Петицијa за постављање новог свештеника

Starokalendarac

/ #3 Katolicki bozic

2015-01-22 06:06

Ovim putem bi zeleo da prokomentarisem u ono sto sam 100% siguran i nista ne moze da se poredi sa brukom koju je dozivela SPC.

Koliko sam upoznat SPC nije jos usvojila,a nadam se i nece novi kalendar kao merodavan za vrsenje sluzbe.Isajlo Markovic,novi svestenik nase crkve u Johannesburgu je samoinicijativno (ili njemu znanim odobrenjem) a protivno ustavu SPC vrsio sluzbu zajedno sa Bugarskom zajednicom u nasoj crkvi 25.decembra ,na katolicki bozic (malim slovom).Time je prekrsio ustav SPC i naneo ogromnu stetu nasoj komuni i je izazvao ogromno nezadovoljstvo parohijana. Snimak koji je volsebno skinut sa you tuba pokazao je Isajla Markovica kako peva sa zadovoljstvom.Nadam se da ce snimak ponovo ugledati svetlost dana i biti svedocanstvo sramote mladjim generacijama kako ne treba raditi..

Crkveni odbor od nekoliko njegovih clanova ,daljim (ne)delovanjem i precutkivanjem ove velike sramote preuzima je isto tako odgovornost za ovo nedelo ili da ga nazovem zlodelo.Sramota koju doticni ne osecaju,mozda nece nikada ni osetiti ,jer za ovo se mora imati debeo obraz ili uopste nemati obraz. Ne ponovilo se vise nikada.Mislim da treba crkvu okaditi .

Drugi slucaj je sramotno slanje fotografija sa doceka Teodora II gde je desetak nasih predstavnika "uvelicalo" ovo slavlje. Informacija o dolasku Patrijarha Aleksandrijsko je selektivno odabrana i bila poslata izabranim clanovima parohije. Zasto se nisu obavestili ljudi odnosno ,vecina parohijana o tom dogadjaju.Da li je razlog strah od iskazivanja nezadovoljstva pred Teodorom II. Ako jeste samo da se zna da je nezadovoljstvo sada jos vece i sigurno se nece moci pobeci od odgovornosti.

Deo odbora koji je na samom pocetku istupio iz Isajlovog odbora zasluzuje samo pohvale i karakter casnosti i postenja.Ostatak slobodno nazvane "bagre" su sramota za nasu crkvu i za sve one koji je predstavljaju ,a nicija sveca nije gorela do zore.

Ceracemo se jos.