Opozvati suspenziju doc. dr. sc. Ivana Poljakovića


Gost

#151

2013-02-19 23:02

Širi se nažalost u našem hrvatskom društvu nova netolerancija. Stvaraju se nova mjerila mišljenja, koja se trebaju nametnuti svima. Ne smiješ više imati svoj stav, svoje mišljenje i svoj svjetonazor. To onda znači da ne smijemo više živjeti svoj vlastiti identitet. Osjeća se široko organizirana borba tzv. laicizma protiv kršćanstva. Nameću se mjerila pojmova o životu koja svatko mora slijediti. Tada više ne živimo u slobodi u kojoj bi se tolerantnim dijalogom trebalo pronalaziti odgovarajuća rješenja suživota u našoj različitosti
Pamet u glavu!

#152

2013-02-19 23:03

Kad će nam postati jasno da je jako važno na izborima glasati za ljude poput prof. Poljakovića.
Koliko mi je poznato prof. Poljaković je u stranci HRAST.

Barem znam za koga ću glasati na sljedećim izborima.
Politički pobjednici donose zakone po svojem svjetonazoru i uvjerenju. Pravna struka provodi donesene zakone u praksi ne pitajući za pravdu i moral. Prema hrvatskim zakonima može se osuditi svakog tko drukčije misli i govori od onog što piše u Antidiskriminacijskom zakonu. Žalosno, ali istinito.


Gost

#153

2013-02-20 03:19

To su masonska posla. Ljudi nisu svijesni tko su nositelji sekularnosti i koji im je cilj, stoga im služe pomodnim ponašanjem.
Agnostički zaleti u hrvatsko nezašticeno podneblje!
Svaki čovjek treba znati, svjetovnost je masonska iideologija ili svjetonazor u razvoju.

Gost

#154

2013-02-20 08:14

Mislila sam da je verbalni delikt stvar prošlosti, ali na žalost prošlost nas proganja. Ova odluka tim više pogađa jer su je donijeli ljudi koji u društvu figuriraju , ali očito samo figuriraju, kao katolici. Mi smo narod bez budućnosti jer prihvaćamo ulogu ovaca za klanje....

Gost

#155

2013-02-20 08:14

Roditelji odgajaju svoju djeci ljubavlju, a institucije institucionalno, kalkulativno, profitabilno.
Kršćanin

#156

2013-02-20 10:13

Koliko ja vidim, "antidiskriminacijskim" zakonom (donio ga HDZ, SDP obilato koristi, a gotovo je identična situacija u cijeloj Europi) stvoren je pravni okvir za suvremeni progon kršćana, Židova, muslimana. Kako to? Pa lijepo... Budući da u svetim knjigama tih monoteističkih religija piše (parafraziram) da je npr. homoseksualnost teška opačina i grijeh, i da će oni koji u tome ustraju završiti u paklu, predstavnici i vjernici tih religija jednostavno ne smiju javno izreći svoje vjersko uvjerenje (niti u tom pravcu odgajati svoju djecu, itd.), jer time navodno "šire govor mržnje" i "diskriminiraju" homoseksualce. PITAM SE KADA ĆE SE BIBLIJA I KUR'AN NAĆI NA UDARU PROVODITELJA "NOVOG DRUŠTVENOG PORETKA" zbog istih "razloga"?! Molim posebno pravnike koji su se uključili u ovu akciju da "odrade svoj dio posla" kako najbolje znaju, jer bi dosljedno provođenje "antidiskriminacijskog" zakona većini vjernika (ali i nekih drugih ljudi koji se s njima/nama slažu) moglo stvoriti "pakao na zemlji" (šikaniranje odraslih i djece, gubljenje posla itd., slično Poljakovićevom slučaju). Srećom, ima nas dosta (svih nabrojanih), ali zbog pasivnosti i straha postoji pitanje koliko će se ljudi pokrenuti u obranu svojih prava. ZATO PRIJE SVEGA TREBAMO BOŽJU POMOĆ! "Sve što god zamolite u moje ime, učinit ću!" :) Lijepi pozdrav svima!


Gost

#157

2013-02-20 10:52

poduzmimo nešto i mijenjajmo svoj život, tako da ne dozvolimo da se u naše ime donose odluke koje su na štetu nama i generacijama koje dolaze.

Gost

#158

2013-02-20 15:22

Ovo je borba za slobodu mišljenja. Ili možda samo mala manjina ima pravo na mišljenje a mi se moramo složiti.
Svojevremeno je jedan seljak na Staljinov upit imaš li ti, druže, o tome svoje mišljenje? rekao:
Druže Staljine, imam, samo se s njime ne slažem.
Ne bih rado da se to i nama desi.

Gost

#159

2013-02-20 16:52



Poštovani gospodine Poljakoviću,
moja podrška Vama i vašoj obitelji u ovim za svih teškim danima. Ustrajte.
Neka Vas i obitelj blagoslovi Bog,srdačan pozdrav sa Pelješca

Gost

#160

2013-02-20 17:12

Zdravo drustvo je drustvo koje cine zdravi pojedinci,ljudi koji bez straha i srama iznose svoja misljenja u interesu boljitka ljudske zajednice. Takvo drustvo zelim i sto se mene tice jednoumlje i iskljucivost su stvar proslosti. Amen!
HRVATSKA PRAVDA!!!!!

