Peticija: Ne damo Uljanik - ZA smjenu Uprave, ZA odgodu Skupštine dioničara, ZA državnu dokapitalizaciju Uljanika

Peticija: Ne damo Uljanik - ZA smjenu Uprave, ZA odgodu Skupštine dioničara, ZA državnu dokapitalizaciju Uljanika / Obavijesti / Pisma podrške / Komentari


Gost

#1

2018-02-07 20:31

Nisam baš dobra s riječima, pa ću samo reći da ne mogu zamisliti Pulu bez brodogradilišta Uljanik. Moj tata je radio u Uljaniku, moj suprug radi u Uljaniku, naš zet radi u Uljaniku, dečko mlađe kćeri radi u Uljaniku, prijateljev sin radi u Uljaniku, suprug moje prijateljice radi u Uljaniku.... Nekad sam plesala u folklornom društvu koje nosi naziv Uljanik...Koliko god vjerujem da se Pula treba okrenuti obali kao ostali gradovi uz more, toliko ne vjerujem da bi novi sadržaji umjesto brodogradilišta imali mjesta za sve radnike Uljanika, a ne vidim ni druga poduzeća u kojima bi se zaposlili.Slažem se da se Uljanik mora restrukturirati, ali to mora biti potpuno transparentno i s jasno određenim ciljevima.Radnici moraju znati što se događa i što ih čeka i zaslužili su imati upravu koja će se znati nositi s izazovima modernog doba. Ovim tekstom dajem podršku radnicima Uljanika u njihovim nastojanjima da se brodogradilište ne ugasi.