Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom)


Gost

/ #830

2015-08-06 18:36

Radila sam u trgovackim centrima pune 4 godine! To su bile najgore godine sto se tice samoga rada! Svi kao postuju to da ne radimo nedjeljama i blagdanima, ali ti isti isvejedno dodu i kupuju! Neki puta sam se zapitala da li oni sebe uopce cuju sto pricaju?! Da ne govorim o pojedinim ljudima koji bi mi majku opsovali zato sto radimo sat vremena skraceno, i sto oni sad nemaju gdje boraviti dok im ne pocne film u kinu. Pa onda o onim fiinim gospodama koje dodu na veliku subotu i pocnu pricati kako su ofarbale jaja, skuhale sunku, pospremile kuce, ispekle kolace, itd. Ili one dame koje dodu na Badnjak pa pricaju kako su kitile bor, kako su se djeca veselila tjekom kicenja, koliko vrsta hrane i kolaca su napravili, itd., a mi?!?! MI MORAMO RADITI DO 18h!! I kao da to nije dovoljno, jer po misljenju dragih nam suzemljaka trebali vi raditi kao nedjeljom, dakle do 21 h...Pa mi recite, zar mi nemamo obitelji, prijatelja i rodaka koje nismo vidjeli dulje vrijeme?! Mi nebi voljele farbati jaja, kuhati sunkicu, pocistiti kucu na vrijeme, gledati djecji osmjeh kada kitimo bor, zivcirati se jer su nam izgorjele zvjezdice?!??! Dragi moji ljudi, potpisite i pomozite tim jadnim ljudima!! Nitko nije umro zato sto je jeo kruh star 2 dana!!!