Za redovnu kontrolu svih rodilišta u RH

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Za redovnu kontrolu svih rodilišta u RH.

Medena

#101

2016-02-17 19:25

Radaona i rodiliste treba svakoj majci biti nesto najljepse sto je dozivjela u zivotu,a ne pakao!

Nazalost i ja sam imala pakao i to treba zaustaviti!!!


Gost

#102

2016-02-17 19:27

Zbog svih negativnih iskustava majki koje su dozivjele razna losa iskustva smatram da je ovo i vise nego porebno!

Gost

#103

2016-02-17 19:30

Potpisala sam jer rodila sam 3 puta u Pulskom rodilistu gdje sam mogla i sama roditi doma jer nikoga nije bilo kraj mene kada sam radjala svoju djecu, kada sam rodila sina poslije 5 godina dosli smo do saznanja da mu je puknula kljucna kost u rodilistu jer mali je imao 4,770 i bio prevelik da se rodi prirodnim putem iako su oni inzistirali u tom slucaju razderena mi je maternica sivali me da mi je samo jedan stari doktor rekao da u njegovoj povjesti jos to nije vidio i da je malo trebao ici na carski rez!

Gost

#104

2016-02-17 19:33

Ovu peticiju sam potpisala prvenstveno zbog losih iskustava prilikom tri poroda. Drugi razlog je sto sam sugradjanka zene koja je prozivjela uzasnu traumu gubitkom svog tek rodjenog dijeteta na tako okrutan monstrumski nacin. Zelim da se prema trudnicama osoblje ponasa barem malo primjerenije, ako to nisu u stanju neka puste mlade lijecnike i sestre da rade taj posao sa ljubavlju, te sa da svojim entuzijazmom i optimizmom budu pomoc svakoj zenici koja dodje u bolnicu, bilo to na odrzavanje trudnoce, kontrolu ili ono najvaznije porodjaj!!!! To se nazalost dogadja u vecini rodilista u RH...razni propusti, nehigijena, pogrdne rijeci, omalovazavanja, te na kraju ugrozenost zdravlja dijeteta ili smrt... :-( :'(

Gost

#105

2016-02-17 19:40

ZATO STO SAM I JA IMALA NEUGODNO ISKUSTVO U DUBROVACKOJ BOLNICI.

Gost

#106

2016-02-17 19:42

Zbog jako loseg iskustva tokom trudnoce u bolnici Merkur.

Gost

#107

2016-02-17 19:44

Zato jer sam prije 14 godina 25.2.2002 imala slican scenarij,ali na svu srecu dobrih ishodom i zivom bebom,rodenom na vakum,drugi porod brz,ali sam ulaz u radaonu kod pozdrava i mojih rijeci da mislim da imam trudove(9.9.2014) i njenog bahatog MISLITE ILI ZNATE??? A sad se uzasno bojim ulaska u radaonu a moram rodit sredinom travnja!!!!

Gost

#108

2016-02-17 19:49

U KBC-u Rijeka sam 13.09.2013 prosla pakao!!! Zdravo djete su mi proglasili bolesnim!!!!! Dalo bi se o tom pricat ... Ugl pakao cim te smjeste na intenzivnu pod objasnjenjem- da vase djete ima down... Jer se pedijatrici cini da joj baca na djete s downom!!!! A djete zdravo!!!

Gost

#109

2016-02-17 19:49

Da se makne taj monstrum

Gost

#110

2016-02-17 19:50

Predlažem da svaka rodilja prije odlaska iz bolnice ispuni upitnik o kvaliteti usluge koji se tada kuvertira i sprema u kutiju koju može otvoriti samo inspekcija.

Gost

#111

2016-02-17 19:55

Žao mi svih... mama koje su željno čekale svoju bebu i doživjele ovakvo zvjerstvo... sve ih treba dobro iskažnjavati...

Gost

#112

2016-02-17 19:58

Zato sto sam i sama dozivila traumaticno iskustvo koje nikada necu zaboraviti,moja beba je radi nemara skoro umrla pri porodu,srecom je reanimacijom prezivjela.Netko mora nesto poduzeti i sretna sam sto sudjelujem u ovome.

Gost

#113

2016-02-17 20:00

Ja osobno nisam imala ruzno iskustvo ali za sto manje neugodnih situacija, za sve mame i bebe...potpisujem..

Gost

#114

2016-02-17 20:01

Jer sam isto dozivjela neugodnost u rodilistu.

Gost

#115

2016-02-17 20:03

Svaka cast na inicijativi. Tko ce dobijeti promjene ako ne mi same.

