PROTIV povećanja cijene dopunskog zdravstvenog osiguranja!


Gost

#326

2016-04-21 21:30

Smatram da se mogu i na drugi nacin namaknuti novci koji im nedostaju, kao npr.nepotrebne pretrage prilikom operacije katarakte (staračka mrena)itd.

Gost

#327

2016-04-22 04:54

Država samo tlaci građane, a hrpu neučinkovitih zastupnika bogato nagrađuje novcima nas poreznik obveznika.

Gost

#328

2016-04-22 05:31

Problemi duga Hrvatske nikako se ne mogu riješiti podizanjem cijena (tj. da građani vraćaju dug). To se riješava jačanjem privrede i konkretne proizvodnje.
Jednostavno je udariti po džepu najosjetljivijih i onih koji redovno podmiruju sve svoje račune. Zašto se ne udari po plaćama i privilegijama onih u Saboru i oko njega. Naročito po džepu onih koji ne dolaze na sjednice Sabora i onih koji tamo sjede bez veze, a ne rade ništa. Konkretno jedan primjer: što će Hrvatskoj Ured bivšeg predsjednika Mesića? Što on uopće radi? Koja je njegova funkcija? Očekuje li to i Kolindu?
Nadalje, u periodu neimaštine i velikog duga treba UKINUTI sve subvencije, a naročito one koju primaju fiktivni proizvođači bez firme i bez posjeda.


Gost

#329

2016-04-22 07:01

Potpisala sam jer mislim da ljudi nemaju od čega živjeti a stalno sve više traže od njih

Gost

#330

2016-04-22 09:11

Otkazujem dopunsko osiguranje čim prije.

Gost

#331

2016-04-22 10:58

Zato što smatram da je to ljudima u ovoj današnjoj situaciji previše. Pogotovo umirovljenicima koji imaju jako male mirovine. Ja sam trenutno zaposlena, ali na žalost ne mogu si priuštiti plaćanje. Sva sreća da nisam često bolesna.
A gdje su im još i svi drugi troškovi. Što je s onima koji imaju djecu školarce itd. da ne nabrajam.
Možda bi bilo bolje da se ne plaća dopunsko osiguranje, nego da se uvede participacija, npr. 5 kn., da je svi plaćaju kod posjete liječniku, a dopunsko neka plaćaju oni koji žele imati "poseban status" pri dolasku liječniku.

Gost

#332

2016-04-22 11:11

Zato što mi je pun kufer njihove bezobraštine. Zato što ih nije briga ni za koga osim za njih samih. Zato što misle da je Hrvatska samo njihova a ne svih građana. Zato što ne rade u interesu građana.Ima još puno toga.
Pozdrav, Vesna

Gost

#333

2016-04-22 11:59

Zato što smatram da je nepravedno uvijek opteretiti najsiromašnije.Puno više sredstava mogu prikupiti naplatom redovnih doprinosa od poslodavaca koji nisu uplatili doprinose niti plaće radnicima .Neka objave listu potraživanja od poslodavaca za neuplaćene doprinose.

Gost

#334

2016-04-22 12:42

Prijedlog.
Spadam u 13% koji imaju punu mirovinu.Neka plaćaju doprinos za zdrastveno osiguranje,prema osobnom dohotku.U HZZO-a .Mirovina mi je u pola manja od ,od prosjeka
naše Hrvatske.Po lijekove idem u,Sloveniju.PDV u Sloveniji za lijekove od 2 do 9 % za lijekove.Mislim da Domojlubna koalicija ne postoji,prema gore na pisanom prijedlogu. Rođen u Zagrebu,školovan i purger:80 mi je na vratima.gospodo domoljupci !!!!!

Gost

#335

2016-04-22 13:18

Mislim da je sasvim dovoljno ovo što već uplaćujem.

Gost

#336

2016-04-22 13:55


Zato što je preskupo i za nas umirovljenike i za nezaposlene.

Gost

#337

2016-04-22 14:42

nemam komentara jasan je razlog zašto potpisujem ovu peticiju!

Gost

#338

2016-04-22 19:03

Zato jer me strah pomisliti na budućnost.Ne daleku,nego blisku, onu za 5,6 godina.Loše nam se piše.

Gost

#339

2016-04-22 22:41

zato što imam malu mirovinu a uvijek nešto poskupljuju pa plaćamo istu cijenu i mi koji imamo male mirovine a pogotovo oni koji imaju još manje plaće ili nikakve isto kao i oni što sjede četiri godine imaju dobru plaću dižu dobnu granicu umirovljenja na 67g.zato što oni odrade jedan mandat i više nemoraju radit sa navršenih 50.g.idu u saborsku mirovinu od 8-10.tisuća kuna pa zašto nebi sve prebacivali na sirotinju sve veliki domoljubi i rodoljubi na tuđu štetu.

Gost

#340

2016-04-23 07:46

i...iz praktičnog razloga tj. skretanja pozornosti 'GENERACIJI' koju smo odgoili "Našoj Djeci" - da još jednom preispitaju , redosljed želja i broj uskraćenih - u radnom vijeku - uplaćenih benificija što "IH" sami sebi htjedosmo priuštiti u trećoj dobi života svog...! ...ZAŠTO...??? ..pitanje se nameće samo po sebi , zašto se tako nešto nije moglo niti pomisliti a kamo li desiti generaciji mojih roditelja , GOSPODO nismo li zakazali na humanitarnom djelu odgoja kao roditelji , il' onu poštapalicu - da je 'š i b a izašla iz Raja' - želimo sa sobom odnijeti u grob i to što prije u ž u r b i uz blagoslov generacije koju odgojismo...!!!? ...borim se i bojim se NAŠG sutra...!!!?????

Gost

#341

2016-04-23 08:29

Zar 90 postotni invalid nema dovoljno troškova i bez ovog poskupljenja?

Gost

#342

2016-04-23 10:27

PODRŽAVAM U POTPUNOSTI OVU PETICIJU
SMATRAM DA OVAKVA POLITIKA NIJE SERVIS NARODA VEĆ PRIVATNIH KOMPANIJA
MISLIM DA JE NEPRAVEDNA PRIVATIZACIJA ZDRAVSTVA
NA RAČUN GRAĐANA .

Gost

#343

2016-04-23 10:37

ZA ONOGA TKO NEMA I 1KUNA JE PUNO.


Gost

#344

2016-04-23 10:41

Potpisala sam peticiju, jer nije u redu da sada poslije 43 godine rada ( odvajanja od plaće za mirovinsko), suprug i ja zbog ovih 40-tak kuna se moramo odreći 10 -tak litara mlijeka mjesećno !A sigurna sam da ovi bogati političari neće stati uzimati !!!!!!!!!!!! i prodavati ono što smo mi stvarali , kao da su od svojeg djeda nasljedili !!!!!!!


Gost

#345

2016-04-23 10:42

Nepravedno je za umirovljenike koji primaju 1200 kn
povečavati cijenu dopunskog osiguranja .
Ovim povečanjem se umirovljenicima u razdoblju od godine dana uzima 1068 kn -a što je gotovo iznos mjesečne mirovine .

Gost

#346

2016-04-23 10:45

Peticiju smo potpisali radi sve težeg i lošijeg standarda umirovljenika,

Gost

#347

2016-04-23 12:16

43.godina staža imam.....pa vi vidite.....ova čestitka mi baš ne treba.....sreča moja, da i do sada nisam trebao z d r a v s t vo....

Gost

#348

2016-04-23 19:36

....na gluposti se troše naši novci namijenjenji za očuvanje i unaprijeđivanje zdravlja; robot za operativne zahvate?,reanimacioni aparati po gradu, kada su korišteni?, renoviranje bolnica; jeftinije rušiti staro pa na tome graditi novo, nego što je moglo biti dovršenje bolnice preko Save, kraj Jadranskog mosta, zašto djecu cijepiti protiv HPV-a, a ne im objasniti prevenciju spolno prenosivih bolesti, itd!, uvijek iza ideje stoji privatan interes koji se realizira kunama iz bolesničkih džepova,a zdravstvena zaštita nam je sve gora i gora!, liječenje u toplicama; vježbe s ulaskom i izlaskom u bazen i to na štakama traje sve skupa pola sata, ( samo vježbanje 15min. i to nas je bilo 55 ljudi u malom bazenu!), kasnije hoćeš plivati i to kada uposlenicima odgovara plati 10 Kn,, za nas domicilne Stanovnike RH, koji smo cijeli radni vijek proveli ovdje sve više i više su to nedostižne i izgubljene iluzije.....zašto nam uopće daju mirovinu kada ju daćama uzmu natrag?......

Gost

#349

2016-04-24 09:49

Zato što mislim da je preskupo na naša mala primanja.

Gost

#350

2016-04-24 16:38

Jednako dopunsko za umirovljenike i radno zaposlene nije realno moguće. I ovako se teško živi sa dvije mirovine. Gotovo sve lijekove morate nadoplaćivati. Zar je uopće potrebno komentirati?