Revizija ugovora između Republike Hrvatske i Svete Stolice


Gost

/ #298

2013-10-19 16:22

Danas u svijetu najviše ratova, a time smrti nevinih izazivaju vjerski fanatizmi i fundamentalizmi, i to najvećma triju glavnih monoteističkih crkava. Budući da je vjera individualna stvar svakoga čovjeka, ne vidim razloga da se u mojoj zemlji preferira jedna vjera nad drugom i da joj se k tome pruža takva silna financijska pomoć. Osim financijske, naglašena je i vrst duhovne indoktrinacije, jer se u školama vjerski odgoj predaje na način, da djeca koja ne pripadaju toj vjeri, ili uopće nisu iz vjerničkih obitelji, stavljaju kao manjina u vrlo težak, i za djecu, ponekad, psihički nepodnošljiv položaj. Stoga, država nema što plaćati Vatikan ili bilo koju drugu vjersku zajednicu od mojih umirovljeničkih novaca, svatko neka svoju vjeru živi i pomaže sam, kako hoće i koliko hoće. Mene pustite na miru, a moj novac dajte siromasima ili djeci u Africi koja gube vid, boluju od AIDS-a, kuge, kolere, silovana su, bježe od ratova da bi se utopili od naše velike kršćanske ljubavi u Mediteranu - Mare nostrumu, nadomak toj divnoj civiliziranoj kršćanskoj Europi.