stupnja,
-u članku 146. Ustava koji glasi:
(1)“Državljani Republike Hrvatske su građani Europske unije i uživaju prava koja im jamči pravna stečevina Europske unije, a osobito:….“
(2)“Sva prava ostvaruju se u skladu s uvjetima i ograničenjima propisanima ugovorima na kojima se temelji Europska unija te mjerama prihvaćenima na temelju tih ugovora“.
(3)“U Republici Hrvatskoj sva prava zajamčena pravnom stečevinom Europske unije uživaju svi građani Europske unije“.
………2

…….2……..
V) Budući da „ovaj predmet ima šire značenje koje prelazi okvire pojedinačnog slučaja“ (citat obrazloženja iz Presude Visokog upravnog suda broj Usoz-321/5 NN BROJ. 87/15) , a kao podnositelj ovog Prijedloga, dužan sam Vas izvijestiti i dostaviti na uvid svu dokumentaciju kao vjerodostojne dokaze o tome kako HRT kao poduzeće od javnog interesa izlazi iz zakonskih okvira, zloupotrebljava ovlasti i krši Ustav. Sve to po građanskoj savjesti i vjeri u pravdu i naše Pravosuđe.
Sve od 29.11.2011.godine od kad sam nakon rashoda htio odjaviti tv aparat, HRT mi je metodom ucjena i zastrašivanjem ovrhama zahtijevao da potpišem da se „dragovoljno odreknem ustavnih prava o nepovredivosti doma“, a ja sam to svjesno odbijao. Nikad mi nije na dopise odgovarao pa sam zbog ogluhe pokrenuo upravni spor kojeg sam dobio, a paralelno i suprotstavio se ovrsi po kojoj sam također dobio spor jer sam otkazao pristojbu na zakonit način, no i dalje mi HRT šalje opomene, ne želi mi vratiti novac, a zadnju opomenu od HRT-a sam dobio 20.08.2015.godine osjećam nesigurnost.
Kronološki pregled problema: uz sve preslike dokumentacije koji potvrđuju moje navode su u prilogu ovog Prijedloga i čine njen sastavni dio:
1) Kopija dopisa Ministarstva kulture o utvrđenim protuzakonitostima akata HRT od 19.ožujka 2012.godine
O izvršenom nadzoru HRT-a od 24.02.2012.godine i utvrđenim neusklađenosti akata s propisima, naložen ispravak pod prijetnjom sankcija iz članka 65. Zakona o ustanovama, a što do danas nije učinjeno, niti je pokrenuta bilo kakva odgovornost.

2) Kopiju pravomoćne Presude Općinskog suda u Labinu Posl.broj: 3 Povrv-53/13 od 27.veljače 2014.godine
Po istoj je utvrđeno da sam na zakonit način otkazao rtv pristojbu zbog ne posjedovanja prijamnika, nisam obavezan plaćati od dana odjave, tj.29.11.2011.godine, HRT ne poštuje Presudu Suda,a koja je postala pravomoćna 13.3.2014.godine i dalje mi šalje opomene.

3) Kopija Odgovora HRT-a od 14.04.2014. a na moje traženje da mi vrate nezakonito uplaćen novac, a na temelju pravomoćne Presude koju sam im u zahtjevu priložio.
U stavku 3. kao obrazloženje potvrđuju zašto mi neće otkazati, navodeći kako taj potpis … „predstavlja dragovoljno odricanje od ustavnih prava na nepovredivost doma osobe koja je odjavila prijamnik.“ i tako ignoriraju Pravosuđe u ovršnoj parnici.

4) Kopije obiju Presuda Visokog upravnog suda Zagreb broj: Usoz-321/13-5 i Usoz-322/13-5 obje od 30.lipnja 2015.godine /“Narodne novine broj 87/15. od 07,08.2015.godine
Obje Presude su objavljene u Narodnim novinama broj 87/2015 od 07.08.2015.godine, koje HRT ne poštuje,a dokaz je tome Opomena koja mi je izdana 20.08.2015.godine (13.dan a po pravomoćnosti Presuda). Prema datumu izdane mi Opomene za pristojbu, HRT ignorira i Visoki upravni sud.
5) Opomena HRT-a od 20.08.2015.godine
6) Kopija Pravilnika o načinu kontroli plaćanja mjesečnih pristojbi od 27.8.2015.godine,
donositelj Glavni ravnatelj Hrvatske radiotelevizije Zagreb
7) Kopija Pravilnika o načinu odjave prijamnika od 27.08.2015.godine , donositelj Glavni ravnatelj Hrvatske radiotelevizije Zagreb
Budući je Visoki upravni sud ukinuo neke odredbe pravilnika pod f. i g., nadnevka 27.08.2015. objavljeni su ti interni akti HRT,a koji u mnogo čemu sadržajno opasniji od prethodni koje je Vrhovni sud ukinuo.

VI) Slijedom navedenog predlažem:
Da Ustavni sud Republike Hrvatske pokrene postupak za ocjenu ustavnosti članaka 34.stavka 1., 35.stavka 1. Zakona o Hrvatskoj radioteleviziji (NN broj 137/10.i 76/12) te nakon provedenog postupka,
Temeljem članka 55.Ustavnog zakona o Ustavnom sudu Republike Hrvatske, poništi,podredno ukine ovim prijedlogom osporavane odredbe Zakona o HRT-u
U Labinu, 07.rujna. 2015.godine
Prilog: Kao u sadržaju pod V.
Podnositelj: Josip Kudić


Gost

#24

2015-11-07 17:30

samo naprijed imate moju podršku pozdrav.

Gost

#25

2015-11-09 11:32

Za milijardu i po kuna godišnje što mi dobivamo???NIŠTA pa opet VELKO NIŠTA!!Promotrimo novogodišnji program za 2015 godinu,.......GLUPOSTI bez ijednog filma i premjere!!Utorak bez lige prvaka!!??A to smo platili 1,5 000 000 000 samo ,ZA KOGA ,ZA ČEGA i KOMU!!??



Plaćeno oglašavanje

Oglasit ćemo ovu peticiju kod 3000 ljudi.

Saznajte više...