Hoćemo referendum o zabrani privatizacije vodnih resursa


Gost

#101

2013-12-01 12:46

Hočete li privatizirati i zrak ?

Gost

#102

2013-12-01 13:44

kak je krenulo.....

u svakom slučaju, ne damo naše vode!!!!!!!
LUKXSUZ
Gost

#103

2013-12-01 13:56

Temelj upravljanja vodama u zemljama EU je Okvirna direktiva o vodama EU.
Princip Okvirne direktive izražen je tvrdnjom da «Voda nije komercijalni proizvod kao neki drugi, nego naslijeđe koje treba čuvati, zaštititi i shodno tome postupati».


Gost

#104

2013-12-01 14:18

Ne smijemo prodavati nacionalno bogatstvo jer nam naši potomci to nikada neće oprostiti. pozdrav

Gost

#105

2013-12-01 14:19

Ovo je zaista VAŽNO za sve nas koji živimo u Lijepoj našoj!!
Kristijan Dakovic

#106

2013-12-01 14:27

Pozdrav svima koji su potpisali peticiju. Maloprije sam pisao organizatorima Fb stranice o ovom pitanju. Prenosim pismo i ovdje jer namijenjeno je zapravo SVIMA;
"Pozdrav, kome god da stoji iza ove inicijative. Koja, primjecujem, prilicno naglo dobiva na popularnosti u mrezi. Zanima me jeste li razmisljali o sirenju prikupljanja potpisa na ulicama? Ja sam vam komentirao na nekom postu na koji nacin mozete istupati u javnost. Dakle, kao neformalna gradjanska inicijativa naziva tog i tog. Predlazem i slijedece; da se u referendumsko pitanje uvrste i ostali prirodni resursi, narocito sume. Te da pozovete fejsere da se lokalno okupljaju i samoorganiziraju u prikupljanju potpisa. U svakom gradu bi bilo dovoljno pronaci SAMO JEDNU osobu koja bi bilna voljna povuci. Dovoljno je isprinati obrazac za potpise u nekoliko stranica i sa nekim plasticnim stolom otici negdje na trg ili ulicu. Ostali ce slijediti! Prvo rodbina, prijatelji i poznanici, a onda svi drugi. Jednog takvog imate u Slavonskom Brodu, i to cu uciniti sa ili bez vas i ostalih fejsera. Mada ne sumnjam u podrsku . Moguce je i da se dogovorimo oko termina i svi zajedno istupimo u javnost u razlicitim gradovima diljem zemlje. Vrlo je lako izazvati pozornost medija ako im svaka lokalna grupa uputi otvoreni poziv. Pogotovo ako je istup iskordiniran i u tajmingu. Jedino sto vi sad trebate je pozvati ljude da ucine upravo to. Fejs je super, narocito za ove stvari oko pronalska ljudi koji su voljni povuci i medjusobnog dogovaranja. Ali nije dovoljan, stvar je preozbiljna i prevazna za nas dostojanstveni opstanak da bi tako neopazeno prosla medju ostatkom ekipe koja nije na "licu".
Eto, toliko od mene za sada. Nadam se da se citamo. Zivjeli!"

Gost

#107

2013-12-01 15:05

Napokon!:))

Gost

#108

2013-12-01 15:38

sta je sljedece, zrak? Ova peticija treba postojat i hvala onima sto su je pokrenili

Gost

#109

2013-12-01 15:55

vodaaaaaa................"vode, vode gospodare, ne vidismo davno vode", zar nam to spremaju naši dužnosnici,..................!!!!????????????

Gost

#110

2013-12-01 16:12

napokon bitne teme

Gost

#111

2013-12-01 16:41

Baš me zanima koliko če ova peticija biti važnija ljudima od one bsmislene koja je rezultirala referendumom i bačenim novcem za nas obične građane a sasvim sam siguran da su inicijatori nešto uspjeli spremit za crne dane jer je to običan marketinški biznis i ništa više

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2013-12-01 16:49



Gost

#113

2013-12-01 17:03

Glasuj Za vodu;)

Gost

#114

2013-12-01 18:13

Želim referendum o zabrani privatizacije vodnih resursa

Gost

#115

2013-12-01 18:51

Vodni resursi su opće dobro i želim da tako i ostane.Ni kom slućaju ne dolazi u obzir privatizacija vodnih resursa.

