PROMJENA STATUSA OPĆINE TRAVNIK U MODERNU GRADSKU ZAJEDNICU


Gost

#1

2016-04-05 18:08

Radi boljeg sutra.Prevazilazenja sadasnjih problema u prglasavanju i majorizaciji

Gost

#2

2016-04-06 10:38

Dobar prijatelj me zamolio... a i dobro je kad se nesto desava u ovoj drzavi u korist hrvata

Gost

#3

2016-04-06 19:18

Zato što smatram da je Općina Travnik po svim važnim obilježjima već moderna gradska zajednica.

Gost

#4

2016-04-07 05:58

svi moraju imati ista prava

Gost

#5

2016-04-07 06:32

Vrijeme je da Hrvati imaju ista prava ko i drugi narodi koji zive na ovom podrucju. Nadam se uskoro i trecem entitetu.

Gost

#6

2016-04-07 09:48

Racunajuci tko nas zastupa u opcinskom vijecu,tesko da se sto promjeni,glas za peticiju pa makar i pokusaj da se nesto dohodi bolje za hrvate ako se ne odselimo
rebels

#7

2016-04-07 11:41

Travnik je povijesni Hrvatski grad isto koliko i muslimanski. Nesretne 1993. godine je izvršena agresija od strane tadašnjeg vodstva muslimanske vojske i mudžahedinskih postrojbi na Hrvate Lašvanske doline. Epilog kratkog i nažalost nepotrebnog rata su žrtve na obje strane. Nikad nisam imao problema u svome gradu i smatram da mi Hrvati i te kako zaslužujemo veću participaciju u vlasti, a katastarski je 62 % općine i Lašvanske doline Hrvatska zemlja.


Gost

#8

2016-04-07 11:56

Želim da svaka općina i grad u FBiH budu na jedinstven način organizirane,te da se štiti nacionalni i svaki drugi interes konstitutivnih naroda i ostalih.

Gost

#9

2016-04-07 14:45

sto se cekalo do sada ,samo naprijed

Gost

#10

2016-04-07 15:49

trazim ravnopravnost hrvatskog naroda,koji je trenutno obespravljen

Gost

#11

2016-04-07 16:38

Mi smo u Travniku neravropravni i kako god oni zahtjevaju u Mostaru trebamo i mi u Travniku.Samo napred.

Gost

#12

2016-04-07 18:11

HRVATSKA DRŽAVA MALO ČINI NA PROMICANJU I INTERPRETACIJI UGROŽENOSTI HRVATA U BiH, OD STRANE BROJNIJIH NARODA KAO I OD PREDSTAVNIKA TZV. MEĐUNARODNE ZAJEDNICE KOJI SU MJENJALI MEĐUNARODNE MIROVNE UGOVORE NA ŠTETU HRVATA. PREDLAŽEM DA HRVATSKI NAROD IZ SREDIŠNJE BOSNE KOJI JE STALNO IZLOŽEN MUSLIMANSKOM PRITISKU, ISKAŽE NEPOSLUH NAMETNUTIM RJEŠENJIMA TAKO DA PODRŽAVAM OVU PETICIJU, TE DA SE STVARI NAZOVU PRAVIM IMENOM BEZ USTEZANJA.

Gost

#13

2016-04-07 21:39

Zato sto smatram da treba Travnik dase uredi sa dvije opcine kao i mostar

Gost

#14

2016-04-07 22:20

Zajamcen prava i zastita svin naroda i narodnosti na svim prostoroma BH.





I lija

#15 Re:

2016-04-08 08:39

#1: -  

 mars jebem vam mater izdajnicku i pokvarenu

nina

#16 Re:

2016-04-08 08:44

#1: -  

 Kvalitetnije I odgovornia briga za nas lijepi zajednicki grad....smanjiti administraciju,a najsposobniji nekakvih idi u vlast...nekakvih privilege ja I dominacija,pogotovu nationalnih I da svi vodimo i ucestvujemo u raspravama za dobrih grada I okoline....

nina

#17

2016-04-08 08:46

Kazniti kriminal

I lija

#18 Re: odgovor

2016-04-08 08:47

#7: rebels -  

 Sto lazes majmune ustaski koje koga napao sjeme ti se zatrlo: pobili ste narod U ahmicima i Vitezu slavili ste evo herceg bosne g vakuf je vas osvojili ste mostar, konjic samo sto nije pao bugojno je tu negdje. E ovako su ustase slavile svoje prve pobjede u vitezu mucki napadajuci civile djecu i zene i ljude koji su krenuli na posao u sps vitez sve ljude zatvorili u logor. A travnik ste mislili uzeti bez metka i sad pokusavate. Sa vama covjek ne treba ni sjedit kad se pecenje jede jer ste govna od ljudi !!


