Opozvati suspenziju doc. dr. sc. Ivana Poljakovića

Quoted post


Gost

#30

2013-02-16 08:17

Da smo neslobodni i da se sije strah to je vidljivo. Ustrašeni smo onima koji su se popeli na mjesta koja im ne pripadaju. Davno sam pročitala jednu izreku: " Gdje dobri ljudi šute, cvjeta zlo!" Izrečeno se odnosilo na doba kada je Hitler si uzeo za pravo ubijati one koje je mrzio, za koje je mislio da nisu dostojni živjeti jer su bolesni, slabi, nemoćni, druge vjere, naroda. A dobri Nijemci su u strahu za vlastiti život šutjeli. Neka nam Nebo pomogne, jer šutimo, a zlo cvjeta. Ne želim ovakav svijet mojoj djeci. Učim ih da bezuvjetno ljube svakog čovjeka, da praštaju, da prihvate to da je svaki čovjek slobodan birati kako će živjeti, da nemaju pravo nikome nametati svoje izbore, ali da imaju pravo glasno reći svoje mišljenje, svoj izbor, i ne bojati se. Znam da sam ih time razoružala, oduzela im pravo biti zločesti, braniti se netolerancijom, grubošću, silom. Ali, ja drugačije ne mogu, jer čovjek je svetinja, i svi imamo jednakao pravo pred Bogom. a Bog vidi u svačije srce. Isus je rekao da ne sudimo. Svi trebamo dobro činiti a zlo izbjegavati. Čovjeka ljubiti a grijeh osuditi.

Replies


Gost

#37 Re:

2013-02-16 12:28:40