PROTIV povećanja cijene dopunskog zdravstvenog osiguranja!


Gost

/ #287

2016-04-20 17:29

Godinama sam umirovljenica i jedva spajam kraj s krajem, stedim na svemu. U "bivsem" zivotu bila sam profesorica engleskog jezika i knjizevnosti, diplomirana sam pedagogkinja.
Mislim da je povecanje cijene dopunskog osiguranja mogao predloziti samo netko tko ne zna kako danas vecina ljudi, ne samo umirovljenika, zivi. Zapravo prezivljava.
Uz to, ministar koji predlozi istu taksu za sve, one koji imaju mirovinu ispod ljudskog dostojanstva i one koji za godinu ustede pola miliona kuna od plate (ne zarade), prije svega je osoba kojoj nije mjesto u zdravstvu, koja je bezobzirna i bezosjecajna, a uz to i apsolutni ignorant. Jer ni ne zna tko je placao izgradnju i opremu fakulteta, domova zdravlja, bolnica, toplica ...
Zasto ZET,koji u mnogo cemu ne moze sluziti na primjer, ipak ima druga mjerila. Onaj cija su primanja ispod cenzusa, ima besplatni pokaz. Zasto HZZO ili HRT nema ista mjerila? Pa u istoj smo zemlji.
Umirovljenici su vec decenijama pljackani i vrijeme je da tome dodje kraj.
Zivim sama u jednosobnom stanu, ostatku stana koji sam naslijedila od roditelja. Svima nam je od bruto place (ciji iznos nikada nismo znali), nasa drzava oduzimala doprinos za zdravstveno i mirovinsko osiguranje, za bolnice, za toplice, za stambenu izgradnju, za sveucilista, radnicka odmaralista, za parkove, nasade, za poljoprivredna dobra, kazalista, kina, ceste, tvornice, mostove, hidrocentrale, za pomoc siromasnijima podrucjima, ukratko za sve sto danas imamo. Ukljucujuci samodoprinose. Mnogi su dobro prosli, dosli su iz sela u grad, u gradu dobili stan, ali neki nisu dobili nista. Na pr., kad racunam, u moj 1-sobni stan ulozeno je 40 godina stambenog doprinosa mog oca, 40 godina stambenog doprinosa moje majke, 32 godine mog stambenog doprinosa, nikad nama koji nismo dobili stanove nisu vraena ulozena sredstva, kao sto nikad nismo dobili ni kao neke druge zemlje vaucere za drustvenu imovina koja se pretvarala u privatnu. I danas, ja strahujem da necu moci placati racune i da ce me neki odvjetnicki ured izbaciti na ulicu - scenarij nije nemoguc! Gledamo ga svakodnevno. Dajte ljudi, otrijeznite se, dignite glas protiv ov najnovije pljacke, ovo jest nasa zemlja, ali ovo nisu nasi dugovi. Nismo duzni placati vece dopunsko osiguranje, zato sto je netko, bezimeni u ovom slucaju, opljackao blagajnu HZZO-a.