Петицијa за постављање новог свештеника

Odobrena Skupstina

#51

2015-02-07 05:51

Odobrena skupstina.Narod dosao i izglasao Stevu bilo puno ljudi preko cetristo.Svi glasali bas za Stevu kazu on je najbolji.Dolazi u crkvu svake nedelje,peva u crkvenom horu,odan,vredan i najbolji HAKER u Johanezburgu.To je potrebno Popu Ismailu da zna sta ko radi i cime se bavi.A u stvari za Stevu HAKERA glasalo 5 ljudi dali ovo moze da bude validno.Pa ne moze ovo je sve lazno i bez vredno.Znaci Steva je nula presednik u prevodu papucar.

Godisnji izvestaj

#52

2015-02-07 06:18

Evo novi svestenik je vec preko godinu dana u Johanezburgu.Gde je godisnji izvestaj da se javno objavi.Koje su aktivnosti organizovane tokom godine,koje organizovao i ucestovao,kolko je para skupljeno od sveca i tasa,koji su rashodi,prihodi od prikolica,antene itd.A najvaznije izvestaj o parama skupljenim za poplave.Gde su poslate u Patrijarsiju i gde su prosledjene u koja mesta zahvacena poplavama ili su samo ostale u Patrijarsiji.Gde su pare dobijene od ministarstva iz srbije za stampanje casopisa.Novi svestenik mora sve ovo javno da objavi ako to ne uradi znaci nesto muva i vara.Imate dve nedelje vremena da to sve uradite.

Molba Patrijarhu

#53

2015-02-09 05:49

Parohijane mole Patrijarha Irineja da smeni svestenika Isaila sa duznosti.Jel doticni nije kadar i sposoban da vodi ovu parohiju.Iailo Markovic je svestenik bez iskustva i sve je to dovelo do velikih trzavica i svadje parohijana.Situacija je ozbiljna i kao bure baruta.Druga stvar imanje je zapusteno obraslo travom i svaki dan propada.Novi svestenik se neprimerno ponasa i nema radnih navika.Po ceo dan provodi pricajuci na mobilnom telefonu razne traceve i spletke.Mobilni telefon i fiksni prelaze racun od 5000 randa mesecno sto je jako neprimerno za sveto lice.Vasa Svetosti zato vas molimo da sto pre nesto ucinite dok ne bude kasno i neko strada u parohiji.Unapred zahvalni vasi parohijani iz Johanezburga.

Краљевић Марко

#54 Привремено завладаше светињом они најгори

2015-02-09 21:09

Морате да знате још једну ствар и да се ништа не чудите. На жалост, дошло је време, када су на цени, и привидно и привремено напредују они најгори, без образа, без савести, без поштења, бездушни, користољубиви, лукави, дрски, препредени, зли, дволични, сервилни, покварени, безбожни, без поноса, достојанства, части.... Погледајте политичаре, оне који владају државама и народима.... Тако је и по компанијама и фирмама на послу међу колегама.... Тога има и у Цркви, међу неким поповима али и код неких који су на највишим позицијама.... Риба од главе смрди....

О томе пише у Светом Писму. "Али ово знај да ће у последње дане настати тешка времена. Јер ће људи бити самољубиви, среброљубиви, хвалисави, горди, хулници, непослушни родитељима, неблагодарни, непобожни, Безосећајни, непомирљиви, клеветници, неуздржљиви, сурови, недоброљубиви, Издајници, напрасити, надувени, више сластољубиви неко богољубиви, Који имају изглед побожности, а силе њезине су се одрекли. И клони се ових." (2 Тимотеју 3:1-5)

То се десило (привремено и по Божијем допуштењу) и са нашом светињом у Јоханесбургу. Завладаше светињом они најгори (Господе, помилуј нас грешне!). Од попа и попадије психички нездравих (попадија не говори са рођеним оцем, а за попа Исмајла се и не зна али се претпоставља да има и горих ствари), па преко покварених и атеизираних Михића, Мариновића, Милице Шакоте...., па све до такође непоштених и неугледних и пред Богом и пред људима, Стајке и осталих из тог мрачног миљеа, углавном безбожних људи који у Бога не верују, нити се Богу моле, нити су икада у свети храм долазили нити показивали Богопоштовање или поштовање према светом Православљу (управо како су чинили и живели и њихови комунистички родитељи или бабе и дедови....). Оно што ти безбожници и њихови сарадници у Јоханесбургу знају то и чине - ЗЛО.

