Peticija za ukidanje obaveznog cijepljenja u Hrvatskoj

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Peticija za ukidanje obaveznog cijepljenja u Hrvatskoj.


Gost

#101

2014-03-27 09:14

Sloboda

Gost

#102

2014-03-27 09:26

dijete je od roditelja a ne od države,znači da samo oni mogu donositi odluke koje su bitne za njihove dijete a ne farmaceutski magnati...

Gost

#103

2014-03-27 09:44

Ne želim da država odlučuje o zdravlju naše djece. Farmaceutska industrija je INDUSTRIJA a ne dobrotvorna organizacija, i to treba osvijestiti. Što je iduće? Do koje mjere će se dozvoljavati korporacijski upliv na uštrb našeg zdravlja, življenja, naših prava kao ljudskih bića...

Gost

#104

2014-03-27 09:47

To mora biti izbor pojedinca !
ja

#105

2014-03-27 09:48

kad imate djete sa elementima autizma i kad saznate da teški metali i cjepiva mogu uzrokovati isto, od kuda ikome pravo da me tjera da cjepim ostalu djecu ?

Gost

#106 Re:

2014-03-27 09:51

#98: Borac za dječje zdravlje -

na kojim si ti drogama ?????


Gost

#107 Re: Re:

2014-03-27 09:58

#106: - Re:

Ajde školuj se malo pa se onda bori za svoja prava.

 

Tata

#108

2014-03-27 10:02

Zašto se zalažete i reklamirate nešto što je apsolutno štetno za cijelo društvo?
Nadobudni roditelji koji odbijaju cijepiti djecu misle da su u pravu jer se "bore protiv sustava", a time samo štete svojoj djeci. Odabrali su jedan neprovjereni stav koji nema znanstveno utemeljenje. Ti roditelji vjeruju kojekakvim sumnjivim internetskim studijama koje niti su provjerene niti ih objavljuju relevantni stručnjaci. Vjerovatno znate da na internetu možete pronaći članak koji će potvrđivati ili opovrgavati kakvu god tezu želite potvrditi ili opovrgnuti.
Sama peticija nikada neće dovesti do nekakvog referenduma jer je Ustavni sud donio odluku da odbijanje cijepljenja nije ustavno pravo roditelja. Ja se slažem s tom odlukom jer smatram da ako već roditelji ne žele raditi po zakonu, onda sustav treba odlučiti umjesto njih (dok znanost ne potvrdi drugačije).
Istina u vezi cijepljenja ja ta da postoji mogućnost za posljedice. Neka djeca mogu biti alergična i mogu nastati komplikacije, ali šteta je puno manja od koristi cijepljenja cijelog stanovništva. Svaki roditelj koji cijepi svoje dijete treba biti svjestan da postoje male šanse za nastajanje nekakvih posljedica (šanse su u promilima, ali ipak postoje). Ali ako je većina stanovništva cijepljena, tada su zaštićeni i oni u manjini koji ne cijepe svoju djecu (postoje i oni koji se ne cijepe zbog određenih zdravstvenih problema, a voljeli bi da su zdravi mogu se cijepiti). Znači moje dijete koje je cijepljeno štiti to dijete koje se nije cijepilo. Moje dijete mora riskirati tu mogućnost nastanka komplikacija (iako je mala mogućnost), a roditelji koji ne cijepe djecu ne moraju riskirati. Znači vi uživate u sigurnosti jer se mi cijepimo! Zato šutite i budite zahvalni što moje dijete riskira i za vaše dijete!
Puno toga se još ne zna vezano uz cijepljenje, ali ako sam odlučio vjerovati liječnicima kad mi je dijete bolesno, onda ću im vjerovati i kada kažu da cijepiti djecu treba i da je to korisno.
Nemojte cijepiti svoje dijete ako ne želite. Samo se nadam da ni vi, a ni ja nikada neću doći u situaciju da kažem "Rekao sam ti da sam ja u pravu!"
Sretno vam svima i svoj vašoj djeci, cijepljenoj i necijepljenoj!

Gost

#109

2014-03-27 10:07

Imajući u vidu nove znantvene spoznaje o štetnosti cijepljenja,odsustvo razumnog razgovora liječnika ( i pojašnjenja rizika u odnosu na dobrobiti cijepljenja) s roditeljima,činjenicu da u najrazvijenijim europskim zemljema (!!!) obveza cijepljenja ne postoji podržavam pravo roditelja na cjelovitu informaciju i izbor po svojoj savijesti ( a na štetu farmaceutske industrije).

