SPASIMO AZRU, BELU I ŠTENCE!

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije SPASIMO AZRU, BELU I ŠTENCE!.


Gost

#26

2013-12-23 00:45

Sve što želim reći je imam sina od 4 godine koj je djete sa teškoćama u razvoju (autizam) i koj obožava pse. Pred nekoliko mjeseci sam se raspitivalq o stafordima jer mu želim uzeti psa jer on zbilja uziva u društvu pasa, javila mi se jedna predivna žena koja mi je rekla da će mi pokloniti staforda za mojeg sina te nas je željela upoznati. Znači moj četvero godišnji sin autist i jedno 8 stafordqa na livadi. Igra i veselje. Ne da ga nisu ugrizli nisu ga cqk ni slučajno sruslili ili gurnuli jer su osjetili koliko je on malen. Nešto predivno. Nadam se da će i naše cure i njihovi stenci dobiti pravo na život. I moći jednom dokazati nekom djetetu da oni nisu krvolocni već razigrani i predivni osjecajni peseki :) Cure držim fige:)

Gost

#27

2013-12-23 00:50

Pozdrav svim vlasnicima ovih predivnih pasa - istinskih prijatelja i članova obitelji.

Gost

#28

2013-12-23 05:11

Nisu psi krivi, vise je nego ocigledno...

Gost

#29

2013-12-23 05:38

prestrašno ... živit se ne može od terora senzaconalizma žednih novinara :(

Gost

#30

2013-12-23 06:50

Nemam komentara dok imamo ovaj nikakav zakon koji stiti ljude ane zivotinje

Gost

#31

2013-12-23 07:40

Psi nisu nista krivi.Ja imam tu pasminu kod kuce i samo cu reci da su to "velike bebe" pogotovo sa ljudima.Taj slucaj treba prvo dobro istraziti, sta se zapravo desilo.Nesto je moralo biti posrijedi da su oni tako reagirali.Najlakse je pse uspavati,ljudi moji i to su ziva bica.

Gost

#32

2013-12-23 08:08

To je sramota kako pojefini ljudi blate ovu vrstu. Osobno sam imao staffa i boo je predobat prema svima s djecom pogotovo, a da ne govorim koloko je tolerantan bio prema drugim psima i koliko su ga puta mali sugavi cangrizavi psi od baba sto ih nosaju po ulici da bi bole vazne ugrizli i raskrvarili a on nijednom nije reagirao, nikad nije ni zalajao na drugog psa tako da pojedince koji blate ovu pasminu ladno nabijem na onu stvar kreteni neobrazovani.

Gost

#33

2013-12-23 08:19

samo hrabro, spasimo pse ali oduzmimo ih od vlasnika... stafovi jednostavno ne smiju napadati ljude, nisu za to uizgojeni i nije im to u genima, ili im je greska u glavi ili u vlasniku!!
Ferrea Corona Kennel II

#34

2013-12-23 08:38

ista je priča bila i sa šarplanincem... izgrizao majku, dijete i hrabrog susjeda koji je priskočio u pomoć... svi su bili izgriženi po nogama, a hodaju kao da im nije ništa... svi znamo da je šarko grizao da bi bili u krevetima... novinarima je do senzacionalnih vijesti pa tako pišu gluposti kako bi ostvarili što bolji honorar... problem je u ljudima "susjedima" koji pse nazivaju ĆUKO, KER itd... tako se kod mene šeću psi bez vlasnika, seru po mojoj livadi i zapišavaju mi čemprese, a kad je moj staford jednog najurio onda je došlo do glupih i primitivnih komentara iako je moj ĆUKO bio na fleksiju od 8m... na kraju ja ipak po njihovom priglupom, zaostalom mišljenju imam opasne pse ubojice, a isti ti puštaju svoje pse sa lanaca i tako krajem svake i početkom nove godine kako bi izbjegli cijepljenja od strane veterinara koji obilazi dvorišta sa praznim štagljevima, svinjcima i lancima...
tko god želi može doći kod mene i osjetiti ljubav i privrženost te pasmine prema ljudima... mnogi neznaju da se baš ova "krvoločna" pasmina u razvijenim zemljama (u odnosu na našu) koristi u terapeutske svrhe (starački domovi, djeca sa posebnim potrebama itd...) i nebrojeno su puta spasili ljudske živote...

Gost

#35

2013-12-23 08:48

nadam se da će ovo uspjeti, jer uvijek nastradaju životinje, koje nisu krive, već njihovi neodgovorni gazde i novinari koji napušu stvar dodatno!!!

Gost

#36

2013-12-23 10:31

I sama sam vlasnica staforda i iz iskustva govorim kako ljudi često namjerno il nenamjerno privuku nezeljenu pažnju svakog psa bull kategorije iz straha i panike... A precesto i sami vlasnici se ponašaju grozno prema njima i time izazivaju loše i preplaseno ponašanje psa.

