PROŠIRENJE OVLASTI U TIMOVIMA T2 HITNE MEDICINE !

Quoted post

dražen volf
Autor ove peticije

#10 Re:

2016-01-16 09:24

#7: Dea -  

 Za postaviti venski put odnosno infuziju mislim da je velika vecina med.sestara/tehnicara educirana a sto se tice adrenalina ako ozivljavate pacijenta koji nema tlaka ni pulsa i ne dise mislim da mu adrenalin samo moze pomoci... znaci potrebno je definirati stanja kad i koji lijekovi se mogu dati... nitko od nas ne bježi od edukacije ali evo 4 godine su prosle i nista od toga. Mislim da je ovo kako se sad radi najgora opcija. A sto se tice pitanja da li sam siguran da li svi iz T2 mogu raditi bez doedukacije ja to ne znam da li mogu, ali T2 ekipe postoje i rade i svi imaju odobrenje za samostalan rad od HKMS..

Replies

Corin

#14 Re: Re:

2016-01-16 13:35:31

#10: dražen volf - Re:  

 A kod anafilaktickog soka? koliko ih zna koliko bi mg trebalo ic po kg??? Za synopen da I.M bas nema ucinka?? Prepoznavanje ritmova?? Ja sam isto mladi tehnicar,al sam imao malo srece pa sam prosao i OHBP I T1 u hitnoj... DOEDUKACIJA JE NAJBITNIJA.. Radi svih..I ucestale vjezbe! Radi svih nas! Ovaj nas t2 je trenutno gori od saniteta,jer tu ni doktor ne odlucuje da pacijent treba u bolnicu.. Nego kad se pacijent sjeti.. da bi se mogao otic pregledat.. i sve vise se navikaju na to.. bar u nasoj zupaniji!