Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom)

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom).

h

#1376

2016-08-10 14:50

Ne kupujmo nedjeljom i blagdanima i neće biti ni potrebno donositi nikakve odluke.  Trgovci će sami zatvarati trgovine ako nikoga ne bude nedjeljom u kupnji,,,to je najbolji recept 

Posjetite Facebook grupu , nedjeljom ne kupujem i pridružite se grupi.    Što više ovakvih akcija prije ćemo uspjeti u u tome 


Gost

#1377

2016-08-10 14:54

Život je borba, borimo se za svoja prava!
Obitelj je svetinja,svi trebaju biti u te dane sa svojom obitelji.
Kata Markovic
Gost

#1378

2016-08-10 15:00

Nije pravedno da ljudi u trgovinama rade svaki dan, a posebno nedjeljom, kada bi trebali biti sa svojim obiteljima, a jos im se za taj rad ni ne plati. SVAKODNEVNI rad od 7-8h sa ljudima koji su uglavnom bahati, bezobzirni, bezobrazni, nekulturni, svadljivi, kradu, sebicni...ne zasluzuje placu od 2500kn. Ne radim u trgovini ali vidim kako se kupci ponasaju prema trgovcima ali i njihovi sefovi koji ih snimaju kamerama ali ne rijetko se pred kupcima bezobzirno ponasaju prema radnom kolegi/ci.
Puno toga bi promijenila u radu trgovaca ali prvo sto bih ucinila je to da bi uvela zabranu rada nedjeljom i blagdanom.
Trgovci su ljudi koji zasluzuju privatnost i zivot kakav zive svi ostali koji ne rade u trgovini, zato nikada ne kupujem nedjeljom ni blagdanom. Za mene su taj dan trgovine zatvorene.


Gost

#1379

2016-08-10 15:01

Zesluzuju ljudi da bar taj jedan dan u sedmici odvoje za svoju porodicu.

Gost

#1380

2016-08-10 15:04

I ja radim u jednom trgovackom centru.Muz i ja zivimo sami...imamo dvogodisnjeg sina....najgore je to sto i moj suprug ima isti takav posao i svaku nedjelju i praznik radimo....u cijeloj ovoj prici nase dijete najvise pati.....ne sjecam se kad smo zadnji put svi rucali zajedno.Najteze mi padnu blagdani kad su svi s obiteljima doma,a ja nisam.Za badnjak se ostaje duze raditi,a kad dodem doma(imam sat i pol do 2 sata voznje do kuce),toliko sam od tog blagdanskog ludila fizicki i psihicki umorna da jednostavno padam s nogu.Sramota me je uopce reci da na sam badnjak djetetu nisam imala vremena,a ni snage ispeci kolace....A da ne spominjem kicenje bora.....kada j dodem kasno doma,moje dijete vec spava....ostaje jedino da ga sama okitim,tako da kad se moje dijete ujutro probudi,da ga bar ima.srce mi se slama kada vidim da ostala djeca uzivaju sa roditeljima za blagdane,a moje je samo...bez mame....Mnogo puta od kupaca cujem zaljenje.....kuzu nam da smo jadnicki i kako im je zao sto nas vide da mi radimo....voljela bih da ti nasi poslodavci dodu raditi s nama nedjelje i blagdane.Vjerujem da i oni imaju djecu.....njihova djeca neznaju kako je to odrastati kao sto sada moje dijete odrasta.zasto?zato sto su njihovi roditelji s njima nedjeljom i blagdanima.....Doma sjede i uzivaju,a za nas ne mare.Drzavni praznici?praznik rada?sto je to?jedni rade, drugi uzivaju?pa zar mi nismo svi stanovnici Hr.ili zakon nije za sve nas isti?Smatram da se rad nedjeljom i blagdanima svakako treba ukinuti.Ili ce svi za blagdane biti doma i slaviti,ili neka sve te blagdane ukinu i svi cemo ici raditi.Ukljucujuci i nase poslodavce,politicare.

.politicari si spajaju praznike i po tjedan dana,a mi ..robovi.....radimo!fujjj!prije mnogo godina je ukinuto robovlasnistvo,a nazalost kad nas traje...



Gost

#1381 Re:

2016-08-10 15:06


Gost

#1382

2016-08-10 15:06

Zato sto godinama radim NEDJELJE i BLAGDANE
h

#1383 Re:

2016-08-10 15:07

#1378: -  

 tako treba 

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2016-08-10 15:10



Gost

#1385

2016-08-10 15:11

Dosta je bilo izrabljivanja i djeca trebaju svoje majkr.

