Promjena naziva specijalist javne uprave u magistar javne uprave

hrast

#26

2016-02-04 13:42

Autor peticije se trebao dogovoriti s predstavnicima studenata ostalih obrazovnih insitucija koje se nalaze u istoj situaciji i tako izači s peticijom. Nije problem u težini kako neki govore, nego u činjenici da titula kao takva ne vrijedi izvan Hrvatske. Ne samo izvan Hrvatske nego su i poslodavci zbunjeni. 
Barem Vama na specijalistički diplomski studiju javne uprave bi trebalo biti jasno da SVIMA treba izjednačiti titule. A faks je taj koji će dodati dodatnu težinu Vašoj diplomi. To se odnosi na komentar da se zbog težine ovima treba dati, a drugima ne.

Specijalisti struke su sakupili 300 bodova kao i magistri struke i to treba izjednačiti.


Neki dan pišem molbu za posao na engleskom jeziku i, osim opisno, ne mogu napisati što sam završio. 

Inače, završio sam TVZ. Ja ću potpisati vašu peticiju.


Gost

#27 Re:

2016-02-04 14:23

#24: -  

 Slažem se sa svim gore navedenim...

Osim HZZ-a, prepoznatljivosti u EU, diskriminirani smo i u evidenciji HZMO, tako da nas oni vode kao VŠS jer nemaju mogućnost da naše zanimanje stave pod visoku stručnu spremu iako i "vrapci na grani" znaju da po Zakonu o Hrvatskom kvalifikacijskom okviru spadamo u razinu 7, odnosno visoku stručnu spremu.

 


Gost

#28

2016-02-04 15:22

Potpisala sam ovu peticiju jer smatram da nakon zavesenih 5 godina Pravnog fakulteta smijesno je da ima titulu specijalista javne uprave

Gost

#29

2016-02-04 16:41

Smatram da bi specijalisti javne uprave trebali dobiti status magistra jer su po broju bodova i godinama studiranja izjednaceni sa ostalim studijima koji nakon 5 godina dobivaju status magistra. Bez obzira na to sto su troskovi studija stvarno preveliki, u obrazovanje tih ljudi ulozeno je puno truda kao i kod ostalih studenata. Trebaju nam takvi ljudi, ljudi koji su zasluženo dosli do svoje diplome i stekli zasluzeni status magistra a ne da su kupili diplomu u susjednoj drzavi i zauzimaju mjesta puno obrazovanijim ljudima.

Gost

#30

2016-02-04 18:05

Ako se s 300 ECTS nakon završenog integriranog pravnog studija stječe naziv Magistra prava, onda je diskriminatorno da se za isti broj bodova na istom fakultetu nakon istog broja godina studija ne stječe ista titula.

Gost

#31

2016-02-04 18:15

Odlična ideja, kad drugi studiji mogu sa 5 godina imati stručni naziv magistra zašto bi se ovo odvajalo i ne postojalo nikako nego samo Specijalist javne uprave, s time nam se skračuje i zaposlenost u brojnim ustanovama koji zapošljavaju samo sa magisterijem..

Gost

#32

2016-02-04 20:28

Zato što specijalist nije što i magistar, a primjenu EU standarda naš sustav ignorira. Pozz

Gost

#33

2016-02-04 22:05

Svi stručni specijalisti zaslužuju titulu magistra; termin stručni specijalist je potpuno promašen.
hrast

#34

2016-02-05 07:09

Imam još komentara. (moj prvi je #26)

Prvo, opet neki u komentarima ističu isključivo "specijalistički diplomski studiju javne uprave". TO NIJE PRISTUP KOJIME ĆETE NEŠTO BITNO NAPRAVITI! Treba uključiti i druge studije sa sličnim problemom i glas će biti daleko jači. 

I drug, možda i najbitnije. Kome je ova peticija namijenjena? To je iznimno važno pitanje koje nije odgovoreno. Nije isto ide li to u ministarstvo, ide li to dekanu, u novine ili na treću adresu. 

Zbog ove dvije činjenice, ova anketa je pomalo promašena. Ovo su veliki propusti!

željka

#35 Re:

2016-02-05 10:09

#18: -  

 Bravo, konačno netko sa prava tko priznaje težinu ovog studija. Zaista je program opsean i zvanje je neophodno za ovu našu državu gdje se svi menadzeri i uoravljači ponašaju kao da smo svi mi njihovo privatno vlasnistvo. Mi smo se obrazovali za javne menadzere i trebamo dobiti svoje mjesto, a to će nam biti lakse uz titulu magistra

 


Gost

#36

2016-02-05 11:16

Zato jer sam, poput mnogih kolega, u istoj nevolji: stopiranje u napredovanju u državnoj službi. Svaka čast diplomiranim pravnicima i magistrima prava, ali specijalisti javne uprave JESU stručnjaci koji ZNAJU raditi u državnoj službi, javnoj službi i lokalnoj samoupravi. Na tržištu rada ima dovoljno stručnjaka pravnika, ali kada dođu raditi u sektor javne uprave izgube se u primjeni propisa specifičnih za taj sektor.