Gost

#37

2013-12-23 11:35

Nema se tu šta puno komentirati, novinari rade svoj posao žedni senzacija, niti se provjeri šta je bilo, niti se ispitaju okolnosti. Nisu ni svjesni, najčešće, što ih dakako ne opravdava , da mogu pokrenuti lavinu negativnih postupanja s tim svojim senzacijama. Ponekad nije ni sam autor kriv, urednik je taj koji je najviše željan "senzacije". Najčešće i vidimo u tekstu da iza natpisa npr. psi rastrgali nekoga, praktično uvijek stoji; nanesene su ogrebotine, površinske ozljede itd. Oni sutra više ne razmišljaju o tome uopće a mogu izazvati strašne posljedice po pse. Naravno da nitko ne želi da mu se dogodi ovako nešto i u svakom slučaju nije ugodno i ne želimo nikome ništa slično.
Inače, psi znaju biti sustavno izazivani od strane susjeda i djece pogotovo, pa kad dođu u priliku ne zaborave . Nikada neću zaboraviti primjer jednog našeg profesora s vetrinarskog fakulteta koji je morao dati svog šarplaninaca (ako se dobro sjećam) jer ga je susjedov klinac sustavno dražio preko ograde. Pošto je to prešlo svaku mjeru a roditelji nisu reagirali rađe je (što mu je naravno osobno teško palo) dao psa jer je znao da će kad tad nastati neka slična situacija (netko zaboravi vrata zatvoriti itd.) i da bi maloga sigurno izgrizao. Dakle ima tu svega i svačega, raznih životnih situacija, priča i slično.

Gost

#38

2013-12-23 12:09

Da su je napala 4 agresivna staforda ne bi preživjela uopće!!!

Gost

#39

2013-12-23 13:05

Psi nisu krivi.

Gost

#40

2013-12-23 13:16

Podržavam peticiju i hvala ljudima koji iste pokreču.Smiješni su mi natpisi u novinama,slični ovome o napadu krvoločnih pasa.Pa jer ljudi znaju kako bi djevojčica završila da su ti psi imali namjeru(kakva se spominje u članku)Onaj tko piše članak neka se prvo dobro informira!
apbt4life

#41

2013-12-23 13:25

Kao vlasnica pit bulla, koji je genetski isti kao staf, a zakon nase jadne drzave ih diskriminira svrstavajuci pod opasne pasmine, moram ovo komentirati. Znaci moj pit bull ima godinu i mjesec dana, pas je proveo min. trecinu svoga zivota okruzen djecom, sto u dvoristu, sto na igralistima, sto u gostima. Nikad, ali bas nikad, nije doslo do ikakvog incidenta sto se tice ljudi. Pa ljudi moji, ovdje nesto ne stima, pitove od kojih su nastali stafordi su usmrcivali ako su pokazivali znakove agresivnosti, ti psi su stvoreni da vole ljude. Moj pas zivi u kuci, spava sa mnom u krevetu, zivi u neogradenom dvoristu, nikad na lancu ili u boksu, a NIKADA do ikakvog incidenta nije doslo! Ovako kazniti pse, a pritom ne objasniti situaciju je vise nego sramotno i odvratno od nase drzave!! A te novinare, oprostite na izrazu, nabijem na k**** jer sve preuvelicaju, a o incidentima pisu samo kada su u pitanju pitovi i stafodi. Nikada ni jednu rijec lijepu o tim pasminama u novinama nisam procitala, pitam se zasto, a ima ih mali milijun!!!! Ova drzava. ovi zakoni, ovi novinari su najvece smece! Najlakse je optuziti onoga tko se ne moze braniti, i jos pritom ne navesti sve informacije (poput toga da su od 4 stafa, 2 stenca i jedna je majka koja je mozda instiktivno branila svoju djecu??) Uglavnom, ljudi, skupite se, dijelite peticiju, spasimo pse koji nisu zasluzili ovakav zavrsetak i pri tome mislite na Vase doma ''opasne'' pasmine koje ce jednom mozda steci ista sudbina zbog ovakvih ljudi i novinara!!
713

#42 Re: u potpunosti se slažem

2013-12-23 13:34


Gost

#43

2013-12-23 15:45

Mislim da je vise sve prevrsilo mjeru ,sto god da se desi ,odma AST ,ma dajte lipi moji prestanite vise da zlostavljate ziva bica i sagledajte istini u oci.PUSTITE PSE DA ZIVE U MIRU.
Markan

#44

2013-12-23 16:55

Džaba nama medije kritizirat kad i udruge za zaštitu životinja rangiraju pse...pasmina je nebitna što se agresivnosti tiče,pas kao pas,ugrist će i pekinezer...najvažniji je ljudski faktor iliti glupost koja psa natjera na nešto.

Gost

#45

2013-12-23 17:41

Ne dirajte Azru I Belu ,, krivi su ljudi a ne psi

Gost

#46

2013-12-23 17:57

daj boze da vas stigne ista sudbina kao i njih ako ih uspavate!!!!!!! govnaaaaaaaa

Gost

#47

2013-12-23 19:27

Životinje zaslužuju naše poštovanje !

Gost

#48

2013-12-23 19:34

Nadam se da će i moj glas pomoći da spasimo ove predivne stafordice. Pozivam sve ljude dobre volje da se uključe i da spasimo jadne kujice.

Gost

#49

2013-12-23 20:23

Ovo kaj kvazinovinari rade je prestrašno. Vlasnik sam labradora Looky-a, i njegovi najbolji prijatelji su staffordi. To su nježna zaigrana bića koja su došla na loš glas, što zbog loših vlasnika što zbog novinara senzacionalista. Imam i sina od tri godine koji uz svog Lookya najviše voli stafforda Blackya i s njim se voli igrati. Zar mislite da bi sinu dao da se igra s krvolokom koji ubija. To su gluposti. Imate pdršku mene i moje obitelji. Krešimir Lončarić

Gost

#50

2013-12-23 21:05

Molim vas pomozite.......................