Peticija za ukidanje obaveznog cijepljenja u Hrvatskoj


Gost

#301

2014-03-28 19:20

Nadam se da će ova peticija polučiti pozitivan uspijeh na dobrobit djece i njihovih roditelja.

Srdačno i sretno!

Samir Khenfar

Gost

#302

2014-03-28 19:57

Nisam cjepila djete i necu pa nek me natjeraju...

Gost

#303 Re:

2014-03-28 20:09

#289: nickname - svaka cast, ipak nisu svi toliko zatupljeni!!! slazem se sa svime sto ste napisali.

 


Gost

#304 Re: Re:

2014-03-28 20:15

#299: - Re: Iz razloga sto u razvijenim zemljama zive i zdravstveno prosvijeceni ljudi kojima ne treba zakon i novcana kazna da bi shvatili vaznost necega. Kod nas je druga prica. Zalosno je sto se narod pravi pametan u svemu, a najvise u onome o cemu nema pojma. Odluku za svoju djecu trebaju roditelji donisiti svakako, ali ne za njihovo zdravlje u ovom smislu, jer je ovo sira strategija. A ako vec toliko znate o medicini, onda sebi nabavite stetoskop i propisujte djeci lijekove kad im bude trebalo? Ili Vam ni stetoskop ne treba, na internetu sigurno ima neki nacin?

 


Gost

#305 Re:

2014-03-28 20:17

#302: - A jeste li vi cjepljeni?

 


Gost

#306

2014-03-28 20:20

Moj je sin imao reakciju ,dr nije to nigdje upisala ni obavjestila imunoloski

Gost

#307 Re:

2014-03-28 20:21

#306: - Kakvu reakciju?

 


Gost

#308

2014-03-28 20:24

Generacije iz prošlih pedesetak godina obveznog cijepljenja, među koje spadam i ja, sve više oboljevaju od autoimunih i Bog zna kakvih još boleština. Imam neobično jako uvjerenje da je cijepljenje pridonijelo mnogima. To što su neke bolesti iskorijenjene ne znači da je za to zaslužno cijepljenje, već vjerojatno prosvjećenost stanovništva, pojačana preventivna briga i higijenske mjere koje se provode.

Gost

#309

2014-03-28 20:26

SLAŽEM SE SA PETICIJOM. STJEPAN

Gost

#310 Re:

2014-03-28 20:27

#308: -

Mozete Vi ruke prati koliko god hocete, kad se unesu spore tetanusa kroz povrijedjenu kozu, 100%-tna je smrtnost u teskim mukama. Jedna vakcina to sprijecava.

 


Gost

#311

2014-03-28 20:49

Vrijeme je da se prekine tiranija na svim nivoima od strane vladajuće elite i korporacija,koje nam svojim neljudskim, monstruoznim mjerama i odredbama ugrožavaju sada već i osnovno pravo na život.

Gost

#312

2014-03-28 21:33

Kako to da "Država" ima pravo odlučivati o takvim stvarima???Tko joj je dao to pravo...sama sebi???Svaka ljudska jedinka ima neprikosnoveno pravo odlučivati sama o svojem tijelu,kojeg je jedini vlasnik..roditelji su jedini koji po zakonima prirode imaju pravo odlučivanja u ime dobrobiti djeteta!!!Država se u ovom slučaju povodi za "dobrobiti" kompanija koja proizvode cjepiva....Učinci cjepiva su vrlo nepouzdani ,a jedino što je pouzdano je da nanose veliku štetu organizmu...to su tzv.nuspojave,koje su zaista zastrašujuće,a šta se tek krije iza svega ,nemože se ni izdaleka ocrtati..uglavnom ,svatko neka odlučuje za svoje dijete,jer inače ovo postaje Orvelovska država straha i terora nad ljudskim slobodama

Gost

#313

2014-03-28 22:04

Nema se baš puno za komentirati, truju nam djecu, a mi to moramo objeručke prihvatiti. Dosta je više jeb. fašizma.

Gost

#315

2014-03-28 22:31

Daj Bože da uspijemo i prekinemo zakonsko trovanje djece!

Gost

#316

2014-03-28 22:51

samo naprijed....

Gost

#317

2014-03-28 23:54

STOP TROVANJU DJECE!!! SLOBODA IZBORA!!! RODITELJI NAJBOLJE ZNAJU STO JE DOBRO ZA NJIHOVU DJECU!!!

Gost

#318

2014-03-28 23:55

farmakokratski fasizam

Gost

#319

2014-03-28 23:57

Nijedno cijepivo nesmije uci u ljudski organizam ! Sva cijepiva su stetna i otrovna!!

Gost

#320

2014-03-29 06:35

Pozdrav vama . DRAGO mi je što se netko hrabriji uhvatio posla. Nije tajna zavjere to što rade . Jer je naredba Evropske unije da se od 1 svibnja na novorođenima ugrađuje miktočip. A to što sud radi je predigra, pa sa tim mogu slobodno i ugrađivati elektroniku bez dozvole roditelja! Možete misliti da je glupost to što vam govorim. Ali ako uspiju pobijediti uskoro če postati fakt. Ne želim nikoga plašiti. No vidite sami da več nekoliko mijeseci narod nemože ni referendumom se izjasniti. Znači počinju se ukidati sva ljudska prava da bi na koncu sa ugrađenim čipovima mogli u buduće zombirati narod. ! Pozdrav.

