PETICIJA - Nastavak rada Hitne helikopterske medicinske službe u RH

PETICIJA - Nastavak rada Hitne helikopterske medicinske službe u RH / Obavijesti / Gostovanje na HRT-u / Komentari

Silvija

#1

2016-01-10 10:56

rdacan pozdrav.

  • Mislim da se ova odluka, o radu HHM pomoci, nikada nije ni trebala dovoditi u pitanje jer se to s obzirom na broj otoka, koliko ih ima drzava HR. jednostavno podrazumjeva!!!!
  • Uostalom to je potrebno svim gradanima RH.
  • Za ovu vrstu medicinske pomoci novac nikada ne bi trebao biti upitan.

Gost

#2

2016-01-10 11:00

Hvala vama sto se pokrenuli ovu peticiju :)
Sretno :)

Gost

#3

2016-01-10 11:06

Sritnooo!!!!

Gost

#4

2016-01-10 11:22

Hvala Vam da ste ovo započeli (iako, ...znate već sve). Sretno, sretno, sretno

Gost

#5

2016-01-10 11:32

Hvala gda. Grandic na izvjestaju. Sretno!
giovanni

#6

2016-01-10 13:11

Imamo novca za mnoge nevazne stvari,a za kupnju minimalno 5 heli jedinica sa kompletnom opremom,NEMA?? Odmah aplicirati nabavu preko novca unije i to pod hitno.Imamo pilote koje sad treba poslati na skolovanje kao i mehanicare i svo pratece osoblje da bi bili spremni odmah djelovati,cim se ustroji heli jedinica.Na pet punktova locirati heli-stajanke sa hangarima i prostorima za 24 satni boravak ljudstva i mislim da je to prava stvar,a ne uzimati na rentu helikoptere sa pilotima koji ne govore tvoj jezik,ne poznaju teren,ne lete nocu,niti po nevremenu!!? Zato treba uzeti helikoptere sa vincevima za izvlacenje i gorsku sluzbu spasavanja i uvjezbavati ljudstvo.Imamo i vojne heli koje vec poznamo,ali su glomazni,spori i neuvjetni,ali oni su podrska za inzvaredne uvjete i event.prijevoz vece skupine ljudi.Ima i vecih helikoptera od ovih unajmljenih koji mogu ispuniti sve trazene uvjete za spasavanje i to sve u jednom.Ova nova vlada odmah da se uvati posla i pametno obavi ovu veliku,nadasve humanu zadacu,za opce dobro svih gradjana i gostiju,jer sta ti je drzava bez kvalitetne i adekvatne hitne pomoci?! Imamo Pulu,Osijek,Split,Dubrovnik i Zagreb za stajanke i pokrivena je cijela hrvatska tim parametrom..To bi bila moje vidjenje heli sluzbe u Hrvatskoj..

Kristian

#7

2016-01-10 13:21

Potpisujem giovanni

Mirta Grandić
Autor ove peticije

#8 Re:

2016-01-10 14:01

#6: giovanni -  

Poptuno se slažem.

Ja sam ovu peticiju pokrenula kao običan građanin, laik, niti medicinar, niti pilot, već osoba koja je porijeklom sa otoka, ponekad i obitava tamo, i zna problematiku otoka.

Nije moje da to dalje rješavam, vi svi ste dali potpise, građani Hrvatske ovakvu službu trebaju, sva naša mišljenja i potpisi uputiti će se dalje nadležnima i nadam se da će biti korisna za dolaženje do riješenja, a koje treba biti trajno, a ne probno.

Naravno da novaca ima, to svi znamo i vidimo, samo se daje tamo gdje ne treba.

Samo da se recimo bankama nametnu neki nameti, onima koji nas sve doslovce pljačkaju, bilo bi i previše novaca za ovakvu službu. ;)
A nameti se nameću i nameću samo građanima, a zauzvrat ... samo novi nameti. :(

Eli 8

#9

2016-01-10 16:32

Za to se treba izboriti jer su u pitanju životi i sigurnost ljudi na otocima.Novaca ima,ali se koriste na krivi način.


Gost

#10

2016-01-13 05:25

Pozdrav iz Švedske! :) nadam se da će peticija rezultirati pozitivnom promjenom.

Gost

#11

2016-01-13 07:47

Gđa. Grandić, kada budete na gostovanju u emisiji HRT-a, znajte da smo svi uz Vas, pa vladajućima recite sve što bi trebali znati.

Gost

#12

2016-01-22 09:20

Vec sam potpisala peticiju! Odma na pocetku!
Inga Ivanoviv