SPASIMO AZRU, BELU I ŠTENCE!


Gost

/ #22

2013-12-22 23:25

Ne zelim nikome nista lose, daleko od toga... Ali cisto me zanima zasto su kazne ovako ostre za zivotinje koje su u vecini slucajeva neduzne, jer za njih su dakako odgovorni njihovi vlasnici. Najlakse je osuditi i to ovako okrutno (u ovom slucaju) onoga koji suti, i ne moze se braniti... Da li ste se ikada zapitali sta te zivotinje prolaze od strane svojih vlasnika?? Koliki je njihov nemar?! Koliko ih maltretiraju fizicki?!! A ne mogu o tome progovoriti... Vise sam puta na zalost bila svjedokom kojekakvih situacija gdje su ljubimci bili maltretirani i zanemareni od strane svojih vlasnika, zivjeli u uvjetima koji su nedopustivi, pusteni na cestu gladni i zedni... Pa sada ja vas pitam, tko zasluzuje ovakvu kaznu?! Da li zivotinja koja ne moze birati vlasnika, ili 'covjek' koji bira nesto (mace, stene...) sto mu je uglavnom zanimljivo dok je maleno, kao da je stvar, a. ne zivo bice, sa srcem i sa osjecajima?
Osim toga nijedan pedofil, silovatelj pa ni ubojica kod nas nije tako ostro kaznjen, pa zasto bi bila jedna zivotinja?!