Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom)

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom).


Gost

#1901

2016-09-22 20:37

Zato sto smatram da svatko ima pravo biti slobodan nedjeljom i praznikom, a naročito je to važno za obitelji. Ako se netko ne stigne organizirati i kupiti sto mu je potrebno u ostalih 6 dana u tjednu, onda ne mora kupovati niti nedjeljom.

Gost

#1902

2016-09-22 20:40

Nema se tu sto puno komentirat treba dati svim ljudima pravo da uzivaju u nedjelji i blagdanima i Bog je stvarao svijet 6 dana i sedmi odmarao i bez puno komentara neka bude pozitivan ishod ali da nasi postovani kupci i gosti u hotelima i restoranima imaju osjecaja sve bi te nedjelje i praznike ignorirali i kad bi "gazdama bile prazne blagajne nedjeljom sve bi bilo lakse pa zato ajde da se ignorira rad nedjeljom i praznikom i konacno da su nasi ljudi malo kulturniji i bolje odgojeni ne bi ni kupovali tim danima hvala

Gost

#1903

2016-09-22 20:42

Zato sto radim svaki vikend, nekad ujutro a nekad popodne. Mnogo žena koje imaju malu djecu također rade vikendom i nemogu svoje vrijeme provesti sa djecom i obitelji a to nije zdravo ni prirodno. Nedjelja je dan za odmor. Ljudi misle da ako radiš nedjeljom imaš dan u tjednu slobodno i možeš sto hoćeš. Točno, imaš dan slobodno a sto da taj dan radiš tj. kako ćeš dan provesti sa obitelji ako ti je muž na poslu a djeca u vrticu ili školi. Ti trčiš na sve strane, kuhaš ručak, čistiš kuću i ne vidiš djecu ni muza, o prijateljima da i ne pričam. Dogovorit se sa nekim za pice ili večeru je teško na taj slobodan dan jer zamisli većina tvojih prijatelja tad radi. Tj. rade ujutro i nezgodno im je taj dan ići negdje. Alli naravno slobodni su vikendom.Također, nije lijepo kada su nedjeljama i blagdanima kupci posebno bezobrazni prema prodavačima jer se odjednom njima zuri pa ti govore da si prespor u naplati Itd...... Isto tako mišljenje da su prodavači sami krivi jer su to izabrali taj posao, većina ljudi misli da prodavači nemaju fakultet već samo srednju školu, nije istina. Većina nas je zavrsila fakultete ili još studiramo i napredujemo na našim pozicijama u trgovinama i volimo svoj posao ali isto tako smo ljudi i želimo se odmorit. Možda koji put Uskrsnji ponedjeljak provesti sa obitelji ili posjetiti bratiće i sestrične koje dugo nismo vidjeli. Ljudi koji podržavaju rad nedjeljom i blagdanima vjerojatno velika većina njih nije nikad radila nedjeljama i blagdanima. Dok god država bude podržavala rad nedjeljom ljudi će kupovat i to je njihovo pravo. Smatram da bi se sve moglo urediti zakonom, jer ne mislim da su Austrijanci gluplji ili pametniji od nas pa njihovi shopping centri nedjeljom ne rade, usporedimo samo ekonomiju Hrvatske i Austrije.Mi šta vise radimo manje imamo. Na svu sreću radim kod poslodavca koji ne izrabljuje radnike već je sve po zakonu i plaćeno ali vjerujte većina ljudi bi se odrekla 30% veće satnice nedjeljom i provela bi vrijeme sa svojim najmilijima. Kad pomislim na radnike koji vikendima rade prekovremeno i nije im plaćeno a ne smiju se požaliti jako sam tužna. Samo se zamislite da je vaše dijete u pitanju i nikada nemoze doći na nedjeljni ručak jer radi taj dan. P.s naravno da ima i divnih kupaca koji nam često uljepšaju dan :)

Gost

#1904

2016-09-22 20:56

 Treba uskladiti sve prije ulaska u EU pa i radno vrijeme  trgovina.


Gost

#1905

2016-09-22 21:02

BiH zeli u EU pa da joj pomognemo da uskladi i radno vrijeme trgovina :).

Gost

#1906

2016-09-22 21:04

Usto sto i sam radim nedjeljom i praznicima...

Gost

#1907

2016-09-22 21:11

Zato sto mi je puna kapa robovlasnickog drustva!Zivili!!!

Gost

#1908

2016-09-22 21:26

Zato što osoba koja radi nedjeljom,u sektoru za koji to i nije nužno, nema priliku za normalan život sa svojom obitelji. Mi kupci ćemo se vrlo brzo naučiti da si sve potrebno kupimo i u subotu. U velikim centrima rad nedjeljom nije nužan, a male privatne trgovine u kojima radi samo vlasnik ili obitelj, neka rade nedjeljom ako tako žele ....

