Regulacija pripravnickog staza za zdravstvene djelatnike


Gost

/ #72 Re:

2014-05-14 14:24

#11: -

Cura je totalno u pravu!!!Konkretno ja sam prvostupnik radiološke tehnologije, čekao sam staž dvije i pol godine i dobio sam ga 2009. i da ti ne pričam da sam NE zaposlen i da sam bio na stotinjak razgovora za posao pri kojima mi na više od pola ustanova nije ni odgovorilo te da se primaju ljudi koji ne budu na tim razgovorima. Situacija nije odjednom teška u zdravstvu, to se događa već 10-15 godina a glavni krivac u svemu tome je Zdravstveno veleučilište koje štanca zdravstvene djelatnike 5 X više nego što nas je potrebno. Jedino što se može poduzet je pisat peticiju da se smanji broj studenata sa 120 na 50 kao što je bilo prije. To je jedna velika kasica prasica za one buđovane (Havelku itd.) Faks koji je praktički tečaj...jednom riječju sprdačina, na koji se može upisati i kuhar i električar i automehaničar. U cijeloj HR ima zaposleno oko 1200-1300 inženjera medicinske radiologije a sad se ti malo zapitaj dali smo mi tu stvarno potrebni? Ima nas oko 500 na burzi i to su sve ljudi koji su čekali svoj staž. Pa dragi moji mladi ste, snađite se dok ne dobijete staž. Ja pratim stalno natječaje i često vidim za pripravnike. Tako da ne moraš objašnjavati situaciju. I ne podržavam ovu peticiju. Na stažu sam puno toga naučio samo što jebiga morate čekat svoju priliku kao i svi mi.

Ova peticija je glupost, sa stažom ili bez staža sve jedno nećeš dobit posao osim ako ti tetka nije na visokoj poziciji u politici.