Gost

#110

2014-03-27 10:09

Cijepljenje neka bude slobodna volja svakog pojedinca,a ne prislila

Gost

#111

2014-03-27 10:20

Kad zakon postane nepravda,otpor postaje dužnost!

Gost

#112

2014-03-27 10:29

Zivimo u doba kada nemamo kocije nego idemo na Mjesec, stoga bi trebalo imati slobodu izbora a ne da nas se pali na lomacu kad mislimo svojim glavama i shodno tome donosimo odluke.
tata2

#113 Re:

2014-03-27 10:29

#108: Tata -

Dragi tatica!Čitajući tvoj komentar mogu zaključiti da si baš po mjeri sustava,takvog te BIG BROTHER voli.Uživaj u svojoj realnosti...pozz


Gost

#114

2014-03-27 10:29

Moje dite nije vlasnistvo drzave ni farmaceutske korporacije

Gost

#115

2014-03-27 10:34

Potpisala

Gost

#116

2014-03-27 10:41

samo naprijed s peticijom.

ovo je smijesno sto rae ljudima...drzava donosi odluku o djeci...

Gost

#117

2014-03-27 10:42

USTAV REPUBLIKE HRVATSKE


Članak 23.

Nitko ne smije biti podvrgnut bilo kakvu obliku zlostavljanja ili, bez svoje privole, liječničkim ili znanstvenim pokusima.
__________________________
Tzv. ustavni sud i suci ustavnog suda su zaboravili da postoji USTAV RH

Gost

#118

2014-03-27 10:43

Iza prisilnog cijepljenja i odraslih i djece krije se nešto mnogo opasnije - manipulacija ljudima, genima, životima! Uvjerena sam u to! Ne shvaćam kako ljudi iz vlada i sudstva to nisu shvatili, ili ne žele, nije ih briga!

Gost

#119 USTAV REPUBLIKE HRVATSKE Članak 23. Nitko ne smije biti podvrgnut bilo kakvu obliku zlostavljRe:

2014-03-27 10:44


Gost

#120 Re: Re:

2014-03-27 10:56

#113: tata2 - Re:

Samo se nadam da ni vi, a ni ja nikada neću doći u situaciju da kažem "Rekao sam ti da sam ja u pravu!"


Gost

#121 Re:"Dajte nam pravo...

2014-03-27 11:07

#5: -

Postovani!

Netrebate nikoga moliti za prava!To su nasa djeca,a ne NJIHOVA.Ako ONI zele svoju djecu trovati-samo napred.Niko nemoze prijetiti kojekakvim globama i sl.Kad sam gladan,niko ne pita dali imam novaca da nahranim sebe i svoju djecu.


Gost

#122

2014-03-27 11:20

Prije ozbiljne javne stručne rasprave, u kojoj će obje strane imati jednaku priliku za izložiti svoj stav, protivim se bilo kakvoj sudskoj odluci koja obvezuje roditelje na cijepljenje djeteta. Po ovom pitanju apsolutno podržavam stavove dr. Srećka Sladoljeva i dr. Lidije Gajski.

 


Gost

#123

2014-03-27 11:30

želim pravo na izbor i smatram da nijedna osoba osim mene nije kompetentnija kad su u pitanju moja djeca ... ja sam ih rodila, odgajala i brinula o njima pa ih stoga najbolje i poznajem ... time imam pravo na svoje mišljenje i odluku ... sa sinom sam zakasnila sa zabranom cijepljenja, a rezultat je bio teški neurodermatitis, s kćerkicom sam sve to spriječila tek nakon 6 mjeseci starosti ... imam sreću da su danas najzdravija djeca u svojim razredima koja dana nisu izostala s nastave zbog bolesti ...to mi je dovoljan dokaz da im ne trebaju nikakva cijepiva da bi bila zdrava i imuna na bilo što ... NE cijepljenju, ali nek svatko ima pravo sam odlučiti ...
Gost

#124

2014-03-27 11:33

Majka sam petogodišnjeg dječaka s pervazivnim razvojnim poremećajem. Poteškoće u razvoju su počele upravo nakon revakcinacije di-te-per cjepivom, koje se inače povezuje uz autizam. Mislim da svaki roditelj ima pravo na izbor, pogotovo ako je dijete već imalo ozbiljne nuspojave. Hvala Vam na ovoj peticiji!

Gost

#125

2014-03-27 11:40

Trebamo imati pravo izbora!!