Regulacija pripravnickog staza za zdravstvene djelatnike

Quoted post

jaaaa

#10

2014-03-26 16:38

Kakve su to gluposti???? Masa nas zdravstvenih djelatnika odradilo je staž cijelu godinu a da nismo bili plaćeni ni jedne jedine lipe, ali nema veze bar smo stekli radne navike i iskustvo... Vi pametni koji pišete da ste stekli iskustvo tijekom faksa i prakse nemate pojma... niste prosli ni 1% toga sto se radi na stažu!!! Stoga gospodo nemojte biti glupi i obavite svoj posao što vam nalaže zakon i zaslužite svoju licencu za samostalni rad kao i svi do sada... Naravno uvijek se nađe par pametnih bisera koji bi se htijeli prošvercati i biti drukčiji od drugih... Budite sretni što će vam biti upisana jedna godina staža u radnoj knjižici, poslije će vam to puno značiti u traženju posla... :) Lijepi pozdrav šverceri.... :D

Replies


Gost

#12 Re:

2014-03-26 16:45:21

#10: jaaaa -

Hahahahahah, ajde bježi

Xxx

#15 Re:

2014-03-26 16:50:42

#10: jaaaa -

Glupa si ko KURAC tuko glupa posrana, ne jedi govna!! KUD LI SREĆE DA MOZEMO DOBIT STAŽ, ALI NAM NE DAJU!!! ONDA OCEMO ILI STAZ ILI UKIDANJE DA MOŽEMO  RADITI U STRUCI!!!! GLUPAČO GLUPA MALOUMNA!!!!!!!!!!!!!!

gost

#17 Re:

2014-03-26 17:01:42

#10: jaaaa -

koji klinac ti pišeš??? Aj, pametnice briši odavde i ne rasipaj se!


Gost

#19 Re:

2014-03-26 17:10:39

#10: jaaaa -

Evo mene opet, zaboravila sam ti dodat nesto glupačo bolesna... U svojih SEDAM godina obrazovanja sam prosla sve bolnice, ustanove, svakakve pacijente i stekla vise iskustva nego sto ces ti ovako glupa IKADA I ZATO TI JE BOLJE DA GOVNA NE JEDES JER SI GOVNO I POSTALA,

kikiriki

#21 Re:

2014-03-26 17:13:46

#10: jaaaa -

ahahahahah koja glupača... ajde ti fino u skokovima :)


Gost

#23 Re:

2014-03-26 17:19:53

#10: jaaaa -

Iz koje je rupe ova izgmizala, ahahahha :-D :-D :-D

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2014-03-26 20:31:02


ZEKO

#35 Re:

2014-03-26 20:36:56

#10: jaaaa -

A KAJ TI MISLIŠ DA MLADI LJUDI NE ŽELE STAŽIRATI, PA MAKAR I VOLONTIRALI...? I JA SAM VOLONTIRAL GODINU DANA SAMO DA SE RIJEŠIM TOGA, A VLADAJUČI SAD TIM MLADIM LJUDIMA UKIDAJU I TO OSNOVNO PRAVO KOJE SMO TI I JA IMALI. ZAMISLI SEBE U SITUACIJI DA SI ZAKONOM OBVEZNA ODSTAŽIRATI A DRŽAVA TI UKIDA TO PRAVO...PA KO TU KOGA JEBE.. NEZNAM ZAKAJ PIŠEŠ TAKVE MALOUMNE I APSOLUTNO NEPROMIŠLJENE KOMENTARE.

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2014-03-26 21:18:45


pupetta

#40 Re:

2014-03-26 22:17:31

#10: jaaaa -

problem je u tome sto se njima uopce niti ne pruza prilika i u Mrsicevom zakonu koji obavezuje placeni minimalac. Nadlje problem je i u iskoristavanju djece, naime, osobno poznajem ljude koji su volonitrali mjesecima djer im se obecalo zaposlenje i bili su na kraju odbijeni jer je Ostojic stavio zabranu. Ne valja globalizirati, ali cinjenica je da danas ne zivimo u vrmenu u kojem roditelji nekako mogu financirati toliko mjeseci besplatnog rada djeteta i jako je tuzno sto postoje ljudi koji govore " ja sam..zasto ne bi i vi" kada je negativna tema u pitanju...ne bi li mi kao zajednica trebali teziti da barem nasim mladim sestrama, djeci bude bolje nego nama?


Gost

#46 Re:

2014-03-27 08:32:16

#10: jaaaa -

Ja sam medicinsku skolu zavrsila u njemackoj. ovdije se ide 3 godine u skolu. skole su u klinikama integrirane. predaju se samo strucni predmeti a ne zemljopis,  povijest i tjelesni.  ide se dva dana u skolu i ostalo je praksa. na odjelima ucenici imaju mentore.  dobija se ucenicka placa i ne moze se upisati skola prije 18 godine. ali zato se sve tri godine racunaju u staz i kad zavrsis vecina klinika preuzima svoje ucenike. na kraju skolovanja ucenik ima dovoljno znanja i prakse da radi samostalno i ako zeli da radi ima siguran posao. koliko sam ja cula u hrvatskoj se na kraju skolovanja mora obaviti staziranje a drzava ne moze osigurati mjesto da se stazira. znaci skolovanje je bilo dzabe. sramota. ako imas srece i dobijes mjesto za staziranje to ne znaci da imas i posao. poslije toga moze biti da si opet bez posla. zbog takve drzavne politike ja sad imam dosta radnih kolegica iz hrvatske. meni je drago. drzava tjera svoju omladinu van. jos jedanput kazem sramota. koliko sam ja skontala ljudi bi rado radili ali ne mogu, i svi koji rade ovdije su vrlo vrijedni i niko od njih se ne pokusava izvuci. cak se bore vise i rade vise od njemaca jer su ljudi sretni da imaju posao.

Ines

#54 Re:

2014-03-27 18:57:01

#10: jaaaa -

Gospođo "pametna", tada, kada ste Vi obavljali svoj staž bila su druga vremena. Danas,današnje vrijeme je sasvim druga priča. Kao zdravstveni djelatnik i ja sam stažirala za 0 kuna,ali potpisujem ovu peticiju jer ljudi sa fakultetom cekaju po 3-4 godine na staž a neki možda i više,tu neću govoriti o vezama i vezicama. I tih 1600kn je premalo,zato što većina njih odlaze u druge i veće gradove te si trebaju smještaj platiti i jesti svaki dan,to se sa 1600kn se ne može,kamoli za 0kn!promisli o svom postu ovdje,nije dobro kad je jezik brži od pameti! Lijep pozdrav!