Gost

#1386

2016-08-10 15:12

Zato da građani ove države mogu barem taj jedan dan u tjednu mogu nešto planirat i biti sa svojom obitelji jer ako smo mogli tako živjeti u bivšoj državi možemo i sada.Kakva je svrha nedjelje ili državnog praznika ako neki moraju raditi(pogotovo 5 kolovoza)
Gogz

#1387 rad nedjeljom

2016-08-10 15:13

Mislim da bi bilo bolje obvezati poslodavce na omogućavanje slobodnih nedjelja ljudima koji to izričito zahtjevaju, kao što je to u tvrtci u kojoj ja radim (iz religijskih razloga).

Ovakva peticija može uzrokovati to da se u nezavidan položaj dovodi ljude kojima je takav rad dodatno plaćen i da poslodavci propuštenu dobit nedjeljama počnu kamčiti preko leđa svojih radnika na svakojake načine.


Gost

#1388

2016-08-10 15:15

Zato sto svaka osoba zasluzuje imati nedjeljom odmor i provesti s obitelji pogotovo majke a ionako se nedjeljom ne kupuje vec seta po centrima da bi se ubila dosada pojedinih bezobraznika koji nemaju obzira za druge vec samo sebe!!!

Gost

#1389

2016-08-10 15:16

20g.radim u trgovini,gadi mi se više gledat ljude koji ne znaju sta bi od sebe pa nedjeljom idu po dućanima!

Gost

#1390

2016-08-10 15:20

Da radnici imaju bar jedan dan slobodan u tjednu i kad sublagdani.

Gost

#1391

2016-08-10 15:23

Nedjelja je dan za obitelj,a ne za kupnju po trgovačkim centrima,i sama radim nedjelje i blagdane i zalosno je vidjet ljude koje onda kupuju a mi ostali radimo!!

Gost

#1392

2016-08-10 15:24

Svi imaju pravo na odmor i nedjelja je dan za odmor i treba uvesti da bude ne radni a subotom skraceno radno vrijeme.

Gost

#1393

2016-08-10 15:25

Potpisala sam zato jer mi je apsurdno i van svake pameti da trgovine rade nedjeljama i blagdanima, apsurd je tim veći što je kod nas toliko istaknuto katoličanstvo i svi su tako zagriženi vjernici da im je čisto ok da muškarci i u većem broju žene ostave obitelj, djecu kod kuće i robuju za džabe kako bi oni poslje mise mogli trljat guzove po trgovačkim centrima... Sramota

Gost

#1394

2016-08-10 15:28

Zato jer svi imaju pravo na slobodnu nedjelju i praznike. Nista nije toliko hitno da se mora kupiti bas tada. Nekada se radilo subotom do 13, nedjeljom nikako i gle cuda svi smo prezivjeli. U 5 radnih dana sve se moze obaviti i kupiti. Ljude ne treba izrabljivati na takav nacin i jos drzati na minimalcu. A poslodavci su tim danima slobodni i budu sa svojom obitelji. Zar se ne zapitate nikad kako je ljudima koji rade bas te dane, zar se ne pitate kako je njihovim obiteljima, djeci? Sve poslodavce moze biti sram, sramite se!! Zato jedno veliko DA za ukidanje rada nedjeljom i praznicima! 


Gost

#1395

2016-08-10 15:39

Ovu sam peticiju potpisala zbog svih razloga koje ste naveli, zato mnoge o mojih prijateljica radi u tim trznim centrima i znam koje je to ropstvo. Nadam se da ćemo uspijeti ostvarii cilj, ali naši balkanci trebaju nešto vise od riječi!

Gost

#1396

2016-08-10 15:41

Zato jer nemam život...radim u trgovini već 15godina...praznike nedjelje do 22h navečer a još k tome nije ni plaćeno....

Gost

#1397

2016-08-10 15:49

Sramota velika da na Veliku gospu ducani rade cijeli dan!!!!!!!!!!!!!!

Gost

#1398

2016-08-10 15:52

Zato sto je nedjelja dan za obitelj i svaka zena treba da bude slobodna taj dan ☺

Gost

#1399

2016-08-10 15:56

Zato što i sama radim sve moguće nedjelje, i moram priznati da nije baš ugodno kada ostavljaš svoje najmilije kući a ti ideš na posao.
nameks

#1400 Re:

2016-08-10 15:57

#2: -