Gost

#116

2016-02-17 20:03

Potpisala sam ovu peticiju iz razloga jer se nadam da će doći do bolje komunikacije između dok. , med . sestra i ostalog osoblja sa trudnicom ima puno žena koje prvi put rađaju i samim time su u strahu i panici kakav će biti porođaj i onda još ako osoblje nije tu da im pomogne to je problem. a sitnice u tom trenutku im znače sve lijepa riječ, utjeha da će sve biti u redu a ne bahatost i drskost ....

Gost

#117

2016-02-17 20:03

Ja sam trudnica i uskoro mi se blizi porod..zelim samo da se prema meni ponasaju ljudski i u dobrobiti moga djeteta i njegovog zdravlja.

Gost

#118

2016-02-17 20:03

Otisla sam rodit u rodiliste u nasicama koje svi drze kao dobro rodilste cak je dobilo i priznanje od Unicefa - rodiliste prijatelj djece. Medjutim necete vjerovat ali sestre koje tamo rade su apsurd. Babica koja me poradjala me je izvrijedjala samo zato sto se nisam otvarala i drzala me bez dripa sve dok mi trudovi nisu prestali da bi mi na kraju doktorica rekla, trudovi su vam prrstali jer se bebi pupcana dva put omotala oko vrata..sva sreca pa sam imala snage rodit brzo...drugo jutro sestra kaze zeni pored mene da maze bebi guzu svinjskom masti....trece svijetlo nesmijem ugasit u sobi da beba nebi dobila zuticu onak ja nisam sestra niti doktorica a znam da samo sunce moze pomoc da dijete ne dobije zuticu..apsurd totalni...u samo 5 dana u bolnici dozivila sam sve i svasta eto zato potpisujem ovu peticiju...i najbolja rodilista treba provjerit a ne samo ona losa

Gost

#119

2016-02-17 20:04

Zato što bi donošenje djeteta na svijet trebalo biti čin vrijedan divljenja i štovanja, a ne barbarizma i površnosti i aljkavosti. .kao što je slučaj u svim našim bolnicama. ..gdje se od babica do ravnatelja svi ponašaju kao da su bogom dani te traumatizitraju žene i umanjuju njihovu kompetenciju koju ima je sama priroda dala....a što se događa iza strogo zatvorenih vrata neonataoloskih odjela je još gora situacija. ...

Gost

#120

2016-02-17 20:05

da se napokon nešto pokrene i da se više ne događaju ovakvi slučajevi kao ovaj zadnji u Vinkovcima....majka sam troje djece i sva tri poroda su mi ostala u lijepom sjećanju, dva u rodilištu u Zadru i jedan u varaždinskom rodilištu....želim da ubuduće porod bude svima najljepše sjećanje...

Gost

#121

2016-02-17 20:05

Zato sto se lošim ljudima poput Kolaka, ne smije dopustiti da ikad vise koriste titulu dr. ispred svoga imena. Dosta je bilo njihove bahatosti prema rodiljama. Ne želim da moja kcer jednoga dana rađa u uvjetima losim pored nekvalitetnih lijecnika. Za dobrobit svih zena u Hr treba stati na kraj ovakvim ishodima kao sto je slucaj sa gospođom Jankovic iz Ivankova koju je do kraja zivota unesrecio jedan takav zao covjek kao sto je kvazidoktor Nikola Kolak.

Gost

#122

2016-02-17 20:07

Rodila sam dvoje djece u bolnici u Sl.Brodu, doktori divni, kao i sestre. Ali sobe, wc katastrofa....desetak, a mozda i vise zena se koristi istim dekama

Gost

#123

2016-02-17 20:07

medicinske sestre i liječnici su profesionalci koji moraju sa uvažavanjem se odnositi prema pacijentu kao i pacijent prema zdravstvenim djelatnicima. Na žalost kultura govora i etika u zdravstvu očito je nužan dio njihovog obrazovanja na žalost kod nas jedan dio liječnika živi u 18st. kada je liječnik bio Bog i batina.
Ovo zaslužuje oduzimanje dozvole za rad, osoblje mora reći istinu točno onako kako je bilo. Na žalost pacijent je uspuna stavka u radnom vremenu pojedinaca.

Gost

#124

2016-02-17 20:08

Zbog naše budućnosti,a budućnost su naša djeca!

Gost

#125

2016-02-17 20:12

Moje iskustvo nije bilo traumaticno,ali znam puno zena kojima je i zato se slazem da bi trebalo vise kontrolirati sva rodilista!!!