Код њега ће постојати лична мржња према Христу. Он ће живети од те мржње и радоваће се отпадништву људи од Христа и Цркве. Настаће масовно отпадништво од вере, при чему ће веру изневерити многи епископи и као оправдање ће наводити изврстан положај цркве. Тражење компромиса ће бити карактеристично људско расположење. Искреност исповести ће нестати. Људи ће довитљиво оправдавати свој пад и лицемерно зло ће подржавати такво опште расоположење, и код људи ће постати обичај отпадништва од истине и сласт према компромису и греху. Антихрист ће све дозвољавати људима, чим му се "поклоне пошто су пали".

Св. Јован Шангајски о Страшном Суду

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Besede/Lat_Strasni-Sud.htm 

 

Marko 2

#55 Re: Привремено завладаше светињом они најгори

2015-02-11 09:57

Ravnogorac

#56

2015-02-11 19:16

Daje srece da ima vise Kraljevica Marka u Johanezburgu nebi se Turci,Turkinje,anti srbi setali po crkvi u Sanihilu.Sta ocekivati kad je novi svestenik Ismail polu musliman a pola katolik.Okupio je oko sebe grupu antikrista,bezboznika,ulizica,poltrona i neljudi.Probudi se i vaskrsni Kraljevicu Marku i rasteraj ovu komunisticku i anti srbsku bandu.

Nikola zatezalo

#57

2015-02-11 22:48

Nikola Zatezalo Ismailova zakrpa.Nikakav si covek a jos manji srbin.Upravu je tvoj brat Mile sto te je sutnuo i davno otisao u krajinu da ga ne koristis.Mile radi i zida a ti uzimas kajmak.Ti nesto sam da uradis boze sacuvaj smotan si ko sajla da ti nije gospodje Ankice nebi ti se zubi belili.

Sreckovici

#58

2015-02-12 05:35

Trenutno se posrecilo grupi komunista,bezboznika,ljigavaca,bosnjaka,polu hrvata,polu hrvatica,cincara i ostalih nistaka.Te im se posreci te dobise Popa i Popadiju iste vere i karaktera kao sto su i oni.Nece iver dalje od klade.Slave zajedno Bozic 25 i Ramadan.Jos samo da promene naziv Srpska Pravoslavna crkva i zavrsili su posao.Ali necete jos dugo dani su vam odbrojani.

Cobanica

#59

2015-02-12 17:27

Eger tekrar bir araya gelmek icin deli cunku prosim ja beyaz dunyasina girdi hakkinda imo biraz year'm ben dos icin yalvardi degil oh Milica,cobanice,her zaman resmi giyerler.

Skupstina

#60

2015-02-15 06:17

Trazimo da se odma sazove skupstina i resi ova teska situacija.Nije ova crkva privatno vlasnistvo popa Ismaila,Milice Sakote i ostalih ljigavaca.Zasto svi iz parohije ne dobijaju pozivnice nego se radi selektivno koje podoban a ko nije.Jedan velikih ulizica i bitangi je Presednik Stevan Marinovic (HAKER) on treba javno da se oglasi i kaze dali je Presednik koga je izabrao i kako.Da iznese javno izvestaj Rada za zadnjih godinu dana.Gde ja ta skupstina ko ju je Steva obecao to je sramota sta se radi.Apelujem svima ljudima sa druge strane Ismailovog,Milicinog,Stevinog klana da pocnemo da se okupljamo na donjem delu parkinga kod cvecare i da sami drzimo svoju sluzbu ispod satora.To je jedino resenje dve strane mora da budu i dve crkve.Dosta je bilo vise genocida na nama ako treba i da se fizicki obracunamo sa sa Ismailovom klanom pa kako kazu ko jaci neka krkaci.

