Regulacija pripravnickog staza za zdravstvene djelatnike


Gost

#26 Re:

2014-03-26 17:39

#25: -

Ma sta IŠTA da odradimo?! Sta išta?!?!?! ŠTA?!?!?.!!.!?! ŠTA KAD NAM SE NE NUDI NEMAMO PRILIKE EEEEJ STA STA STA STA STA?!?!?!!

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2014-03-26 17:45


Vlatka

#28

2014-03-26 18:23

Kolege, molim Vas bez vrijedjanja. Time samo ostavljamo los dojam. Da ne bi bilo zabune, nadodat cu cim prije neke stavke u peticiju i pojasniti naslov. Mi ne bi trazili ukidanje, kada bi nam staz bio omogucen kao sto bi trebalo biti. Puno nas bi radilo i bez naknade od 1600 kuna kada bi volontiranje bilo uopce moguce. Nije fer da su se novci podijelili i među drugim strukama, koje nisu obavezne odraditi strucno osposobljavanje, a za nas koji smo obavezni ih sada nema. Mi bez njega nismo nitko i nista i to je ono sto nama smeta.

Gost

#29 Re: Re:

2014-03-26 18:27

#15: Xxx - Re:

Pa nije ni cudo sto ne mozes dobiti staz, s ovakvim rijecnikom nebi mogla raditi ni na farmi pilica kokosi jedna!!!! A tih tvojih 7 godina skolovanja nabijem na onu stvar... tvoje iskustvo je 0,  nemoj mi govoriti da si prosla vise od mene jer nisi... do nedavno ti je uzimao i Split i Dubrovnik i jos dosta gradova pripravnike pa si mogla poslati koju zamolbu i zivotopis a ne ovako samo sjediti i preseravati se da si ti netko i nesto.... curo pokreni se malo i nemoj jesti govna

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2014-03-26 18:29



Gost

#31

2014-03-26 19:12

Kao srednji fizioterpeut i uskoro viši radni terapeut,nešto bi se trebalo promijeniti,jer bez nas se NE MOŽE a svi nas tretiraju kao da smo trinaesto prase.


Gost

#32

2014-03-26 19:23

mrzin našu državu!

Gost

#33 Re:

2014-03-26 19:30

#7: - e za takve treba ukinuti pripravnicki staz...

 

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2014-03-26 20:31


ZEKO

#35 Re:

2014-03-26 20:36

#10: jaaaa -

A KAJ TI MISLIŠ DA MLADI LJUDI NE ŽELE STAŽIRATI, PA MAKAR I VOLONTIRALI...? I JA SAM VOLONTIRAL GODINU DANA SAMO DA SE RIJEŠIM TOGA, A VLADAJUČI SAD TIM MLADIM LJUDIMA UKIDAJU I TO OSNOVNO PRAVO KOJE SMO TI I JA IMALI. ZAMISLI SEBE U SITUACIJI DA SI ZAKONOM OBVEZNA ODSTAŽIRATI A DRŽAVA TI UKIDA TO PRAVO...PA KO TU KOGA JEBE.. NEZNAM ZAKAJ PIŠEŠ TAKVE MALOUMNE I APSOLUTNO NEPROMIŠLJENE KOMENTARE.

ZEKO

#36 Re:

2014-03-26 20:38


Gost

#37

2014-03-26 20:44

Iako nisam vaše struke, nadam se da ćete se izboriti za ono što želite! Sretno!
Netko

#38

2014-03-26 20:48

Pohvalno sve što radite i svaka vam čast! Samo se pitam, dragi moji medicinari, dal će to uroditi plodom? Daj Bože, bilo bi vrijeme jer se pitam dokle i dokad nas ova vlada sustavno gnječi...Očito da i žalosno da u našoj državi se može samo nazadovati. Nemojte se obazirati na loše komentare i loše ljude, jer da je po njihovom radili bi dovijeka badava..samo što danas nisu vremena kako je nekad bilo...Mislim da bi trebalo se otići korak dalje ako ne i više, i pisati na Ustavni sud žalbe, žalbe sudu za ljudska prava, pisati EU...jer našoj vladi ionako nije u interesu, zato se bojim da ni iz ove peticie neće biti ništa jer ih doslovno briga. Bitno da imaju za nove aute , da su osigurali egzistenciju sebe i svoje obitelji, za druge ionako nikad nisu i neće da mare.

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2014-03-26 21:18


pupetta

#40 Re:

2014-03-26 22:17

#10: jaaaa -

problem je u tome sto se njima uopce niti ne pruza prilika i u Mrsicevom zakonu koji obavezuje placeni minimalac. Nadlje problem je i u iskoristavanju djece, naime, osobno poznajem ljude koji su volonitrali mjesecima djer im se obecalo zaposlenje i bili su na kraju odbijeni jer je Ostojic stavio zabranu. Ne valja globalizirati, ali cinjenica je da danas ne zivimo u vrmenu u kojem roditelji nekako mogu financirati toliko mjeseci besplatnog rada djeteta i jako je tuzno sto postoje ljudi koji govore " ja sam..zasto ne bi i vi" kada je negativna tema u pitanju...ne bi li mi kao zajednica trebali teziti da barem nasim mladim sestrama, djeci bude bolje nego nama?

b.dann

#41

2014-03-26 22:31

Iskreno, odraditi se NE MORA jer se posao može naći i vani (Austrija i Njemačka) jer njihov zakon ne predviđa nikakav staž jer se ima dovoljno sati prakse tijekom studija i zapošljavamo se kao početnici nakon nostrifikacije diplome. Naravno, uvjet je vrlo dobro poznavanje jezika jer se radi sa ljudima.


