Hoćemo referendum o zabrani privatizacije vodnih resursa

Kristijan Dakovic

/ #106

2013-12-01 14:27

Pozdrav svima koji su potpisali peticiju. Maloprije sam pisao organizatorima Fb stranice o ovom pitanju. Prenosim pismo i ovdje jer namijenjeno je zapravo SVIMA;
"Pozdrav, kome god da stoji iza ove inicijative. Koja, primjecujem, prilicno naglo dobiva na popularnosti u mrezi. Zanima me jeste li razmisljali o sirenju prikupljanja potpisa na ulicama? Ja sam vam komentirao na nekom postu na koji nacin mozete istupati u javnost. Dakle, kao neformalna gradjanska inicijativa naziva tog i tog. Predlazem i slijedece; da se u referendumsko pitanje uvrste i ostali prirodni resursi, narocito sume. Te da pozovete fejsere da se lokalno okupljaju i samoorganiziraju u prikupljanju potpisa. U svakom gradu bi bilo dovoljno pronaci SAMO JEDNU osobu koja bi bilna voljna povuci. Dovoljno je isprinati obrazac za potpise u nekoliko stranica i sa nekim plasticnim stolom otici negdje na trg ili ulicu. Ostali ce slijediti! Prvo rodbina, prijatelji i poznanici, a onda svi drugi. Jednog takvog imate u Slavonskom Brodu, i to cu uciniti sa ili bez vas i ostalih fejsera. Mada ne sumnjam u podrsku . Moguce je i da se dogovorimo oko termina i svi zajedno istupimo u javnost u razlicitim gradovima diljem zemlje. Vrlo je lako izazvati pozornost medija ako im svaka lokalna grupa uputi otvoreni poziv. Pogotovo ako je istup iskordiniran i u tajmingu. Jedino sto vi sad trebate je pozvati ljude da ucine upravo to. Fejs je super, narocito za ove stvari oko pronalska ljudi koji su voljni povuci i medjusobnog dogovaranja. Ali nije dovoljan, stvar je preozbiljna i prevazna za nas dostojanstveni opstanak da bi tako neopazeno prosla medju ostatkom ekipe koja nije na "licu".
Eto, toliko od mene za sada. Nadam se da se citamo. Zivjeli!"