Gost

#1909

2016-09-22 21:38

Ne radim nedjeljom i iz principa nedjeljom ne odlazim u kupovinu. Žao mi je ljudi koji to moraju i definitivno sam da se ukine rad nedjeljom i blagdanom. Svi bi trebali pokazati malo više poštovanja i razumijevanja za druge, a ne gledati samo svoje interese. Niti će trgovinama pasti promet, niti će kupci biti uskraćeni, bez brige, sve će se to nadoknaditi ostale dane. Uz malo volje svatko se može reorganizirati, steći nove navike i svi sretni, zadovoljni.
Pa neće nitko umrijeti ako u nedjelju ne pojede topli kruh!

Gost

#1910

2016-09-22 21:58

Zato što i sama radim nedjeljama i praznicima, te sam svjedok mahnitom i suludom kupovanju koje je apsolutno nepotrebno, jer se sve to može obaviti i kroz druge dane...nedjelja je dan koji bi i drugi ljudi (oni koji ne rade) trebali provesti sa obiteljima, te ga ispuniti kroz neke sasvim druge aktivnosti... :)

Gost

#1911

2016-09-22 22:06

Smatram da svaki radnik ima pravo na jednakost kada su u pitanju neradni dani Nedeljom i praznicima. Ljudi koji rade u trgovinama ili drugim firmama u vrijeme tih dana su realno potlaćeni tj na djelu je radna diskriminacija od strane poslodavca i države koja ne štiti podjednako svoje građane.

Gost

#1912

2016-09-22 22:10

Radim u trgovačkom centru nedjeljom, blagdanima, već godinama.
Bilo bi prelijepo kad bi za promjenu mogli uvesti neki red i da imamo vremena za svoju obitelj i za sebe. Ali nažalost ova država tako ne funkcionira.

Gost

#1913

2016-09-22 22:48

Hvale vrijedna peticija. Nadam se da ce se nešto pokrenuti i da će konačno i ti ljudi koji toliko rade moći blagdane i nedjelje provoditi s obitelji. To je već trebalo davno učiniti. Kao primjer mnoge Europske zemlje tako rade i nisu gladni ni zedni nedjeljom i blagdanima jer je trgovina ne radi.
milka

#1914

2016-09-22 23:11

Mislim da je ovo robovlasnicko drustvo. Svi jadni ti radnici imaju kao osmo-casovno radno vrijeme, a rade minimalno 10 sati. pa preracunajte koliko je prekovremeni koji s naravno nisu placeni,

a o prekovremenom placanju i placanju kao praznik je samo san.

 

 


Gost

#1915

2016-09-23 00:19

Jer sam i ja radila i petkom i svetkom i nedeljom... i smatram na bi bar nedeljom mogla uživati u društvu bližnjih

Gost

#1916

2016-09-23 01:34

Potpisao sam peticiju zato jer je i moja supruga radila nedjeljom i blagdanom. A i jako se protivim da se radi nedjeljom,jer svatko ima pravo bar jedan dan u tjednu da bude sa svojom obitelji.

Gost

#1917 Re:

2016-09-23 03:27

#1: -  

 Nadam se da tu spadaju i kiosci i trafike


Gost

#1918

2016-09-23 03:32

Zato što i sama radim i nedjeljom i praznikom u kiosku pa se nadam da i kiosci i trafike također tu spadaju,razumijem jako dobro što je to ne biti sa obitelji te dane
Ivo

#1919 Re:

2016-09-23 04:12

#76: -  

 Vrijeme je da se u Hrvatskoj ukine rad nedjeljom i praznicima. Žao  mi je majki i očeva koji nisu u svojoj obitelji. A tek pred blagdane,većina tvrtki radi skraceno a trgovine do kasno popodne.  Kad bi  šefovi i gazde raditi tada,prvi bi se borili da taj dan bude neradni. Po držimo ovu peticiju.


Gost

#1920

2016-09-23 05:38

Obitelji su nam u rasulu. Zašto obitelj ne bi bila zajedno na blagdane i nedjelje. To je sramotno, kako se iskorištavaju radnici. Milijunski gradovi funkcioniraju bez rada nedjeljom i blagdanom, a naša država, odnosno gradovi ne mogu funkcionirati, ako se tada ne radi. Žalosno je što pojedinci, koji kažu da nemaju novca, koriste šoping centre za izlazak u te dane, umjesto da šetaju gradom, parkom, odlaze u prirodu na svježi zrak i druže se s dragim osobama. Nadam se da ćemo uspjeti u ovome, samo se treba na drugi način organizirati i sve će funkcionirati. Na kraju ćemo imati sretnije obitelji.

Gost

#1921

2016-09-23 06:08

Zato što sam i sama radila u trgovini :(

Gost

#1922

2016-09-23 06:23

Dajte ljudima da uzivaju sa svojim obiteljima!!!

Gost

#1923

2016-09-23 06:34

Zato sto je nedjelja dan koji se provodi sa obitelji!!

Gost

#1924

2016-09-23 06:44

Poslodavci svakako nerade nedjeljom, redovito obavljaju godišnje, luksuzna ljetovanja, skijanje i ostalo... Sve na grbači radnika. Kako ih nije strah što ih toliki proklinju na slabo plaćenim radnim mjestima...?

Gost

#1925

2016-09-23 07:05

nitko neće umrijeti ako jedan dan ne ode u trgovinu, pa ni Todorić i slični.