#161 www.h-rast.hr

2013-02-20 20:35

#152: Pamet u glavu! -

Gdje je sad "hrvatski predsjednik" radi ove nepravde, o "hrvatskom premijeru" da ne govorim...:-(

Istina boli...

#162 STOP PROGONU KATOLIKA!!!!!

2013-02-20 20:39

"Dr. Ivan Poljaković bio je u teškim vremenima početkom devedesetih godina prošloga stoljeća jedini Hrvat zastupnik u vojvođanskom parlamentu, izvrgnut progonima i svakodnevnim izljevima mržnje. Sada, u samostalnoj hrvatskoj državi u kojoj živi i djeluje, doživljava sličnu sudbinu."

http://www.h-rast.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=1485:priopcenje-stranke-hrast-u-svezi-s-politickim-progonom-dr-ivana-poljakovica&catid=47:aktualno

Gost

#163

2013-02-20 21:48

Ne represiji!

Gost

#164

2013-02-20 22:01

Pohvalna inicijativa ,treba pokretati ovakve akcije,za pravednije društvo i braniti žrtve nepravdi od strane moćnika bez pravde i prava!Činimo sve da obranimo nevine,malene,neobranjene i odvažne koji se ne boje reći što misle o ideološkom nametanju manjine šutljivoj"do jučer"većini.

Gost

#165

2013-02-20 22:40

Daj nam, Gospodine, mnogo više takvih ljudi kao što je prof. Poljaković.

Gost

#166

2013-02-21 11:42

BOG I HRVATI
B.B.

Gost

#167

2013-02-21 17:17

Nečuveno da se uklanja profesora s fakulteta zbog izgovorene riječi i uvjerenja, kršćanskoga, katoličkog uvjerenja!

Gost

#168

2013-02-21 17:22

Molim da se još upiše Marijan Maljković-student, Anka Maljković umirovljenica, Ivan Filipović pomorac..L-pozz MM

Gost

#169

2013-02-21 18:11

Govorimo istinu i ne bojmo se!

Gost

#170

2013-02-21 22:40

U potpunosti se slažem sa mišljenjem gospodina Poljakovića "Ako ovako nastavimo, za deset godina kada neki sveučilišni znanstvenik kaže kako je pedofilija bolest snaći će ga isto što i mene danas"
Sramotno je ovo što nam se događa, oduzima nam se pravo na zdravo logično razmišljanje,pravo na slobodu govora,oduzima nam se pravo na zdrav život.Gospodinu Ivanu Poljaku učinjena je nepravda oduzeta su mu ljudska prava sa čime se čao čovjek nemogu složiti iz tog razloga potpisujem peticiju i zahtjevam da se prekine diskriminacija i nasilje nad svima onima koji zdravo prosuđuju te se ne boje javno to iznijeti. Zahvaljujem gospodinu Poljaku na javnom protivljenju nečemu što se marketinški širi poput kuge i našoj mladeži servira kao "IN"

Gost

#171

2013-02-22 00:24

Krajnje je tragično da se u Hrvatskoj i danas ograničava sloboda govora. Osobito se akademska zajednica, želi li to doista i biti, treba voditi principima otvorenosti, tolerancije, korektnosti, dijaloga, polemičnosti, istine, moralnosti, etičnosti, demokratičnosti, ...


Gost

#172

2013-02-22 10:11

Dr. Ivanu podrška i preporuka za dobru knjigu:
Paul C. Vitz - Psihologija kao religija, kult samoobožavanja.

Gost

#173

2013-02-22 10:15

Deševa se isto što se dešavalo do 1990 godine.
Potpisnici peticije mogu očekivati potpuno ignoriranje, jer tzv. vlast RH je čisto jednoumlje.

Gost

#174

2013-02-22 15:30

To je stvarno dno dna jednog akademskog društva. Usrdno se nadam da će ta sramna odluka rektora Sveučilišta u Zadru biti povučena i tako osloboditi Hrvatsku akademsku zajednicu velike sramote i jada ljudskog dostojanstva.

Gost

#175

2013-02-22 20:14

S rektorom, koji zlorabi položaj i ovlasti javne funkcije za osobne obračune s nekim dr.sc., jer je doc.dr.sc. slobodan čovjek i jer je iskazivao vlastito mišljenje o svijetu u kojemu živimo, trebaju se pozabaviti institucije ove države.
Nadležno ministartvo bi trebalo poništiti neopravdanu i ponižavajuću suspenziju, te pokrenuti disciplinski postupak protiv takvoga autokratskog rektora, a HAZU i MH predložiti nadležnim tijelima države izbacivanje ga iz javne službe i brisanje mu imena i titulara iz registara akademske zajednice, zbog sramoćenja akademske zajednice s nivoom "hajdučije".