Gost

#321

2014-03-29 08:35

sjajno, konačno

Gost

#322 Koliko je opasno NE cijepiti djecu

2014-03-29 09:02

Cijepljenje ne stiti samo pojedino dijete vec cijelu populaciju na
odredjenom podrucju, pogotovo osjetljiviju djecu. Da bi se djecja
populacija neke zemlje zastitila od zarazne bolesti potrebno je da ih
vecina bude cijepljena.

Kao lijecnik i kao majka svjesna sam da su nuspojave cijepljenja moguce,
ali sam svjesna i cinjenice da su nuspojave zanemarivo rjedje i znatno
manje opasne od posljedica bolesti.

Sva se djeca ne smiju cijepiti - neka su alergicna na sastojke cjepiva,
neka imaju bolesti koje predstavljaju kontraindikaciju za
odredjena cjepiva. Takvu djecu stiti tzv. imunitet zajednice koji se stvara ako se velika
vecina djece cijepi.

Odluka o necijepljenju djece koja bi se smjela cijepiti na taj nacin
ugrozava djecu koja se ne smiju cijepiti ili cijepljenje kod njih ne moze
stvoriti imunitet.

Takodjer se riskira zdravlje djece roditelja koji odluku ne temelje na
zdravstvenom stanju svog djeteta vec na nedovoljno pouzdanim izvorima informacija o opasnostima cijepljenja. Zarista zaista teskih zaraznih bolesti, kao sto je djecja paraliza, jos uvijek postoje u svijetu. Ako postoji sumnja da bi cijepljenje moglo nastetiti djetetu treba pitati lijecnika o mogucim stetnim ucincima: pedijatra, skolsku medicinu, epidemiologa. Oni i sami unaprijed upozoravaju roditelje takve djece.
Eleonora

#323 Zakonom obavezna cijepljenja

2014-03-29 09:08

Vezano za peticiju i pravo izbora cijepljenje ili ne
1. Jedno jedino dijete koje oboli od nuspojava cijepljenja je previše 
2. No, bez obzira na točku 1 – dost je zgodno ne cijepiti dijete u momentu dok je ako ne 100% onda 99% populacije cijepljeno – pa se onda moje dijete niti ne može zaraziti na ovom području
3. Najveća mana peticije je – nedorečenost

Protiv KOJEG TOČNO cijepljena je peticija?
OK, ne moramo djecu cijepiti protiv ospica, recimo…

NO, peticija se odnosi na slobodan izbor SVIH zakonom obaveznih cijepljenja? Ili?

Nemam djece pa nisam (bila) informirana ( i nisam u tim cipelama pa ne znam što bih napravila) ali sam uguglala cijepljenja
Zakonom obavezna cijepljenja u HR su:

Legenda:
• BCG: Cijepljenje protiv tuberkuloze
• Hib: Haemophilus influenzae tipa B
• DI-TE-PER: Difterija, tetanus, pertusis (acelularni)
• IPV: inaktivirano cjepivo protiv dječje paralize
• DTaP-IPV-Hib: Kombinirano cjepivo protiv difterije, tetanusa, pertusisa (acelularno), H. influenzae tipa B i dječje paralize (inaktivirano). Tzv. „5u1“
• MO-PA-RU: Ospice, parotitis i rubeola
• DI-TE pro adultis: Difterija, tetanus, formulacija za starije od 6 godina
• HBsAg: Površinski antigen hepatitis B virusa
• ANA-TE: Cjepvo protiv tetanusa
Dakle – peticija je PROTIV KOJEG CIJEPLJENJA?
Za koja cjepiva je dokazano , ili se „zna“ da imaju teške nuspojave?
Ili potpisujete automatski, jer smo , eto protiv svega što nam država nameće?

Ne baš tako jako davno u prošlosti netko iz moje šire obitelji bi vjerojatno zlatom platio cjepivo – jer je dijete u dobi od 6 godina umrlo od „danas obične difterij“e – za koju u to vrijeme nije bilo cjepiva . I ne samo to dijete…

U kojem momentu ćemo/ćete tražiti cijepljenje djece?
Na 80% cijepljene populacije? 50%? 30%?

LP svima
Eleonora

PS
Kalendar obaveznog cijepljenje u HR
http://www.zzjzdnz.hr/hr/usluge/cijepljenje/kalendar_cijepljenja?&l_over=1

Gost

#324

2014-03-29 09:40

potpisujem peticiju jer mislim da su cjepiva loša,dajte ljudima pravo da sami odluče o dobrobiti svoje dijece!!

Gost

#325

2014-03-29 09:44

Nije uredu da nam političari zapovjedaju kako čemo živjet!