Peticija protiv odluke GV-a Splita o podizanju spomenika Tuđmanu


Gost

#176

2013-04-07 07:40

Zar nije pametnije da se razmislja o izgradnji novih bazena,vrtica,skola...novac iskoristit za sport,znanost i kulturu...toliko toga za bolje utrosit novac,kojeg nema!?!
A cime je to Tudman zaduzio grad? A o svemu odlucuju ljudi koji su u Split tek krocili poslije 90-tih...
A sta rec?
Š i m e

#177

2013-04-07 08:07

Zadovoljan sam ovim potpisom jer je dokazao da u Dalmaciji i u Splitu ima vrlo malo orjunaša , stoke sitnog zuba te crvenih , žutih i zelenih vragova .
Vjerujem da će opet pobjediti najbolji i da će se spomenici napraviti i da neće stajat puno šoldi .
Grozim se ovih kojima su križ i spomenik preskupi i koji bi sve požderali .
Ti sigurno nemaju hrane ni za pasa .
To su one sitne duše koji ni Dioklecianu nebi dozvolili gradnju palaće jer je i onda bila kriza .
A siguran sam da nevole ni Hajduk , jer je i balun skup .
Odkud šoldi za spomenike?
Od donacija po 100 kn koje smo mi u Dalmaciji dali !
Nitko više !
Šta vas briga Komšije šta mi radimo sa svojim šoldima ?
A gadonačelnik će biti onaj koji dobije večinu glasova !
Š i m e
miš

#178

2013-04-07 08:35

Željko Kerum igra vrlo pametnu igru. Dići će križ da bi učinio da se narod osjeća kao Hrvati i katolici, Franju Tuđmana da se osjećamo državotvorno ali ima još jedan potez koji će on povući : na svakom kantunu ovog drevnog grada osvatuti će ćevabdžinica uoči izbora di će naš vrli Željko besplatno diliti ćevape. Znači : Hrvat si , katolik si, državotvoran si i uz to jedeš ćevape! Tvoja misija u ovom životu je ispunjena! Za ovaj glupi narod puna šaka brade! To je to !
antifasista

#179

2013-04-07 09:11

Tako lijep Split a tako ruzan fasista Tudjman.On je od zelje da vlada unistio Hrvatsku.To je ubica Jugoslavije i svog naroda.Njegova ideja je ideja nacionalizma,lopovluka,gladi i robovanja.Sta nam je donjela njuegova pobjeda? Siromastvo,propalu privredu,privatne nesrece porodica,kriminal,pojacan fasizam.Sad najvise imamo prodavacica i cistacica jer skolovani ljudi nemaju sanse da se zaposle.Sto sutis narode?!!! Dizi se,kazi sta ti nepase.Misli na svoju djecu i djecu djece.Istorija je zabiljezila Tudjmana kao nacionalistu,diktatora. Kakav spomenik? To bi bila bruka.

Gost

#180 Re: poz

2013-04-07 09:18

#135: - poz

Ne trebaju nama ni srbi ni itko drugi, dovoljni su nam primitivci koji razmišljaju pilećim mozgom umjesto  da realno sagledaju stvarnost: plaćamo ceh i cijenu 20-godišnjoj nemiloj i beskrupuloznoj pljački ovog naroda koji je prije rata 1991.g. bio jedan od privredno najjačih društava u tadašnjoj Europi i svijetu. Što se članova SK tiče više ih ima u HDZ-u nego u SDP-u, što samo govori o političkoj "dosljednosti" tih ljudi, naime njima bi najviše odgovarala KVP (ili ti kako vitar puše) stranka. Žalosno je dase stvaranje "lijepe naše" koristilo pod izlikom flašeg domoljublja za besramnu pljačku i privatizaciju. Sada kad nemamo banke, Inu ni Plivu, pa polako i pokoji otočić i hotelski kompleks, očekujemo da nam njemci, talijani i francuzi uzdižu privredu, ma dajte ne mogu vjerovati da ste toliko naivni?!