Gost

#116

2013-12-01 19:12

Ovaj, na mail vam stiže link za POTVRDU POTPISA. Napravite to.

Gost

#117

2013-12-01 20:10

Hrvatska Hrvatimaa!!!!

Gost

#118

2013-12-01 20:26

Voda je tako rec jedino vridno sto imamo i to se ne smije dati nikome


Gost

#119

2013-12-01 20:49

već sam komentirao ovu temu, odmah nakon što je Njemački parlament usvojio odluku kojom u Njemačkoj voda nije više osnovna ljudska potreba, suprotno odredbama Ujedinjenih naroda. Sve to radi ostvarivanja profita multinacionalnih kompanija. Posljedica te odluke je zabrana korištenja bunara i plaćanje naknade za skupljanje kišnice. Ovako nešto ne bi smjeli dozvoliti kod nas i samo je jedan način da se to ostvari. Jedinstvo naroda i masovni odaziv na ovakav referendum.

Poznata je AGENDA 21 o kojoj bi svi trebali pročitati barem nekoliko članaka na netu, ukoliko su u nedoumici poduprijeti li ovaj referendum ili ne.

051

#120 Re:

2013-12-01 21:25

#108: -

ZRAK!!!, i to uopće nije smiješno jer porez na zrak već se plaća u nekim zemljema Europe, pa je izgledno da će doći i kod nas. Na primjer vlasnici stanova čiji balkoni su iznad javnih površina, već godinama plaćaju posebni porez na zrak u Njemačkoj, a još je bizarniji primjer plaćanja zraka za vjetropark koji su izgradili na sjevernom moru. Najme zakon o proizvodnji čiste energije predvidio je plaćanje proizvođačima struje odmah nakon puštanja vjetroparka u pogon. Kako je isti proradio, svaki Njemac plaća im oko 100 € mjesečno, iako struju koja je tamo proizvedena uopće ne mogu koristiti jer vjetropark još nije spojen sa kopnom i u mrežu!?!


A sad i ono najvažnije, uvođenje poreza na zrak nije daleka budućnost nego najnoviji busines koji donosi nezamislivi profit. pročitajte ovo: http://alles-schallundrauch.blogspot.com/2013/02/die-eu-will-laut-agenda-21-die-luft.html I sve će vam biti jasno. Koncesija za tvornicu koja će pročišćavati zrak na primjer u Zagrebu ili Rijeci mogla bi vrlo brzo donijeti nova radna mjesta i milijunske investicije u Hrvatsku. Pitajte se tko će sve to platiti???


Gost

#121

2013-12-01 21:30

Imamo li uopće više vremena za organiziranje??? Iscrpit će ljude nepotrebnim referendumom,jednim pa onda možda i drugim, mahat će o troškovima....bla,bla.....hoće li ikoga ostati za ovo pravo pitanje?
Vlado

#122 Hoćemo referendum o zabrani privatizacije vodnih resursa

2013-12-01 21:42

"VODA" NAŠE NAJVEĆE BOGATSTVO,KOJE NISMO STEKLI VEĆ SU NAM GA
OSTAVILE GENERACIJE PRIJE NAS DA GA SAČUVAMO ZA GENERACIJE KOJE DOLAZE
POSLIJE NAS.
TE STOGA MORAMO ŠTO TRANSPARENTNIJE RASPOLAGATI VODNIM DOPRINOSOM.
U SURADNJI SA EKO UDRUGAMA DATI PUNU POTPORU PROJEKTU OČUVANJA VODNOG
DOBRA U OPĆINI,ŽUPANIJI-REGIJI.

Gost

#123

2013-12-01 22:46

U USTAV!

Voda, šume, more, ceste

Gost

#124

2013-12-02 00:22

Žalosno što živimo u vremenima, kada se moramo izboriti za nešto što se podrazumijeva da pripada svakom čovjeku,nešto tako elementarno ,bez čega nebismo mogli preživjeti niti par dana. Svaka čast na pokretanju ove peticije,imate svu moju podršku.Smatram da bi prije svega svu energiju,znanje i moč naroda, trebalo usmjeriti prema micanju onih ,koji su svojim najneljudskijim postupanjem prouzročili beznadno stanje u kojem se svi trenutno nalazimo.

Gost

#125

2013-12-02 04:16

Ovo bi bio kvalitetan referendum