Zatvaranje u potpunosti svih hrvatskih granica za imigrante i iseljavanje iz Hrvatske

Quoted post

AMEN

#271 Re: Re:

2015-09-17 10:57

#260: Jackie - Re:  

 Svoj jezik vrlo dobro poznajem, hvala na ispravku. :) Ne žele oni tu ostati, ali s obzirom na situaciju gdje Slovenija i Mađarska zatvaraju svoje granice i oni nemaju načina kako doći do svojih destinacija najvjerovatnije je to da će barem privremeno ostati u RH i ...čekati daljnje odluke?!.. haha čisto sumnjam, "čekati daljnje odluke", ustvari stvarati će nerede i nasilnim putem probati ispuniti svoje zahtjeve. (barem dio njih) Niti sam slijepa ni gluha, u jednu ruku mi je žao nevinih ljudi, ali još mi je više žao što ljudi kao ti navode i brane svoje stajalište sa takvim argumentima. 

Eh sad, za to kršćanstvo i kako si naveo da je to želja za pripadanjem, ja bih se složila i rekla da upravo to i je. No, uvijek tu ima druga strana. Kršćanstvo kao pojam kada sam ga navela ne stoji samo za religiju i vjersku pripadnost iliti želju za pripadanjem, već ono pokazuje dio naše kulture. Pokazuje ono u čemu smo odgajani, kako se ophodimo sa drugim ljudima i po kakvim moralnim načelima na svakodnevnoj bazi živimo te što poštujemo. Kršćanstvo kao takvo je jedna od najslobodnijih religija u kojoj se promiču ista prava za sve i sloboda, jedna od rijetkih religija koja se pomiče i aktualizira sa vremenom u kojemu živi,a islam je dijametralna suprotnost. Kada bi u stavili kršćanstvo i islam jedno pored drugoga dobili su tzv. "clash of cultures" i to se upravo događa u svim zemljama u kojima je promicana multikulturalnost, a nadalje to proizvodi vrlo ružne efekte koje sam navela gore (silovanja, povećanje općenitog nasilja i kriminala, stvaranje država u državi, pokušaji promicanja shariah zakona itd itd.)

Ne želim utrošiti više vremena na objašnjavanje kada je očito da imamo stavove koji se razilaze. Neki će ljudi pročitati tvoje komentare i složiti se s tobom, a neki sa mnom itjt. Bitno je iznjeti svoj stav ("bio kriv il prav").. Pozdrav. 

Replies


Gost

#274 Re: Re: Re:

2015-09-17 11:28:04

#271: AMEN - Re: Re:  

 a sad mi je jasno ti si kršćanske vjeroispovjesti. Bravo vidiš ti si napredna ja sam katolkinja a moja prijateljica pravoslavka pa ni jedna od nas se ne osječa sigurno. Vjerojatno zbiog krive vjere. Kad ti dođu pred vrata baš me zanima koju češ molitvu izmoliti i koliko če to teroristima biti važno. Granice se moraju zatvoriti i osigurati vojskom ako več nije kasno.