Prijateljski pozdrav zavedenom zemljaku s nadom da mu svakodnevni život i sve veća bijeda mogu otvoriti oči

 

Imoćanin

#181 Re:

2013-04-07 09:35

#177: Š i m e -

Šime, Šime, ti mora da si u nekom prijašnjem životu bio provokator ili se jedva znaš potpisat pa ne misliš svojom glavom. Šta sada tu miješaš Hajduka (o čijoj privatizaciji također možemo govorit). Ne možeš mi reći da je  bilo normalno da jedan Anas Šarbini mjesečno zarađuje koliko jedan kardiokirurg godišenje i  duže? Naravno, postoji velika mogućnost da si neinformiran i ako je tako žalim te i želim ti da razgovaraš s pametnim ljudima kako bi ti razjasnili neke činjenice jer ih očito ne razumiješ niti se trudiš dublje ih proanalizirati

Pozdrav od bivšeg nogometaša


Gost

#182 Re: Re:

2013-04-07 09:46

#181: Imoćanin - Re:

A ti si ljubomoran jer nisi bia placen ka Ronaldo, ajde seljacino lec.


Gost

#183

2013-04-07 09:56

Zar ga nije bilo dosta gledat 10 godina?

Gost

#184 Re:

2013-04-07 10:12

#176: -

Za dispet svim orjunasima i iredentistima jos veci spomenik napravit, visi i ogromni....pa se odselite ako vam smeta.

Imoćanin

#185 Re: Re: Re:

2013-04-07 10:13

#182: - Re: Re:

Ronaldo donosi Realu pustu lovu kroz ulsznice, plasmane u Ligi prvaka, prodane dresove, reklame i ostalo, a naši nogometaši donose samo gubitke. Naravno da ne razmišljaš o tome koliko košta organizacija jedne utakmice i koliki je gubitak po utakmici. Da li se ti doma ponašaš po sistemu ajmo kupit BMW, nije važno što nemamo za ist i pit, niti za struju i vodu, da ne govorim gorivo, ali ćemo se zadužit za auto. E tako se u Hajduku ponašaju i sada svako kolo očekuju suspenziju zbog dugova klubovima i bivšim igračima. Naravno, tvoj nači obraćanja nije vrijedan spominjanja, samo govori o tvojoj kulturi i kućnom odgoju.

Pozdravlja te Imoćanin, dr znanosti (ne kupljena diploma preko HDZ izvora)


Gost

#186 Re: Re: Re: Re:

2013-04-07 10:32

#185: Imoćanin - Re: Re: Re:

Srami se doktore, nasa si moj post komentirat a cetnicke i orjunaske nisi.
Dovoljno receno.

Ne gotivimo Tuđmana!!!

#187 Gde su pare?

2013-04-07 10:33

Dokle će protivnici peticije da nas terorišu svojim komentarima? Neki su toliko lenji pa ih mrzi da pišu novo nego kopipejstuju isto!

Pozivam sve da demokratski kažu NE krstu na Marjanu i Tuđmanu na rivi! Krst i Tuđmana ne gotivimo! Od ustaških klerofašističkih snaga samo nas je zlo zadesilo!

A lepo je upozoravala drugarica da ne može samo jedna himna da se svira...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qxIHi5UyEBc

I zašto nas ne čudi pljačka koja se posle desila? Pitam ih - koliko su potrošili na oružje kojim su tukli po našoj armiji, po našim starcima, ženama, deci? Stravično! A nove ambasade? A imali smo zajedničke i lepo su radile.

Kad će neko nas da pita gde treba da se potroše pare?

Zato dignimo glas, hrabro potpišimo peticiju i neka svi znaju ko smo i gde smo!

Gost

#188

2013-04-07 10:36

Potpisujem i ovu, kao što sam i brojne druge peticije za unaprijed izgubljene ciljeve. Nemam iluzije da možemo dobiti bitku s glupošću , ali čast mi je biti na istoj listi s vama, dragi sugrađani. :)

Gost

#189

2013-04-07 11:46

Dajte narodu POSAO.....
Kako mozete trositi pare na spomenike...
OON nije ni ZASLUZIO...nema nikakve KORISTI
od spomenika..sve te glavesine neka vrate PARE.....

Gost

#190

2013-04-07 11:54

svakako ne podržavan spomenik krivoustome koji je rat dogovara sa miloševićen i koji je uništija i osiromašija narod

Gost

#191 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-04-07 12:47

#186: - Re: Re: Re: Re:

E pa, moj gost, baš si me pdosjetio.

