Zagreb Zapad bez opasnih tvari

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Zagreb Zapad bez opasnih tvari.


Gost

#1

2016-03-17 16:45

Zbog velike buke u nočnima satima i opasnosti prjevoza nekih materiala za lokalno stanovnike.

Gost

#2

2016-03-17 17:59

Važno je napomenuti da se u neposrednoj blizini od svega cca 200 metara nalaze tri dječja vrtića i dvije osnovne škole!!!


Gost

#3

2016-03-18 03:45

Zato što živim u Donjoj Kustošiji i želim sigurnost za sebe i svoju obitelj i sve koji žive ovdje.

Gost

#4

2016-03-18 08:43

Zato što smatram da sve navedeno u uvodnom tekstu nije normalno, i trebalo bi biti sankcionirano.

Gost

#5

2016-03-18 16:10

Stanujem blizu pruge i znam kako to izgleda.

Gost

#6

2016-03-19 08:39

... zar je potrebito objašnjavati!?

Gost

#7

2016-03-19 15:42

Peticiju sam potpisala zbog toga sto zivim u blizini pruge koju djeca prelaze kad idu u crkvu i u gradsku knjiznicu. Ne zelim otpad u svojoj i u blizini svoje djece.

Gost

#8

2016-03-21 14:29

FACEBOOK GRUPA- SVE NOVOSTI

https://www.facebook.com/groups/464198410448284/

 

 


Gost

#9

2016-03-23 13:58

Uvodni tekst je sačinjen sa većinom laži (dokazivo) i neargumentiranih stvari uz vrijeđanje ljudi koji tamo rade i privređuju kruh za svoju obitelji. Jeste li za to da se u ovoj državi radi ili ćemo otvarati samo shoping centre i uživati uz kavicu i buku koju nam stvara glazba. Koliko znam na ovom prostoru se oduvijek odvijao željeznički promet i koliko znam nije pruga došla blizu kuća i stanova već obrnuto. Koja je to majka koja šalje djecu preko pruge, znate li da je to zabranjeno i kažnjivo. Nemojte samo pretjerivati i širiti paniku i neistine i nasjedati interesnim skupinama koje su uključene u ovo !!!!!!


Gost

#10

2016-03-24 06:54

Kako poznam neke ljude koji rade u HŽ Cargu oni su naprosto zbog visoke cijene infrastrukturnih usluga bili prisiljeni tražiti drugo mjesto gdje će se sastavljati i rastavljati vlakovi. Ovim potezom ničim nije ugrožena sigurnost stanara okolnih kuća i stanova. Ovo je perfidna igra sindikata da sačuva radna mjesta radnika u ranžirnom kolodvoru u Dugavama pa se sad vrše koje kakove peticije i podmetanja. Za ilustraciju i to što je na početku ove web stranice stavljena slika vagona cisterni kao opasne tvari a u stvari se radi o praznim vagonima koji inače voze plin. Stanari ne brinite, opasnosti NEMA !!!!!!


Gost

#11 Re:

2016-03-24 09:07

#10: -  

strah od opasnih tvari koje se prevoze vlakovima nije jedini razlog zbog koje sam potpisala peticiju. dakle, moja zgrada nije uz prugu, udaljena je barem 500 metara, između nje i pruge je niz ulica. No, u posljednje vrijeme noću nije moguće spavati, sada kad je zima i prozori su zatvoreni. Ne želim niti pomisliti kako će biti po ljeti. Imam dvoje male djece jaslićke dobi i dosta mi je buđenja i bez cvilenja vlakova u ranojutarnjim/kasnonoćnim satima.

ne poznajem nikoga iz HŽ, niti Carga, niti sindikata, niti ikoje druge ustrojstvene jedinice HŽ-a, pa molim, ne implicirajte mi da sam perfidan igrač. Samo želim da mirno naselje u kojemu živim dulje od deset godina... ostane mirno.

Zabrinuti građanin

#12 Re:

2016-04-01 20:48

#10: -  

Koliko mi je poznato, davne 1979. godine izgrađen je Ranžirni kolodvor sa svom potrebnom infrastrukturom kako bi se promet teretnih vagona iz centra grada Zagreba preselio na periferiju. Danas, u 21. stoljeću HŽ Cargo vraća promet teretnih vagona u centar grada kako bi sebi smanjio troškove, a građanima priuštio neizmjernu količinu buke u noćnim satima, onečišćenje zraka (stanari u okolici željezničke pruge ne mogu više niti otvoriti prozore od silne prašine koja se diže manevriranjem, a o buci da i ne govorim).  

Tvrdite da su vagoni sa slike prazni, evo postavljam pitanje zašto se onda njima manevrira u noćnim satima te danju subotom i nedjeljom kada naše državne inspekcije ne rade?!

Ne vjerujem da opasnosti kako Vi kažete NEMA!!!


Gost

#13

2016-04-09 21:00

FUCK  CROATIA

Cargo

#14 Re:

2016-04-23 15:14

#9: -  

 Daj molim te. O cemu ti pricas. Pa nisu kuce sagradjene tik do pruge a da to netko nije dozvolio. 


Gost

#15 Re:

2016-04-23 19:32

#10: -  

 Zar se samo prevoze prazne cisterne. Ili su nekad i pune?  


Gost

#16

2016-05-06 14:30

Citiram jednog od radnika: Prevozimo sv što dobijemo. Puno, prazno, novo, staro...


Gost

#17

2016-06-21 09:43

Kažu da je jučer bilo sreće jer nije bilo ozljeđenih. Drugi put možda neće bit sreće. Možda neće bit ni prazan vagon, nego pun. Ako je prazan vagon napravio ovakvu paniku, ne želim ni misliti kak obi bilo iz punog vagona.

Ovo sve blizu je mog doma. Ja imam samo jedan dom. Zagreb ima drugi kolodvor. I to ranžirni.

Dakle, ako komentar #10 kaže da nema opasnosti, voljela bih čuti njegov/njen komentar na ovaj članak: