PROTIV povećanja cijene dopunskog zdravstvenog osiguranja!


Gost

#351

2016-04-24 16:40

Mislim da nije pravedna uravnilovka dopunskog za sve građane obzirom na primanja.

Gost

#352

2016-04-24 16:45

Obooje roditelja su umirovljenici. iipored svoje mirovine potrebno ih je dodatno pomagati. Što s onima koji nemaju nikoga da im pomogne. Pored svih ostalih troškova života oni su najosjetljivija skupina koju pogađa ovo povećanje jer najviše koriste i usluge liječnika i lijekova.

Gost

#353

2016-04-24 18:24

zato što postoji masu troškova u bolnicama koje treba prvo svesti na normalnu mjeru (struja, voda, organizacija rada, iskorištenje opreme i aparat i sl.) pa tek onda tražiti pobvečanje cijene.

Gost

#354

2016-04-24 19:16

Novca u zdravstvu ima samo se troši na krive stvari .

Gost

#355

2016-04-24 22:12

Jer pljačka najranjivije kategorije društva

Gost

#356

2016-04-25 06:26

Dosta mi je derikoža kojekakve vrste! SF - SN !

Gost

#357

2016-04-25 07:17

Zato što vladajuća garnitura ne razumije krucijalne probleme u gospodasrtvu, a krpanje proračunskih rupa posezanjem u đep građana RH je najprimitivniji način.
Imaju dovoljno prostora da u buđetu izvrše preslagivanja i da namaknu sredstva iz preraspodjele.
Ja kao rani čovjek mjesečno plačam direktno za zdravstvo cca 2.000,00 kn šro je na godišnjoj razini 24.000,00 kn , a na sreću nisam bolesna i ne trošim ništa,Uz to plačam i dopunsko, nek se nađe, ali ovako besčutno otimanje je nonsens.

Gost

#358

2016-04-25 09:24

Ovi u Vladi su suludi. Ako im je cilj derati narod, onda REVOLUCIJU!

Gost

#359

2016-04-25 10:00

Veliki boroj umirovljenika ima tako malu mirovinu sa kojm ne uspijevaju uz najskromniji život prebroditi mjesec tj. od mirovine do mirovine. Veliki broj mladih ljudi živi od minimalca, ako uopće radi, i toi povećanje je udar na njihov život. Političari su nas svojom neodgovornošću, neznanjem i pogodovanjem kapitalu doveli na prosjački štap i sada najmanje što mogu učiniti jeste da svoje glave reformiraju i taj jnovac za sanaciju uzmu od onih kojima su sve te godine pogodovali. Ima još puno toga ali mi se ne piše, sve mi se gadi.

Gost

#360

2016-04-25 10:11

Zato što ne želim da se naš javni zdravstveni sustav polako i neprimjetno ovakvim mjerama privatizira. Ovim se daje prilika privatnim osiguranjima da preuzmu sustav u svoje ruke. Polako na mala vrata dopustiti će se privatizacija zdravstva jer tko zna što će biti sljedeća mjera. Za nekoga u ovoj državi je 19 kuna malo, a za nekoga je to 5 dana za kruh. Pozdrav i puno uspjeha!

Gost

#361

2016-04-25 10:12

Reforma zdravstva nije povećanje cijene dopunskog i udara na najsiromašnije.

Gost

#362

2016-04-25 12:02

Zato što to nije 19 kn kako tvrde lopovi, nego je to poskupljenje od 30 %, danas ovo sutra nešto drugo i ode začas 30 % moje mirovine u džep lopovima.

Gost

#363

2016-04-25 16:36

Umirovljenici su najnezaštičeniji dio našeg društva. Mislim naravno na one koji su u zarađenoj prijevremenoj ili starosnonoj mirovini , a koji su cijeli radni vijek uredno uplaćivali mirovinsko i zdravstveno osiguranje, da bi na kraju radnog vijeka primali mirovinu manju od socijalne pomoći " snalažljivih pojedinaca".Nadalje, nedopostivo i bahato bezobrazna je diskriminacija umirovljenika ( saborski zastupnici ...- sportaši ... - , a radnici neka rade do 67 god života ili nek umru...)


Gost

#364

2016-04-26 03:24

Nakaradna i diletantska politika koju vode naše političke elite vodi ka totalnoj pauperizaciji srednjeg sloja građana. Ne zaustavi li se taj trend veoma brzo će doći do kritične mase egzistencionalno ugroženih građana koji bi mogli započeti sa rješavanjem svojih prava na ulicama, a to nije nikada u povijesti dobro završilo niti za obične građane, a još manje dobro za vladajuće koji su nas sve doveli do takvoga beznadnog stanja.

