Peticija protiv odluke GV-a Splita o podizanju spomenika Tuđmanu

Quoted post


Gost

#186 Re: Re: Re: Re:

2013-04-07 10:32

#185: Imoćanin - Re: Re: Re:

Srami se doktore, nasa si moj post komentirat a cetnicke i orjunaske nisi.
Dovoljno receno.

Replies


Gost

#191 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-04-07 12:47:45

#186: - Re: Re: Re: Re:

E pa, moj gost, baš si me pdosjetio.

Dakle, da nema niti jednih niti drugh razišli bismo se mirno kao što su to učinili npr. SSSR ili Čehoslovačka i isto bismo bili "svoj na svome" ali bez ratnih razaranja, poginulih i invalida, uništenih obitelji i ognjišta, te očuvanih tvornica i radnih mjesta. Ne  bismo imali gomilu lažnih ratnih invalida, umirovljenika sa 5 godina radnog staža i 15 dana ratnog staža (čast pravim borcima). Kao branitelj nisam ostvario nikakva prava jer to nije bio razlog zašto sam išao u taj rat, ali moram priznati da me niti ovaj kasniji lopovluk i zadovoljavanje sitnosopstveničkih interesa uz pumpanje kvazidomoljubnih emocija i busanje u prsa u svrhu opravdanja krađe i lopovluka ni najmanje nije iznenadio. Stara je izreka: U ratu nema pobjednika, ima samo onih koji su manje izgubili. (Kao što vidite ovih dana to će se dogoditi i glupim korejancima, a već se dogodilo i amerima u Vijetnamui nijemcima svojevremeno).

Ono što mene zanima nije prebrojavanje krvnih zrnaca od čega se ne živi već ajmo vidit kako da nam svima bude bolje, da se nešto pokrene naprijed, da se javno osude lopovi i da se pošalje poruka da to nije ispravan put za nikoga (zatvor, oduzimanje imovine...) da nasilje i primitivizam nisu socijalno prihvatljivi načini ponašanja. Idemo ovu našu prekrasnu državu poboljšat da nama i našoj djeci i unucima bude na čast živjeti u njoj a ne završiti fakultet na što brže jenapustiti. Dajte političarima da vode politiku, ali angažirajte kvalitetnu struku koje još uvijek ima da vodi privredu, smanjite birokraciju koja svojim oduglovlačenjem rješavanja predmeta zapravo skriva strah od pomisli da je višak (što i jest). I za Gospu milu, ne jurite u Europu misleći da će nam biti bolje. Zar ne vidite što se u njoj događa? Pogledajte Sloveniju, Mađarsku, Slovačku, Rumunjsku, Bugarsku (naše pandane), a potom zavirite i u Italiju, Francusku, Španjolsku, da ne govorim Grčku i Maltu. Političarima hoće, radit će u EU parlamentu za 7-8 000 EURa i smijati nam se u brk.

Razmisli, moj goste, o tome (malo sam bio duži nego sam mislio, skužaj)