SPRJEČIMO EPIDEMIJU VODE NA PALATI U MALOM ZATONU


Gost

#1

2016-01-29 12:37

Sramota ovog grada da jedan gradonačelnik koji bi trebo Radit za dobrobit svoga grada i građana ide njima u štetu. Pitam se imali taj covjek uopce savjesti !!! Sram ga bilo !!!!

Gost

#2

2016-01-29 12:42

potpisala sam ovo ne samo zbog pitke vode koja nam je svima proritet već zbog smrada septičkih jama koje mi ugrožavaju kvalitetu života u ovom prekrasnom mjestu.Neznam što će bit kad dođu prvi gosti , vjerojatno će pobjeć jer se kod mene na taraci ne može živjet kad se otvore vrata.Neznam kome se trebam obratit ali mislim da sam ja najugroženija povodom toga u cijelom Malom Zatonu LP. MIRA
Gost - Vodopija

#3 Komentar na polu-peticiju

2016-01-29 13:18

Peticija bez činjeničnog stanja što vodovod poduzima u svojim planovima da osigura sanitarno ispravnu vodu na izvorištu u malom Zatonu je čista manipulacija i obmana građanima jer je poluinformacija (bez izjave druge strane).
Bilo kakovo rješenje zahtijeva vrijeme i fin. sredstva. Na temelju mišljenja vidljivo je da se na izvorištu nemože dogoditi "epidemija" jer se vrši kontrola kvalitete vode te pouzimaju propisane mjere u tretiranju vode sukladno propisima.
Tek kad objavite i odgovor vodovoda s njihovim planovima može se donijeti sud ili ocjena rade li svoj posao i koliko kvalitetno je ovaj problem pod kontrolom odnosno koje rješenje imaju i dali na njegovoj provedbi rade. Ako ga i imaju ono traži vrijeme jer u današnje vrijeme javnih nabava, procedura, postupaka ova prića se kvaliteno riješi za 12-24 mjeseca (ako imaju lovu). Do tada ovu peticiju ne mogu potpisati

Gost - Vodopija

#4 Re:

2016-01-29 13:27

#2: -  

 Za septičke jame krivi su sami mještani, jer po zakonu i komunalnom redu dužni su ih ne ispuštati nego ispumpavati i odvesti cisternama. Da imaju više savjesti, da poštuju pozitivne zakonske propise (para da ima i negativnih propisa :-)) ovoga nebi bilo.
Zato, neka svatko tko živi u zatonu pogleda sebe u ogledalo i upita se jeli poduzeo sve sukladno zakonu i propisima. Blatimo i udaramo po vlasti i vodovodu da riješi naše nepoštivanje zakona i propisa, jer na kraju to naše nepoštivanje zakona plaćamo sami mi jer javni novac za te investicije je naš novac.

babaroga

#5 Re: Re:

2016-01-29 16:44

#4: Gost - Vodopija - Re:  

 Zadnji događaj, kada se bakterija iz fekalija našla u vodi, plod je dopuštanja gradnje velike kuće za afitavanje gostima na izvorištu Palata...Dakle, netko je u neko vrijeme izdao dozvolu i napravio nešto nelegalno, što u svakom normalnom društvu podliježe sankcijama. I prije su septičke jame za Zatonjane bile kanalizacija, pa se ovakvo što nikada nije dogodilo. Dakle, opravdano se treba prozvati ona osoba koja je dopustila izgradnju jednog takvog objekta na zaštićenom izvorištu. I dajte već jednom riješite za sva vremena projekt kanalizacijskog sustava, pročiščavaća i svega ovoga što spada u civilizacijski minimum u 21. stoljeću. Zaton je dio Grada Dubrovnika, turističko mjesto, i rješavanje ovih gorućih problema treba biti prioritet za svaku vlast, bilo ona crvena, crna, žuta, plava!!!


Gost

#6

2016-01-29 19:17

Zaton,raj na jugu naše lijepe Hrvatske,

Gost

#7

2016-01-29 19:34

Mislim da je naše zdravlje iznad svega, a politika i sve ostalo što ide uz to - na stranu i manje važno .................................!!!!

Gost

#8

2016-01-29 23:34

SUVIŠNO PITANJE

Gost

#9

2016-01-30 13:12

Vrijeme je napokon da Gradonačelnik Andro Vlahušić shvati da nije niti predsjednik države,niti premijer niti ministar,niti filmska zvijezda.Da shvati da mu je osnovni zadatak da novcima iz proračuna rješava prvo komunalne probleme i socijalu pa onda sve iza toga.