Bahato ponašanje uhljebljenih birokrata l umišljeni beskrupulozni, neiskusni, nezreli i nesposobni za obavljanje svojih funkcija političari, koji nisu u stanju bili skrbno voditi niti svoje vlastite obitelji ili privatne firme prije dolaska na funkcije, ne samo da ne vode brigu o svim građanima, nego ne slušaju i ne primaju niti sugestije dobronamjernih građana i samo gledaju kako sačuvati svoje fotelje i ostvariti što više nezasluženih privilegija.
Kako se nitko do sada od svih tih ekonomskih, financijskih i strukovnih genija nije sjetio na pr. da samo u slučaju plaćanja trenutnog dopunskog osiguranja od 70 kn/mj. mogao bi priskrbiti u isti fond HZZO dodatnih oko 96.000.000 kn godišnje, a da građanima ne oduzme niti kune više nego što plaćaju do sada i to na najbanalniji način, kako slijedi: 1.600.000 osiguranika uplaćuje mjesečno bankovnu proviziju po uplatnici 5,00 kn/mj. a to sve iznosi godišnje (za 12 mjeseci): 1.600.000 x 5,00 x 12 = 96.000.000 kn koje građani sada isplaćuju bankama kao proviziju. Do nedavno se takva provizija plaćala bankama i za ostalu kućnu režiju (plin, struju, vodu ..... - a koja je ukinuta sporazumno sa bankama) Ne spadali i zdravstvo u tu kategoriju plaćanja kao kućna režija?! Dakle građani bi i dalje plaćali isti mjesečni iznos od 75 kn kao i do sada, ali bi bankovna provizija završavala na kontu HZZO-a, Jedino bi bankari tada dijelili nešto manje dividende na koncu godine. Takvih i sličnih ušteda ima bezbroj, samo nema dovoljno dobre volje da se malo brine i o interesu običnih građana (zvanih od istih političara "stokom sitnog zuba")

Gost

#365

2016-04-26 11:05

Treba prekinuti sa bezumnom pljačkom naroda i postaviti konačno na liderska mjesta obrazovane, sposobne i socijalno osjetljive građane, koji su rezultatima svoga dosadašnjeg rada i moralnim karakteristikama dokazali da su sazreli za obnašanje određenih funkcija.

Gost

#366

2016-04-26 18:01

ova Vlada je obećala reforme..Ako su reforme moguće samo preko leđa građana, onda neka odstupe jer su lagali.Na žalost pored plaćanja dopunskog,plaćam i nadoplatu na određene ljekove i u ljekarni

Gost

#367

2016-04-27 06:59

Zato što želim pravedan i učinkovit dobro organiziran ZDRAVSTVENI SUSTAV koji organizirano radi za dobrobit CIJELOG DRUŠTVA

Gost

#368

2016-04-27 13:48

Urediti dopunsko da bogatiji plaćaju veći iznos, a siromašni simbolični.

Gost

#369

2016-04-27 15:34

u ekonomskoj situaciji u kojoj se nalazi većina stanovništva ( prema ekonomskim parametrima za zapadni svijet) je granica siromaštva....dakle svako i najmanje poskupljenje bilo čega, a posebno zdravstvenog osiguranja, temeljnog i dopunskog, te vrlo visoke participacije lijekova ( i to lijekova za maligne bolesti, lijekova za srčana oboljenja, dijabetes itd), planirano povišenje dopunskog osiguranja, a isto pravovremeno smanjenje prava na kvalitetno liječenje ( pravovremeno i odgovarajuće liječenje je najjeftinije liječenje, jer ugradnjom loših proteza, odgođenih pravovremenih kirurških zahvata, brzim početkom lječenja malignih bolesti, a ne ih ukidati - "86 sati") i sve tako nešto je zapravo i te kako POSKUPLJENJE MEDICINSKE USLUGE ili ti liječenje, jer je nefikasno i mora se višekratno ponavljati!ž

Gost

#370

2016-04-27 15:42

Postovani,potpisala sam ovu peticiju ne zbog sebe same nego ljudi koji jedva platr i ovo koje sada imaju.Lp Grgic Maria

Gost

#371

2016-04-27 17:53

Zbog porrebe da i najsiromasniji dio stanovnistva zadrzi pravo na dostupnu dosadasnje kvalitetu zdrastvene zastite

Gost

#372

2016-04-27 19:22

Nemapotrebe komentirati, sve je jasno. Jedino nije jasno, zašto mora biti e-mail adresa? Ispada da potpisati mogu samo opremljeni informatičkim alatima. Smiješno!

Gost

#373

2016-04-27 19:47

Zdravstveno osiguranje mora biti u jednoj civiliziranoj i socijalnoj državi dostupno svim građanima jer je to njihovop osnovno pravo...

Gost

#374

2016-04-27 19:50

zato jer sam cijeli radni vijek odvajala za zdravstveno, i ovo što plaćam dopunsko je sasvim dovoljno

Gost

#375

2016-04-27 20:10

42 godine sam radila kao medicinska sestra,,danas nemam da pristojno školujem svoje treće dijete a kamoli da imam za život,dok platim dio režija ostane mi za trošsk 300 kuna,žalosno!