Gost

#37

2016-02-05 14:19

Kolegice i kolege,

svakako će ova peticija biti odnesena na sve moguće institucije...Ona u pismenom obliku bila je ograničavajuća.

Kolega Dalibor i moja malenkost ćemo se pobrinuti da ovi podaci budu dostavljeni inaće sve ovo nema smisla.

Bilo bi dobro da se i ostali stručni fakulteti ukljuće u ovo.

 

Hvala svima


Anonymous

#38 Re:

2016-02-05 18:19

#34: hrast -  Ova anketa je namjenjena svim relevantnim institucijama, a nekim logičnim slijedom, prvo predstavnicima studenata pa ministarstvu i dalje. Svakako da bi se peticija trebala proširiti i na druga sveučilišta, veleučilišta... Na tome  treba poraditi.

 


Gost

#39

2016-02-05 20:25

Vrijeme je da pocnete prestati lagati ovaj iznapačeni narod...omogucite onima koji to zasluzuju da se ponose svojim zanimanjem i da spase ovu drzavu od lopova i prevaranta koji nam vode drzavu a nemaju stečenu ni srednju strucnu spremu...

Gost

#40

2016-02-06 05:40

Uz dužno poštovanje svim kolegama i profesorima s prava....ali ponosna sam da studiram ono što želim...JU u CRO prolazi dugggg i težak put uz stariju sestru pravo...ali evo tu smo izborili smo se za 5 godina, a sada idemo se izboriti i za izmjenu naslova...pustite politiku iz JU...JU slobodna od politike i starih titula...moderna JU za građane...


Gost

#41 Re:

2016-02-08 13:53

#20: -  

 Slažem se s gore navedenim ali sam također potpisao. Problem je što smo potpuno nespremni ušli u bolonjski proces. Pogotovo je to vidljivo nakon završetka nekih od studija. HZZ ne prepoznaje neke od programa pa vas automatski trpaju u VŠS. Da ne govorim o poslodavcima koji su potpuno neupućeni.


Gost

#42

2016-02-08 22:47

Ne mogu u istom rangu biti studenti s 4 godine završene i s 5. godina Specijalističkog upravnog studija
Kim

#43

2016-02-09 20:07

Specijalisti javne uprave ne mogu nastaviti studirati na doktorskom studiju za razliku od magistara . Smatram to nepravednim za sve one koji žele upisat  doktorat,nakon završetka ovoga studija.

Prosinac1967

#44

2016-02-12 00:47

Potpisala sam ovu peticiju, jer smatram da je najveći problem sa kojim se prije ili kasnije susretnemo svi mi studenti stručnog specijalističkog studija to što poslodavci ne znaju da li nas tretirati kao visoku stručnu spremu ili ne???

Zašto smo mi specijalisti struke, a oni magistri struke, kad smo i jedni i drugi tijekom studiranja sakupili 300 ECTS bodova?

Za bolje sutra

#45

2016-02-20 15:04

Sramotno je da se ljudi koji ulazu u buducnost ove drzave,imaju naziv koji umanjuje njihovu vrijednost a skupe identican broj bodova kao i magistri na drugim fakultetima.Ne cudi me sto je mnogo mladih napustilo i sprema se napustiti ovu zemlju.Osim izrazito niskih placa u upravi barem im dajte ono sto im pripada i u sto su ulozene godine truda.


Gost

#46

2016-02-21 09:44

Zbog promjene naziva specijalist javne uprave u magistar javne uprave

Gost

#47

2016-02-24 14:29

Mislim da smo nakon 5 godina studija i s 300 ects bodova zasluzili da na trziste rada iziđemo s titulom magistra, jer specijalist javne uprave nije priznat toliko koliko magistar.

Gost

#48

2016-02-24 14:52

Peticiju sam potpisao jer smatram da smo nakon 5 godina studiranja zasluzili zvanje magistra.

Gost

#49

2016-02-26 07:32

Pravedno je rješenje da stručni spacijalisti javne uprave zasluženo dobiju naziv magistar javne uprave kako ne bi bili diskriminirani na svojim radnim mjestima. Uostalom, radi se i o njihovom daljnjem nastavku školovanja koje im mora biti omogućeno i izjednačeno sa razinom sveučilišnog studija. Potrebna je HITNA promjena u nazivu, i to se nikako ne bi smjelo odužiti, jer bi se odugovlačenjem samo nanijelo sve više štete pojedincima koji su vrijedno završili ovaj značajan studij.

Gost

#50

2016-02-26 07:36

Potpisujem ovu peticiju jer sam svjesna problema u javnoj upravi, i smatram da je neophodna promjena u nazivu za ovu struku. Želimo zvanje magistra javne uprave.