Gost

#19

2016-04-08 12:10

Temeljem ustavnih i zakonskih načela, Europske povelje o lokalnoj samoupravi, pravnom, povijesnom i zbiljskom osnovu, te u želji za napretkom Travnika u gospodarskom i socijalnom smislu uz poštivanje međunarodnih ugovora i povelja, potpisujem ovu peticiju.
Martina

#20

2016-04-08 13:14

Čitam i ne mogu da vjerujem! Umjesto da napredujemo, mi nazadujemo. Svi vi, koji ste da se Travnik podijeli na dva dijela, da nam škole budu odvojene, da nam se djeca ne igraju zajedno, ste puni mržnje i željni rata i ubijanja. Zar nije bilo dovoljno ubijanja! Od ovoga, koristi imaju samo političari, jer vi, dragi moji, ste kao ovce. Čobani su političari, a vi samo ovčice koje ne razmišljaju svojom glavom. Peticiju potpisuju ljudi koji i ne žive u Travniku. Ma kakve samo oni veze imaju sa životom i načinom na koji ljudi žive u Travniku.

Moderno je voljeti svoje, a poštovati tuđe. Čini mi se da su vaši roditelji napravili veliki neuspjeh prilikom vašeg odgoja. 

 

 

 

sejdic finci

#21 Re:

2016-04-08 15:28

#20: Martina -  

 Ako Bošnjaci traže drugačije uredenje Mostara nego su druge općine u BiH, zašto Hrvati ne bi mogli razmisljati na isti način, posebno ako za to postoje uvijeti i argumenti.Međutim, za razliku od bosnjaka u mostaru, Hrvati u Travniku traže jedinstven grad s malo izmjenjenim izbornim pravilima, nikakve podjele. Ako postoji malo dobre volje ovo se pitanje može digovoriti za dva dana.

Trpimir VI

#22

2016-04-09 14:33

Tvrditi da su u Travniku Hrvati majorizirani i da se preglasavaju može samo netko tko ne živi u ovom gradu ili u državi. To najbolje znaju pokretaći ove peticije, jer se sve u Travniku dijeli 50 : 50. I novac iz budžeta, i radna mjesta u institucijama i pozicije u upravnim odborima. Što tzv. predstavnici Hrvata rade sve da otjeraju i ono malo sposobne i obrazovane djece iz ovog grada o tome niko ne priča. Niko ne priča ni što polupismeni nastavnici muzičkog obnašaju po tri-četiri funkcije u upravnim i nadzornim odborima javnih preduzeća u ime HDZ-a, jer za obrazovanu hrvatsku djecu nema mjesta. Naravno, još manje se spominje činjenica da ni HDZ ni HDZ 1990 za naredne izbore nemaju ozbiljnog razvojnog gospodarskog programa travničkog kraja kojom bi se zadržali mladi u Travniku. Hrvati Travnika su ugroženi prvenstveno od nakaradne politike HDZ-ova koji za svo ovo vrijeme nisu ništa uradili da pomjene polažaj Hrvata u Travniku. Ili što su i sami priznali u prilogu na TV KISS (može se lako naći na netu) došli su do zida - više nema ništa što bi mogli lagati osim da su ugroženi, jer kako to da nisu bili ugroženi prije pet ili deset godina, nego sad odjednom 6 mjeseci pred izbore?!? Zašto nisu radili slične peticije prošle godine kada se možda nešto i moglo promjeniti, nego su odabrali baš sada?

Trpimir VI

#23 Re: Re:

2016-04-09 14:36

#21: sejdic finci - Re:  

 Onda rade pogrešno. Izborna pravila se mjenjaju Izbornim zakonom. Čović je uputio prijedlog u parlamentarnu proceduru i nema nigdje Travnika. Jel to znaći da je Čović i HDZ prodao Hrvate Travnika zarad Mostara? I jel' to jasno Hrvatima Srednje Bosne poručuje da je vrijeme da se isele?


Gost

#24 Re: Re: Re:

2016-04-09 16:52

#23: Trpimir VI - Re: Re:  

 Nisi upravu, to se rješava na razlicite načine, a zašto ne i Statutom Općine Travnik. Izbornim zakonom se rješava problem izbora hrvatskog člana predsjednitva kao i pozicija u Domu naroda. Ako izbornim zakonom Čović ne rješava status Mostara zašto bi rješavao i status Travnika. Međutim ne bitno kako ce se riješiti, Hajdemo mi uciniti nešto da Travnik postane tema zbivanja. Možda ga onda nećemo tješiti ni statutom, ni izbornim zakonom nego ce tekvu odluku nametnuti visoki predstavnik  ( mislim znam da neće ali govorim o modalitetima)


Gost

#25

2016-04-13 10:43

Za sve ove događaje s Travnikom i drugim sredinama gdje su Hrvati u problema, sukrivci su i hrvatska političari, kao i hrvatska politika u cijelini. Problem je što su hrvatski političari bezidejni, nekonstruktivni, stoličari i vremenski neograničeni. Dapače, hrvatska politika djeluje podanički, ulizivački i uvijek u nekom strahu. Zašto i do kada? Mostar, Travnik, Sarajevo, Zenica, Maglaj, Tuzla, Banja Luka, Prijedor, Doboj, Derventa, Brod i drugi gradovi na prostoru BiH na istim principima i od tog ustavnog prava ne smiju odustati ni pokoju cijenu. Hrvatski političari trebali bi bolje surađivati s Katoličkom crkvom u BiH jer će preko nje saznati točno stanje na terenu i dobiti pravi naputak kako se izboriti za potpunu ravnopravnost Hrvata na cijelom prostoru BiH. U ovom procesu ne smiju biti deklaritavna obećanja nego konkretne mjere s vremenski ograničenjem...