Majka ima pravo znati!


Gost

/ #174

2014-08-09 08:59

Čestitam na hrabrosti i angažmanu gospođi Pintarić! Rodila sam 2011.god u bolnici dr.Ivo Pedešić, Sisak, imala sam isto ružno i traumatično iskustvo s doktoricom. Dijete je rođeno zdravo, u terminu, prosječne težine i dužine,odmah je sisalo,4dan od poroda ona otpušta dijete kući i ginekolog mene, da bi nakon pola sat došla s informacijom da dijete ima urinoinfekt, čudne aritmije srca i da ga mora staviti u inkubator radi praćenja! Mene optužuje da sam neodgovorna majka jer se bunim i pitam od kuda sada ta informacija, obzirom da je upravo na viziti otpustila dijete. Optužuje me da sam bila bolesna pri porodu i zarazila svoje dijete Beta hemolitičkim streptokokom, što nije istina jer sam ga tijekom trudnoće izliječila, kada sam ju pitala zašto u tom slučaju nisu dali profilaksu meni i djetetu, što je dio protokola u takvim situacijama, nije odgovorila već me nastavila napadati. To produžava naš boravak iduća 4 dana u rodilištu, no dijete više nije sa mnom, moram se izdajati da bih sačuvala mlijeko i da ne bi bilo na dohrani u inkubatoru. U inkubatoru ga ipak dohranjuju, a izdojeno mlijeko bacaju, potom napravim frku i zahtijevam da me zovu u bilo koje doba da bih mogla podojiti dijete. Na podoje moram u "dječju sobu" gdje mogu dojiti samo sjedeći, a to loše utječe na ranu od poroda. Dijete slabo sisa jer je ošamućeno i pospano, danas se pitam od čega, tada sam bila toliko jadna i umorna da nisam mogla misliti. Za vikend dolazi druga liječnica, pitam ju za dijete, tvrdi da je zdravo i da mi može pomoći jedino ako se preselim u sobu koja je pod njenom ingerencijom, naravno selim se u drugu sobu i ista liječnica nas zdrave otpušta nakon vikenda! Nakon poroda sam razmišljala učiniti nešto,no nisam, stoga sada podržavam ovu akciju da žene i djeca ne prolaze nepotrebne traume!