Peticija za ukidanje obaveznog cijepljenja u Hrvatskoj

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Peticija za ukidanje obaveznog cijepljenja u Hrvatskoj.


Gost

#201 Re:

2014-03-27 22:02

#200: sandra - jedini terorizam u svemu ovome, je BIOTERORIZAM kojeg podrzavas. ti si naravno sve vakcine primila i ziva i sretna do sada bila, i to zelis nekome uskratiti?

 


Gost

#202 ZA vakcinu!!!!!!!!!!!!!!!!!

2014-03-27 22:04

kada bi ljudi pricali ono sto znaju, umjesto ovih 200 komentara bila bi samo 3!!!!!!!

Gost

#203

2014-03-27 22:07

Predlazem svim roditeljima da djeci ne daju nikakve lijekove jer imaju nezeljene efekte, jeste da su rijetki, ali nema veze, ima ih. A to sto ce se gora stvar napraviti ne uzimanjem istih, opet cemo zanemariti. (IRONIJA)!!!!

Gost

#204

2014-03-27 22:23

Moje dijete je u starosti od godinu i pet mjeseci na zahtjev njegove pedijatrice i po njihovim pravilima primilo obavezno cijepivo 5 u 1. Nuspojava je bila sljedeća - naoteknuće mozga u snu uz temperaturu 39,4 koje naoteknuće je pritisnulo centar za disanje i dijete je jedva izvuklo živu glavu. Na vrijeme je doveden u prostorije Hitne pomoći gdje su ga spojili na aparate i na respirator te ga stavili u induciranu komu i vezali mu i ruke i noge za krevet. Bio je u životnoj opasnosti. Davali su mu lijek koji je stvarao pritisak na mozgu kako bi oteklina splasnula i još jedan lijek da on taj pritisak izbaci kroz mokraću i što je on više mokrio to je oteklina više splašnjavala. Pluća su mu se napunila sekretom koji su vadili van aspiriranjem, guranjem cijevčice kroz nos koja cijevčica je sezala do pluća, a druga strana cijevčice je bila spojena na nastavak za usisavač što je nadizalo dijete i mučilo ga se time. Nakon toga uslijedile su obostrane upale pluća zbog čega je ponovno bio hospitaliziran. Od tad je stalno bolestan. Nakon 8 mučnih dana uslijedilo je inducirano buđenje iz kome čega niije mogao stati na noge i morali smo ga učiti ponovno i puzati i hodati, jer to više nije mogao, ni znao. Nakon nekog vremena uspjeli smo ga ponovno podići na noge, ali on više nije isti. Čak ni uz pribavu povjerljivih medicinskih dokumenata koji dokazuju da je nuspojava navedenog cijepiva upravo ona koja je zadesila mog sina doktori ne žele priznati da je njihova greška, jer pokrivaju jedni druge. Djevojčica koja je bila u istoj bolnici sa mojim sinom primila je isto cijepivo od kojeg su joj počeli otkazivati organi. Mogu meni doktori, odnosno Ministarstvo odrapiti kaznu i od 100.000,00 kuna ako žele, a ja kaznu niti ću platiti, niti ću više ikada svoje dijete cijepiti. Kao roditelj imam pravo da odlučim što ću napraviti sa svojim djetetom i tako će biti i u ovom slučaju. Zato kažem NE OBAVEZNOM CIJEPIVU, JER IAKO I POSTANE OBAVEZNO MOJE DIJETE KAO KORISNIKA TOG CIJEPIVA VIŠE NEĆE VIDJETI!!!

Gost

#205

2014-03-27 22:23

Ako roditelj nema pravo skrbiti o zdravlju svoga djeteta, u kakvoj to demokraciji živimo???

Gost

#206

2014-03-27 22:28

Mislim da stalno treba naglašavati da treba omogućiti slobodu izbora, u svemu pa tako i u cijepljenju. Poseban su problem djeca s teškoćama, koja su imunološki puno slabija. Ako u specijalističkom nalazu ne piše: "Ne cijepiti!", cijepljenjem se može dogoditi katastrofa. Nije me toliko strah patogena, već teških metala i sumnjivih sastojaka. Što se događa ako je beba npr. alergična na jaja ( a nije dijagnosticirano), a u cjepivu ima jaja? Postoji li kakva mogućnost provjere imunološkog statusa djeteta prije cijepljenja? Hrpa pitanja, a hrpa odgovora od "nadležnih" koji i nisu odgovori.

Gost

#207

2014-03-27 22:29

Cijepljenje, antidepresivi, kemoterapija, zračenje, statini, denaturirana hrana, GMO hrana, ... ima li kraja bezobzirnom uništavanju života?