Gost

#61 JAD ,CEMER I TUGA

2015-02-15 12:04

Pomaga Bog braco i sestre!.Ovo sto se desava u zadnje vreme u Srpskoj zajednici u juznoj africi je prevazislo svako ljudsko dostojanstvo.Pa da li je to namera novog pastira da otera i ovo malo vernika,ili je to kako skoro rece jedan njegov pijun iz nelegalnog odbora,da sve naredbe dolaze iz beograda,tacnije iz patrijasije.Ako je to patrijah sdasnji samovoljno uradio,treba da se zapita da li on zna sta je tim njegovim aminovanjem doveo ovu i onako malu zajednicu na ivici strmine,provalije,i da ukoliko se nesto hitno ne preduzme i zaustavi ovo ponizavanje i vredjanje casnih i postenih ljudi,a plasim se loseg krajnjeg ishoda,da ce ovde doci do neke tragedije.Ne mislim da se ovakvim ponasanjem pastira i njegovih slugu,radi dobro za Srpsku zajednicu,naprotiv,radi se na unistavanju svega vrednog i postenog sto se dosad uradilo.A uradilo se toga dosta u predhodnih godinu dana,ali ne od pastira,no od dobrotvora i dobrih i postenih ljudi.Gde su danas ti dobrotvori,i posteni ljudi da proslave sv Savu,da se danas okupe i proslave Sretenje,da proslave dan drzavnosti,kako dolikuje svakom Srbinu.Naravno da su oterani iz Srpske crkve,na njih novi pastir vise ne racuna,na njih novi pastir je samo racunao kada je stigao na tlo SA,dok su mu novac davali,dok su ga vozili,dok su ga pomagali u svakom pogledu.I gle cuda sta bi u medjuvremenu,te postene i dobre ljude zamenise nevernici,ateisti,lazovi,kriminalci,i ljudi sumnjivoh morala.Pa sad oni slave u krugu najuzih prijatelja.Postade Srbska crkva privatna prcija,pa se samo izmedju sebe pozivaju i druze,naravno uz pare koje Srpski narod dariva.E pa gospodo to tako vise nece moci,nece moci da se odbace ljudi Srbi koji izgradise crkvu,koji odvajase od usta da bi se njihova deca,njihovi unuci okupljali i skupljali.Ovim putem pozivam da novi nelegalni odbor,odmah,ali ODMAH,sazove skupstinu i da narod izabere novi crkveni odbor,a sve u interesu celokupnog Srpskog naroda u ZA.Ukoliko to ne ucinite,bice mo primorani mi koji smo proterani,a mi smo vecina da protiv vas otvorimo slucajeve pred drzavnim organima ZA.Ne zbog toga sto hocemo,no zbog toga sto to moramo i na to nas obavezuje i ustavom pravo da budemo svi isti i da je imovina crkve,imovina svih njenih vernika,a ne samo pastira i par njegovih pijuna.Neka nam je svima nama Bog na pomoc!!!KAKO RADILI TAKO NAM I BOG POMOGAO!!!,DIGNIMO GLAS PROTIV DANAS DA SUTRA NE BUDE KASNO!!!.

special code

#62 autumn

2015-02-18 10:39

 

The leaves are ablaze with colors and a crispness in the air. We think of candy apples, hot cider and colorful autumn blooms. Bring the colors of autumn to someone's home or desk with a gift of fresh flowers from 1stinflowers.com

To take advantage of this offer just follow this link or type 234555 into the Special Code blank on the order form.

 

Архимандрит Пантелејмон (Јовановић) - слуга Бога живога

#63 Срби, пробудите се, па ће стићи и помоћ Божија!

2015-03-16 12:28

Драга браћо и сестре, човек безбожник - атеиста је као слеп човек. Велики је то хендикеп у животу и оштећење. Већег и тежег нема. Атеиста не зна ни ко је, ни шта је, ни прошлост, ни будућност, ни смисао, нити уме да разликује шта је добро, а шта зло....

Тако изгледа и тој несрећној Милици Шакоти, нико никада није успео да објасни и да је научи (или она сама није примала науку Божију у свом животу) да када чиниш зло - вратиће ти се зло, а још горе када чиниш зло светињи и слугама Божијим. Несумњиво и непогрешиво. Не бих дефинитивно био у њеној кожи. Нека је Господ покаје за сва многобројна зла која ми је чинила и даље чини и нека не пропадне због тога, него да се обрати, промени, поправи и спасе! Да не навлачи вечну муку, празнину, очај и беду на себе!

Али, не треба се чудити њој, када су испред ње у злу, поп-уличар и кешоловац Исмајло и његова попадија који су покушали да завију у црно Србе у Аргентини па су их српски свештеници и Митрополит Амфилохије на време у томе спречили (али их је зато црвени патријарх наградио за зла дела шаљући их вама у Јоханесбург), па затим њихов атеистички клан: Михић Радојка која је у цркву увек долазила 1 или 2 пута у години или се чак дешавало и 1 у две године (хвалила се својим комунистичким педигреом, исмевала веру и хулила на Бога тражећи одговор зашто Бог ако постоји допушта да се дешава зло у свету...., затим неписмена учитељица Виолета и њен муж крими-хакер срамотни председник Црквеног Одбора, па Стајка - осведочена жена која краде из црквене сале све што јој дође под руку и још десетине разноразних атеиста, лажних професора, скудоваца, бивши амбасадор - удбаш Горан Вујичић који потиче из комунистичке елите која је у црно завила Србију и Србија се још од тог терора и пљачке не може опоравити.... Све их повезује исто, атеизам, лични интерес и лична корист, вештина лагања и клеветања, узвраћање злим на добро....