Gost

#10

2016-01-30 14:07

Ne mogu shvatit da u 21 st. ljudsko bice ne moze priustit zdravu vodu za piti.

Gost

#11

2016-01-30 14:26

Zbog zdravlja mjestana..zbog lazi Vlahusica i Dujmovica...zbog istine...itd...Srdacan pozdrav

Gost

#12

2016-01-30 18:17

Stanovnik sam Zatona, bavim se turizmom i prema tome osjećam se direktno ugrožena zagađenjem vode.

Gost

#13

2016-01-30 18:30

Svaki čovjek treba da ima pristup vodi i zaštiti zdravlja od strane države

Gost

#14

2016-01-30 18:33

Zato......n

Gost

#15

2016-01-30 19:07

Voda i kanalizacijski sustav spadaju u nešto osnovno u normalnom, civiliziranom svijetu. Zaton je malo turističko mjesto nadomak Dubrovnika i ove goruće probleme, zapravo manje-više prisutne već 30 i kusur godina, stvarno treba žurno riješiti!!!

Gost

#16

2016-01-30 19:46

ZATONJANI BORITE  SE ZA SEBE I ZA VAŠ NORMALAN ŽIVOT?

 

 


Gost

#17

2016-01-31 00:52

Zasto su se projekti od kanalizacije i rekonstrukcije vodopskrbe Malog Zatona stavili u ladicu 2009.god. kada je samo trebalo nastavit zapoceto? Zasto se kanalizacija nije napravila od projekta Jadran gdje je osigurano bilo 80 milijuna kuna 2010.god. i gdje je bio ukljucen projekt s kompletnim sutavom odvodnje Štikovica- Orašac koji se trebao napravit do kraja 2014.god., nego se napravio jedan mali dio kroz Zaton Mali? Žalosno je što u 21.st. pricamo o ovakvim stvarima, vjerovatno nas vrli gradonacelnik ceka izbore pa da se opet jedan dio izgradi i pusti u rad. Samo da ga napomenu da pusta u rad kanalizaciju da se ne bi kupali kao na gornjim selima vodom koja nije bila sanitarno ispravna.


Gost

#18

2016-01-31 09:41

Pitanje čiste vode i odvodnje kanalizacije je prvo što su vladajući dužni napraviti na svom poslu...za sve...i one koji nemaju novca za platiti..za sve...ii dati ostavku!

Gost

#19

2016-01-31 10:51

da se ne razbolim jer pijem tu vodu i plaćam je puno

Gost

#20

2016-01-31 12:39

pravo na čistu vodu i zrak koji dišemo! A mislim da sama peticija nije dovljna, trebalo bi organizirati javni masovni protest svih nas koje svakodnevno truju!

Gost

#21

2016-01-31 14:23

Ova peticija je nažalost hitna nužnost, nakon objavljenih nalaza pitke vode i nakon brojnih zaraza, a o teškim se metalima ništa još nezna.....
Razočaravajući je broj ljudi koji se nisu željeli javno potpisati.
Zašto? Dali je moguće da je to strah od nečeg/nekog, zar u današnje vrijeme?

Gost

#22

2016-01-31 17:39

Da nebih oboljeli od ko zna kakvih bolestiju

Gost

#23

2016-02-01 16:27

Apsurdno je da ljudi koji žive i gosti koji dolaze u Zatonu godinama ne mogu imati ono osnovno za normali život, VODU, u 21 stoljeću. Ovaj slučaj treba hitno riješiti ako treba i da sudjeluje županija a ne samo grad Dubrovnik.

Gost

#24

2016-02-01 21:31

Volim Grad a Zaton je njegov biser i nek takav i ostane

Gost

#25

2016-02-02 07:00

Peticija ,,potpisana ,,mislim da razloge ne treba niti objašnjavati,,Zar u 21.stoljecu ,,trebamo misliti,,smijemo li oprati ruke ,,Kamoiti piti vodu iz rubineta ,,Da bi stvar bila gora ,,živimo u ''''naj bogatijem '''gradu koji radi sveg i svašta ,,a ne brine o stvarima jako bitnim,,prvenstveno za zdravlje građana,,Ne imati kanalizaciju,,,je smiješno,,,a naseljavati mjesta ,,graditi zgrade ,,,ništo protiv infastrukture,,ali neko se ne pita ,,'''gdje završavaju septicke jame ''''