Gost

#208 Re:

2014-03-27 22:32

#207: - Krajnji bezobrazluk da kemoterapiju i zracenje navodite u tom kontekstu, jeste li Vi svjesni u kojim bi ljudi mukama umirali da nema palijativnog zracenja i terapije? a o izlijecenju da ne govorim!

 

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2014-03-27 22:33



Gost

#210 Re:

2014-03-27 22:38

#206: -

Ne postoji nacin da se ispita imunoloski status djeteta u tom kontekstu, bar kod nas, ali postoje mnogi nacini da se na tome radi, a to je da majka svoju trudnocu shvati kao razvijanje novog zivota u sebi (ne govorim nista za Vas osobno, nego opcenito, jer ima strasnih izuzetaka), i da svaki dan, sve sto konzumira djeluje i zdravlje djeteta.. drugo dojenje koje je od iznimne vaznosti, jer sva antitijela koja majka ima, koja je stvorila za vrijeme zivota samostalno ili na vakcinu koju dobije, prvih par mjeseci zastite dijete koje nema svoja vlastita. Poslije toga imunolski sustav djeteta mora stvarati vlastita, na bezazlene uzrocnike u prvom kontaktu, ali na strasne uzrocnike koji uzrokuju strasna oboljenja i pri prvom kontaktu, nema antitijela ako prethodno nije primio vakcinu i na taj nacin pripremio organizam na ozdravljenje.


Gost

#212

2014-03-27 22:42

Moje dijete je u starosti od godinu i pet mjeseci na zahtjev njegove pedijatrice i po njihovim pravilima primilo obavezno cijepivo 5 u 1. Nuspojava je bila sljedeća - naoteknuće mozga u snu uz temperaturu 39,4 koje naoteknuće je pritisnulo centar za disanje i epi napad u trajanju od 90 minuta i dijete je jedva izvuklo živu glavu Na vrijeme je doveden u prostorije Hitne pomoći gdje su ga spojili na aparate i na respirator te ga stavili u induciranu komu i vezali mu i ruke i noge za krevet. Bio je u životnoj opasnosti. Davali su mu lijek koji je stvarao pritisak na mozgu kako bi oteklina splasnula i još jedan lijek da on taj pritisak izbaci kroz mokraću i što je on više mokrio to je oteklina više splašnjavala. Pluća su mu se napunila sekretom koji su vadili van aspiriranjem, guranjem cijevčice kroz nos koja cijevčica je sezala do pluća, a druga strana cijevčice je bila spojena na nastavak za usisavač što je nadizalo dijete i mučilo ga se time. Nakon toga uslijedile su obostrane upale pluća zbog čega je ponovno bio hospitaliziran. Od tad je stalno bolestan. Nakon 8 mučnih dana uslijedilo je inducirano buđenje iz kome čega niije mogao stati na noge i morali smo ga učiti ponovno i puzati i hodati, jer to više nije mogao, ni znao. Nakon nekog vremena uspjeli smo ga ponovno podići na noge, ali on više nije isti. Čak ni uz pribavu povjerljivih medicinskih dokumenata koji dokazuju da je nuspojava navedenog cijepiva upravo ona koja je zadesila mog sina doktori ne žele priznati da je njihova greška, jer pokrivaju jedni druge. Djevojčica koja je bila u istoj bolnici sa mojim sinom primila je isto cijepivo od kojeg su joj počeli otkazivati organi. Mogu meni doktori, odnosno Ministarstvo odrapiti kaznu i od 100.000,00 kuna ako žele, a ja kaznu niti ću platiti, niti ću više ikada svoje dijete cijepiti. Kao roditelj imam pravo da odlučim što ću napraviti sa svojim djetetom i tako će biti i u ovom slučaju. Zato kažem NE OBAVEZNOM CIJEPIVU, JER IAKO I POSTANE OBAVEZNO MOJE DIJETE KAO KORISNIKA BILO KAKVOG CIJEPIVA VIŠE NEĆE VIDJETI!!!


Gost

#213 Re:

2014-03-27 22:42

#211: - da citate pametnije clanke, donijeli biste i pametnu odluku.

