Struka ispred politike - kurikularna reforma mora ići dalje s Jokićem na čelu!


Gost

#1

2016-05-25 12:20

Obrazovni sustav treba poučiti mlade da uvažavju jedni druge, te aktivno sudjeluju u zajednici. Učenike trebamo naučiti učiti, riješiti problem, donijeti odluku. Reforma potiče kreativan rad i kritičko mišljenje. Kao profesorica stranog jezika u gimnaziji, upoznata sam sa problemima u nastavi. Učenici žele, svi redom, biti odlikaši, ali ne žele misliti i raditi ni na sebi ni na gradivu, već samo (i jednostavno) naučiti napamet zadanu lekciju. Ova reforma je bitna. Ona je samo jedna u nizu. Mi se moramo ''reformirati'' iz sata u sat, moramo promijeniti svoj pristup i moramo promijeniti sustav kako bi sutra promijenili svijet na bolje.


Gost

#2

2016-05-25 16:12

Struka treba imati zadnju riječ kad je u pitanju bilo koji segment obrazovanja i privrede. Politka treba samo stvoriti uvjete i pitati struku za savijet.

Gost

#3

2016-05-25 19:58

Obrazovanje mora biti ugodno i izazovno putovanje i iznjedriti slobodnomisleće ljude.Žrtava različitih,a opet tako sličnih politika,ima previše.

Gost

#4

2016-05-25 22:03

Reforma se mora provesti jer je u pitanju budućnost naše djece.

Gost

#5

2016-05-25 22:12

Ovo je izuzetno važna reforma i mora ju provesti struka a ne politika.

Gost

#6

2016-05-26 14:58

Moramo se pokrenuti . Mislim na budućnost svoje unučadi i sve učenike i studente koji su po svemu sudeći zaslužili dobro i kvalitetno obrazovanje.

Gost

#7

2016-05-26 15:20

Napokon imamo priliku napraviti DUGOROCNU REFORMU SKOLSTVA bez obzira na izmjenjivanje stranaka na vladajucim pozicijama. No, kako su nase vlade uobicajeno kratkovidne,ideoloski obojane te misle samo od danas do sutra, prijeti nam opasnost od daljnjeg i jos veceg "mocvarenja", indoktrinacije i zaglupljivanja mladih narastaja.

Gost

#8

2016-05-26 16:34

Reforma školstva je neminovna...vremena su se promijenila i smisao škole bi, po meni, trebao barem krenuti u smjeru davanja ohrabrenja budućim odraslim osobama za samostalno učenje i kritičko promišljanje.

Gost

#9

2016-05-26 22:19

Potpisala sam jer naša djeca godinama uče mnoštvo nepotrebnih podataka, a nitko ih ne uči kako misliti svojom glavom. Programi su ogromni, malo je prostora za kreativnost ili individualni pristup svakom učeniku. Krajnje je vrijeme za promjene.

Gost

#10

2016-05-27 05:24

reforma u skolstvu je potrebna, a ona se jos od Suvara svake godine doradjuje. konacno se treba dogoditi zar ne!

Gost

#11

2016-05-27 06:02

Podrška gospodinu Jokiću i cijelom timu!
Ljudi su živnuli i dobili novi polet sa pokretanjem cijelog procesa, jako mi je žao ako će sve otići sada u krivom smjeru. Moja nada se polako gasi.

Gost

#12

2016-05-27 08:01

Reforma školstva je nužna

Gost

#13

2016-05-27 13:14

nastavak školske reforme bez mješanja politike,i političkih pritisaka na struku

Gost

#14

2016-05-28 10:06

Samo kvalitetno obrazovanje bez uplitanja politike može iznjedriti kvalitetne ljude .Takvi ljudi neće mrziti druge ljude zbog različitog mišljenja već će pronaći način za vođenje dijaloga . Koristit će se svojom glavom umjesto da im drugi usađuju svoje ideje i konačno, neće dozvoliti da im drugi kroje život.