Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom)


Gost

/ #363

2015-04-08 22:05

Podrzavam peticiu i htjela bih da se sto vise glasova skupi. Ljudi pomozite da se ovo procuje. 

Nedavno setam jednim trgovackim centrom. I ulazim u jednu trgovinu i nije ni cudno sto su zene i muskarci premoreni. Stajajuci na blagajni upitala sam gđu koja stoji nasuprot mene ( blagajnica ) do koliko sati rade. Gospođa onako jadna premorena kaze meni do 22h. Upitala sam ju pa zar ima ljudi koji dolaze tako kasno. Jadna zena mi je slegnula ramenima. S tim mi je sve bilo jasno. Gđi bih dala nekih 30-35 god sigurno ju doma cekaju suprug i djeca i dok ona dodje doma to prelazi na 23 sata. Svoju djecu sigurno ni ne stigne vidjeti. Zalosno je sto jedna takva tvrtka s visokim kredibilitetom kod nas i u svijetu radi svojim radnicima. Ali nije tvrtka kriva, krivi su nasi drzavni duznosnici jer su to dozvolili svim tim tvrtkama iz "vana". Znaju da smo postali jeftina radna snaga i mogu nas iskoristavati. Zalosno je to sto nam rade. Apeliram na ukidanje rada nedjeljom, blagdanom i praznikom te smanjivaju radnog vremena trgovackih centara i radnim danom najkasnije do 20h. Budimo normalni ljudi. Nemojmo raditi drugima sto ne bi voljeli da nama drugi rade. Svatko bih se trebao zamisliti kad dođe u kasne sate u sopping u trg. Centar kako bi njemu bilo da ti svi jadni ljudi dolaze njemu u te kasne sate. 

Opametimo se malo. Nismo mi toliko glup narod. Samo smo izgubili suosjecajnost i solidarnost. Osvijestimo se.