Gost

#42 Re:

2014-03-26 23:17

#41: b.dann -

vani se ne odrađuje staž zato što imaju daleko više prakse nego mi u hrvatskoj. ako nemaš staž onda si u velikom minusu


Gost

#43

2014-03-27 01:03

šta više reć. da ne pišen gluposti jer bi završija u zatvoru ili u ludnici kad bi sve iznija šta mislin jer je ovo jedno veliko sr....

al ima i ekipe koja je završila srednju medicinsku,a nakon toga neki faks. i sad s fakson nemogu naći posla a niti mogu odstažirati kao medicinska sestra pa tu probati tražiti posla, zato jer sad više nisu medicinske sestre nego naznan ekonomisti il šta je već ko završija i to znači kao da uopće nisu išli u srednju

Gost

#44 Re: Re: Re:

2014-03-27 01:16

#29: - Re: Re:

ma kakve ti gluposti pišeš.  šta uzimali su i šta onda. primaju i bog i vrag pa neznaš kad će uzet. ja san posla zamolbi i papira da ti nisi vidija u životu. u zadnjih godinu i po.  nema ni jednog oglasa za med.sestre u republici hrvatskoj na koji nisan posla papire. a to je priko 60. pa samo me preporučena poštarina izašla priko 10kuna za svako pismo pa sad ti računaj. od nekud se i to moralo platiti, a još puste ovjere svjedožbi i ostalih ludosti šta traže   a znaš koliko san dobija odgovora 4 otih 60+ njih 4 se udostojilo odgovoriti pa sad razmišlja malo

jer s takvim komentarima izazivaš samo veći gnjev i nadolivaš ulje na vatru


Gost

#45 Re:

2014-03-27 01:22

#41: b.dann -

a gledaj ovo znam jednu curu/ženu koja je otišla iza srednje škole u njemačku i tamo položila ispiti/odstažirala i radila 10-15godina i onda se vratila u hrvatsku i morala je ponovo volontirati(to je bilo 2006-2007 kad je bilo samo volontiranje) i polagati stručni ispit jer joj nisu tili priznati ovo iz njemačke i onda nije imala stručni i spit niti se mogla zaposliti


Gost

#46 Re:

2014-03-27 08:32

#10: jaaaa -

Ja sam medicinsku skolu zavrsila u njemackoj. ovdije se ide 3 godine u skolu. skole su u klinikama integrirane. predaju se samo strucni predmeti a ne zemljopis,  povijest i tjelesni.  ide se dva dana u skolu i ostalo je praksa. na odjelima ucenici imaju mentore.  dobija se ucenicka placa i ne moze se upisati skola prije 18 godine. ali zato se sve tri godine racunaju u staz i kad zavrsis vecina klinika preuzima svoje ucenike. na kraju skolovanja ucenik ima dovoljno znanja i prakse da radi samostalno i ako zeli da radi ima siguran posao. koliko sam ja cula u hrvatskoj se na kraju skolovanja mora obaviti staziranje a drzava ne moze osigurati mjesto da se stazira. znaci skolovanje je bilo dzabe. sramota. ako imas srece i dobijes mjesto za staziranje to ne znaci da imas i posao. poslije toga moze biti da si opet bez posla. zbog takve drzavne politike ja sad imam dosta radnih kolegica iz hrvatske. meni je drago. drzava tjera svoju omladinu van. jos jedanput kazem sramota. koliko sam ja skontala ljudi bi rado radili ali ne mogu, i svi koji rade ovdije su vrlo vrijedni i niko od njih se ne pokusava izvuci. cak se bore vise i rade vise od njemaca jer su ljudi sretni da imaju posao.


Gost

#47

2014-03-27 09:29

Pripravnički staž za medicinske sestre a vjerujem i za ostale zdrav.djelatnike je dobro zamišljen ali se ne provodi tako.Nakon četverogodišnje srednje medicinske škole odrađivala sam priravnički samo u jednoj ustanovi,na jednom odjelu jer je bila potreba za med.sestrom na tom odjelu i nije nikome palo na pamet da idem na druga radilišta ali sam i za svoj rad dobivala 70% plaće ostalih kolegica.Istina bilo je to davno.A danas kad kolegice volontiraju samo da odrade staž i još moraju biti sretne da su dobile mjesto,žalosno i sramotno i za našu struku i za državu.Još mi je apsurdnije polaganje stručnog ispita nakon svake razine obrazovanja med.sestre jer to ne postoji ni u jednoj struci.Sa 30 god staža i usavršavanja kroz sestrinske fakultete, da bi dobila licencu za rad svaki puta bi morala polagati jedan te isti stručni.

Gost

#48

2014-03-27 09:49

Pozdravljam ovu peticiju jer sam i sama zdrav. usmjerenja,po struci bacc.san.ing i čekam stažiranje.Ovo više nićemu ne vodi i vrijeme je da se stane na loptu i da poduzmemo nešto u vezi naše budućnosti kad već naša država nije sposobna.

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2014-03-27 10:42


Nadimak

#50 Predmet

2014-03-27 12:36

Stvarno ima sramotnih komentara, sigurno će se nešto postići psovkama i capsom.
Nemojte bit balkanđije, ovo je javna peticija i svima vidljiva. Neke stvarno može bit sramota.
Nešto se može postići samo prethodnom edukacijom o tome kako sve ovo funkcionira, koja su prava, koji su zakoni, koje su mogućnosti itd.
Nemojte se ponašat kao djeca i očekivat neki uspjeh.