Peticija za reguliranje obveza koncesionara na pomorskom dobru

koncesionar

/ #11

2013-02-05 20:23

pokusat cu po redu odgovarat: ne vidim zasto bi domaci nauticari bili oslobođeni placanja koristenja koncesioniranog podrucja.
unutar koncesijskog prostora nikome ne bi ni dozvolio da boravi bez placanja naknade, pa to je prostor za koji koncesionar placa naknadu i gospodari tim podrucjem i od toga zivi prehranjuje obitelj.....
pojam masne naplate mi morate bolje objasnit, svak formira cijenu kako zeli kao i u svakom poslu, ako je puno odes u drugu uvalu i bacis sidro. Pa nikog nemožeš prisilit da se veze za bovu i da plati.
sto se tice kvalitete muringa, blokova ,bova mislim da nikom normalnom kome je stalo do uspjesnosti posla kojim se bavi nece takve stvari prepustit slucaju. .ja ovde govorim u svoje ime ,ne za sve koncesionare. sto se osiguranja tice za dobit koncesiju treba ispunit nekakve uvjete, a uvjete postavlja drzava , ne ni koncesionar ni nauticar. normalno je da sta jednima odgovara drugima ne, kao i u svemu.

po vama ispada da su svi koncesionari prevaranti lopovi i iznuđivaci ,a nauticari su anđeli bez grijeha. I među nauticarima ima onih koji se ne pridrzavaju zakona i propisa. prazne crne tankove di nebi smili, pranje suđa s detrđentima u moru itd.
prema tome opet kazem nije sve crno ili bijelo ni na jednoj strani.
Nadalje, iz iskustva znam da nauticar koji koristi bovu ne voli da na 5 mt od njega stoji brod na sidru. Valjda se slazete da sidro nije sigurno koliko i blok i da nikad neznate kad moze popustit i to je također jedan od razloga zbog cega bi trebala postojat nekakva sigurnosna razdaljina između pozicije di je bova i di se moze sidrit.
ja mogu sagledat stvar iz perspektive nauticara i razumit vase neslaganje s trenutno vazecim zakonima i pravilima, i da se prije moglo "slobodnije koristi" more, ali vremena se mjenjaju, i auto se prije moglo parkirat bilo di bez naplate danas skoro nigdi...
neko je napisao negdi da na nasim otocima ima dovoljno uvala za sidrenje koje nisu pod koncesijom i da se ne treba ic na bovu ako ne zelite, prema tome
granice koncesioniranog podrucja su i dalje dostupne i lako provjerljive svima ,tako da ako imate i malo pamet niko vam nemoze naplatit nesto sta nije po zakonu.