Dakle, da nema niti jednih niti drugh razišli bismo se mirno kao što su to učinili npr. SSSR ili Čehoslovačka i isto bismo bili "svoj na svome" ali bez ratnih razaranja, poginulih i invalida, uništenih obitelji i ognjišta, te očuvanih tvornica i radnih mjesta. Ne  bismo imali gomilu lažnih ratnih invalida, umirovljenika sa 5 godina radnog staža i 15 dana ratnog staža (čast pravim borcima). Kao branitelj nisam ostvario nikakva prava jer to nije bio razlog zašto sam išao u taj rat, ali moram priznati da me niti ovaj kasniji lopovluk i zadovoljavanje sitnosopstveničkih interesa uz pumpanje kvazidomoljubnih emocija i busanje u prsa u svrhu opravdanja krađe i lopovluka ni najmanje nije iznenadio. Stara je izreka: U ratu nema pobjednika, ima samo onih koji su manje izgubili. (Kao što vidite ovih dana to će se dogoditi i glupim korejancima, a već se dogodilo i amerima u Vijetnamui nijemcima svojevremeno).

Ono što mene zanima nije prebrojavanje krvnih zrnaca od čega se ne živi već ajmo vidit kako da nam svima bude bolje, da se nešto pokrene naprijed, da se javno osude lopovi i da se pošalje poruka da to nije ispravan put za nikoga (zatvor, oduzimanje imovine...) da nasilje i primitivizam nisu socijalno prihvatljivi načini ponašanja. Idemo ovu našu prekrasnu državu poboljšat da nama i našoj djeci i unucima bude na čast živjeti u njoj a ne završiti fakultet na što brže jenapustiti. Dajte političarima da vode politiku, ali angažirajte kvalitetnu struku koje još uvijek ima da vodi privredu, smanjite birokraciju koja svojim oduglovlačenjem rješavanja predmeta zapravo skriva strah od pomisli da je višak (što i jest). I za Gospu milu, ne jurite u Europu misleći da će nam biti bolje. Zar ne vidite što se u njoj događa? Pogledajte Sloveniju, Mađarsku, Slovačku, Rumunjsku, Bugarsku (naše pandane), a potom zavirite i u Italiju, Francusku, Španjolsku, da ne govorim Grčku i Maltu. Političarima hoće, radit će u EU parlamentu za 7-8 000 EURa i smijati nam se u brk.

Razmisli, moj goste, o tome (malo sam bio duži nego sam mislio, skužaj)


Gost

#192

2013-04-07 13:40

Najružniji grad na Mediteranu trenutno. Grad u rasulu, gradska blagajna u minusu, a šerif Kerum se razbaciva. Divno.
fjaka

#193

2013-04-07 14:29

Alo idioti, najbolje da napravite peticiju za 3. Jugoslaviju... pa da se više ne j... sa ovin i sa onin... To je ionako jedino šta oćete... Idioti!!!!!
ćiro maminjo

#194

2013-04-07 14:41

...jel istina da se Torcida skuplja i prikuplja i voza po gradu i sva dolazi potpisat peticiju protiv mrskog im vladara i diktatora?
ćiro maminjo

#195 Re: Gde su pare?

2013-04-07 14:43

#187: Ne gotivimo Tuđmana!!! - Gde su pare?

..ti malo zaluto traktorčetom , jel opet neka jeftina kineska navigacija u pitanju??.ccccccccc....


Gost

#196

2013-04-07 14:43

ova peticija je dokaz da i u splitu ipak ima normalnih ljudi
ćiro maminjo

#197

2013-04-07 14:45

..i jbte kakvi su ovo građani Splita iz Beograda , Novog Beograda...jel to neki dio Splita a da je nisam upućen..??

Gost

#198 Re:

2013-04-07 14:46

#196: -

..sve to treba polit benzinom i užgat..netko reče...


Gost

#199

2013-04-07 17:15

Totalno nepotrebno: ni spomenik ni kriz, taj Tudjman je razlog naseg neuspjeha

Gost

#200

2013-04-07 19:15

Još jedna sramota za moj grad, prešli su sve granice, ja bi njih zajedno s križem, spomenikom i kompletnom kerumovom svitom uputila u Ogorje, bez mogučnosti povratka