Peticija protiv odluke GV-a Splita o podizanju spomenika Tuđmanu

Quoted post

janko

#225

2013-04-09 11:47

Svaka stvar u životu ima svoj uzrok, povod i posljedicu.Kao posljedicu stanja u državi imamo da se danas sudi Sanaderu, Polančecu, Rončeviću, Čobankoviću .......i inim zbog kriminala i korupcije, drugima zbog primanja i davanja mita, trećima zbog mafijaškog ponašanja itd. da se dalje ne nabraja. Čak niti osuđujem niti bi ikad osudio bilo koga tko se bavi kriminalnim radnjama, jer to je posljedica nečega.Oni su posljedica ili rezultat ponašanja koje se permanentno provodi od 90-ih godina pa do danas.Kao što rekoh postoji i povod ovakvom ponašanju.
Povod je kada je Vlada Ivice Račana dobila mandat od naroda samo s jednim i jasnim ciljem da "očisti"zemlju od ovog ološa i od ovog smeća.Međutim, ne da nisu "očistili" zemlju od ovog ološa i smeća, nego su dozvolili da se kriminal i korupcija udomaći i da još više procvijeta.
Ali to je bilo očekivano jer to je stranka koja niti smrdi niti miriše.Oni su ništa.
Kao povod treba spomenui i sramotno ponašanje crkve koja se svrstala uz vlast, i služila je svakoj vlasti, a najviše HDZ-ovoj, naravno zbog viših crkvenih interesa, bez želje da služi narodu, bez kritike društva i bez želje da budu prava, zdrava opozicija, glas naroda. Njima je dobro i zašto bi to mjenjali.Kod njih ne postoji kriza, besparica, siromaštvo.Crkva se u sve i svašta petlja počev od politike, od školstva, zdravstva, o abortusu,o pederima i lezbijkama, ali kada treba zaštiti malog običnog čovjeka, kada je tom malom, običnom čovjeku potrebna zaštita crkva umukne, crkva zašuti i ne oglašava se.Svjedoci smo svakodnevnih deložacija, gdje se
obitelji izbacuju na ulice, crkva niti jednom rječju nije ustala protiv takvog nehumanog ponašanja, a da ne govorimo o ostalim stvarima bitne za život malog, običnog čovjeka.
A sada uzrok i sve se vrti oko jedne osobe, kojoj bi se trebali diviti i klanjati, i trebali bi se u budućnosti s ljubavlju odnosti prema njegovom spomeniku, kao ocu nacije.Lik i dijelo druga
Franje Tuđmana je ključ Hrvatske i to je pitanje svih pitanja.Dokle god ne razmontiramo i ne analiziramo njegovu ulogu mi ne možemo naprijed i ne možemo govoriti o budućnosti.
On je uzrok ovakvog zatečenog stanja u društvu.On je generator kriminala i korupcije, on je
arhitekta i projektant neviđene pljačke naše države i on je tvorac 200 bogatih obitelji i stoke sitnog zuba.On je grobar ove države i najveća zabluda ovog naroda i sada bi takvoj osobi trebali dignuti spomenik.On je nama i našoj djeci ubio prošlost, sadašnjost i budućnost i njemu definitivno nije mjesto na rivi nego na drugom mjestu.Deset godina je bio na čelu HDZ-a, a član HDZ mogu biti samo kurbe, kriminalci (preko milijon EUR-a),lupeži (do milijon EUR-a) i budale.Tu normalnom čovjeku nije mjesto.

Replies

g.g.

#240 Re:

2013-04-10 18:22:08

#225: janko -

E baš mi je drago da si se sitija homoseksualaca... I super mi je da za to imamo love... I u k...u si ako pitaš odakle za to lova... jer sad je in podržavat te parade...

Ma ljudi moji mi nemamo love za ništa i sad nije vrime za gradnju bilo kakvih spomenika iako je sramota da u ovih 20 i još nešto godina Tuđman već nije dobija spomenik... I žalosno je da ovima Markovinama, Dežulovićima, Tomićima, Gallimai ostalim jugonostalgičarima (jer i to je sad in) dozvoljavate da van mažu oči... Zna se šta oni oće...