 


Gost

#214

2014-03-27 22:49

BCG vakcina protiv tuberkuloze je vakcina koja stiti od teskih diseminiranih formi tuberkuloze, ali ne od boelsti. Sto znaci, osoba koja je primila vakcinu moze imati plucnu tuberkulozu koja se izlijeci bez ikakvih poslijedica. No osobe koje nisu primile vakcinu imaju veliku opasnost da isti uzrocnik ode krvlju i do mozga, i uzrokuje upalu mozdanog tkiva, jer je organizam "nespreman" na isti. A da se ne varamo, tuberkuloze u nasoj drzavi jos uvijek ima u velikom broju, i u javnom prijevozu se moze dobiti vrlo lako! Jedan primjer od mnogih cemu izlazete svoju djecu ako ne prime jednu jedinu vakcinu za to.

Gost

#215

2014-03-27 23:13

Nema potrebe( osim sto nas hoćete prorijediti ) trovati naše najmilije i nanositi nam veliku bol i patnju ako ta cijepiva ne štite nasu dijecu od onoga protiv čega su cijepljena

Gost

#216

2014-03-27 23:19

Protiv cijepljenja sam. I definitivno smatram da roditelj mora imati pravo odluciti dali zeli svoje dijete cijepiti ili ne.

Gost

#217

2014-03-27 23:35

uvozna cjepiva?? Nešto kao uvozne rajčice bez okusa, samo štetnije.

Gost

#218

2014-03-27 23:46

Moje dijete je nakon cijepljenja, tzv. 5u1, Infanrix dobilo encefalitis. Liječnici nisu htjeli evidentirati tu nuspojavu kao takvu, pripisujući to "slučajnosti". Dijete nikada više nije bilo isto kao prije toga. Jako često čujem takve i gore priče, a kad pogledamo u evidenciju nuspojava tako tek nekoliko "lakših" nuspojava godišnje- otekline, temperature. Nuspojave se NE prijavljuju! Čak štaviše u startu se potiskuju jer se "preventivno" preporučuje na dan cjepljenja dati antipiretik/analgetik. Bez toga bi velika većina djece imala makar povišenu temperaturu. Teret dokazivanja bi trebalo okrenuti. Ukoliko dijete doživi pogoršanje zdravstvenog stanja u određenom vremenskom intervalu nakon cjepljenja, neka liječnici dokazuju da to NIJE nuspojava.

Gost

#219

2014-03-27 23:56

svatko ima pravo donositi sam odluke o svom djetetu

Gost

#220

2014-03-28 00:32

upalite svjetlo u svome biću, mrak nestaje istog trenutka, otvorite oči , raj i izobilje je tu pored nas , nađimo ga otvarajući svoje srce, živite srcem ,žvite ljubav...
albatros

#221 Re:

2014-03-28 00:36

#220: -

da bi zaštitili svoju djecu , trebamo prvo zaštiti sebe, jer mi smo uzrok bolesti naše djece i stanja na ovom planetu.Nađite mir u svom biću, promjenit ćete sebe, svoj okolinu i donijeti zdravlje sebi i svojoj djeci , a samim tim i ovoj planeti,

 


Gost

#222

2014-03-28 06:39

smatram da je prisila na cijepljenje cjepivima koja ipak nisu ispitana i koja se daju prerano novorođenčadi prestrašna za imuni sistem, a ne priznaju posljedice koje svaki roditelj vidi na djetetu! Jako sam protiv kombiniranih cjepiva to još otežava borbu imunog sistema bebe sa takvim otrovima. Možda pojedinačna cjepiva i u starijoj dobi bi bila manje štetna a ovako je to nasilje koje činimo svojoj djeci u ime farmaceutske industrije Znam 2 slučaja gdje su napredna djeca dobili jedno autizam a drugo šećernu bolest koja se manifestirala 2 dana nakon cijepljenja što su liječnici negirali da ima veze!!??

Gost

#223 Re:

2014-03-28 06:50

#135: -

podrzavam pravo izbora i potpisao sam

 

al koliko su neki ljudi ovdje na forumu zadrti stvarno me jako zabrinulo iz zdrastvenog i mentalnog stajalista.

 

Priroda je dala odgovor na sve bolesti ??? ??? ??? ??? ??? Odite se izljeciti prirodno kad vas poskok ugrize ili imate problema s hormonima, ili bilo cime... lol

 

Stvarno su ljudi neki spremni na ludnicu, internet znanje. Net.hr nutricionizam i slicno.   lol


Gost

#224

2014-03-28 07:05

Odluka ustavnog suda je alarmantna i sramotna i pokazuje da smo u totalitarnom društvenom uređenju koje pogoduje interesnoj skupini, u ovom slučaju farmaceutskoj.

Gost

#225

2014-03-28 07:22

iskustvo u obitelji nakon dobivenog cjepiva dijete se povuklo više u sebe, znaci laganog autizma