Али, ни то није проблем. Господ ће свакоме дати по (не)делима његовим и Господ неће каснити ни грешити нити бити пристрасан или поткупљив. Проблем је још већи та неслога међу народом и неспособност да се смоорганизује заједница (када је већ светиња окупирана), издаја општег добра и користи за цео народ, седење на две столице, демагогија и празнословље, млака и слаба вера.... Зато нам се свако зло и неправда и дешавају, немамо напретка ни добра и долазе да нама владају уличари, пробисвети, доушници и плаћеници оних који су нас бомбардовали и отимају нам Косово и Метохију....

Уколико се не тргнемо и не освестимо - наше пропадање ће се наставити, и материјално и духовно и морално и национално, у Отаџбини, расејању, индивидуално и народно. Освестимо се док не буде прекасно. Наша судбина је само и једино у нашим рукама и ничијим више. Како будемо чинили - тако ће нам и бити. Нека нам Господ подари снаге, вере, разума, свести, врлина, добра, мира, љубави!

С благословом Господњим,

Архимандрит Пантелејмон (Јовановић)

Архимандрит Пантелејмон (Јовановић) - слуга Бога живога

#64 Не замерите....

2015-03-16 12:46

Не замерите што случајно изоставих (заборавих) да поменем још неке сараднике у злу попа-уличара Исмајла, као што је Јово Бардак који је био на сталној вези са попом М. Лончаром у Чикагу који је направио дуг нашој светњи од 60 000 Евра, па претходно трагикомични председник удружења српских домаћина Аничић који иђаше у Србију код његовог саборца у Служби Удбе Иринеја и копаше јаму мени (а његова породица у расулу и пропасти), Давидовић и Шаровић Момо који (њих тројица заједно само у једном маху) дадоше попу 100 000 Ранда за џепарац, само да се смени Пантелејмон (и ко зна шта још дадоше и комеу Патријаршију).... Дугачки су спискови. Само што код мене (за разлику од Удбаша) своје спискове предајем Господу Богу....

Архимандрит Пантелејмон (Јовановић) - слуга Бога живога

#65 Шта ће бити са безбожницима? - Свети Владика Николај (Велимировић)

2015-03-16 13:07

Шта ће бити са безбожницима?

Они што просвећују, не просвећују него заслепљују, шта ћеш чинити с њима, Господе?
Они одвраћају децу Твоју од Тебе, и бране јој, да приђу к Твојој Мудрости, јер говоре: Господ је једна стара реч ваших мртвих ђедова. То је стара амајлија, коју ђедови ваши носише собом и помреше. Ми ћемо вас научити, како се рије земља, и гоји тело, и кује злато, што јаче сија од мртвог Господа. Шта ћеш чинити са саблазнитељима деце Твоје, Господе?
Ништа им ја нећу учинити, јер они су учинили све за проклетство свога семена и племена. Заиста, гору су судбу спремили себи и своме народу него књижевници и садукеји из Јудеје. Јер имадоше пример ових, и не научише се.


У старости својој слушаће клепет мачева на прагу своме, и умираће од глади, ћелави и дрљави, а неће смети извирити се кроз врата, да опомену ученике своје. Чиме ће их опоменути, кад је име моје избачено из хајдучког срца њиховог? Што ће их и опомињати, кад су их они на то спремали, по безданој глупости својој, која прати свакога, кога Ја не пратим. Шта ће им бити, Господе?
Биће им горе него Вавилоњанима, кад се у сили својој клањаху крви и злату, и децу своју учише, да се томе клањају.


Прво ће доћи глад, какву ни Вавилон није запамтио. Па рат, ради пљачке хлеба, из кога ће се вратити побеђени. Па међусобно клање и паљење градова и села. Па болести, до којих се рука лекара неће смети дохватити. И учитељи ће бити шибани бичевима и гоњени да буду гробари својих ученика, од којих ће сви друмови смрдети.
Они, који воде народ, не воде него га заводе, - шта ћеш чинити с њима, Господе мој? Завађају народ ради своје користи, и кад се народ збуни и узбуни, они се измичу са власти и у миру једу излагану добит. Криве своје противнике, а иду стазама њиховим. Од њихове галаме мудрац не долази до речи.


Ласкају глупаку и насилнику само да дођу до првих места. Посведневно пишу књиге и објављују зло својих сродника, да би скрили своје зло.
Не уче народ истини, него га хране лажју округлу годину.
Немоћни су, да учине правду народу, него га застрашавају плашећи га гором неправдом прошлих времена.
Харају за себе и за пријатеље своје, јер знају, да неће дуго.
Шта ћеш чинити с њима, праведни Господе?
Учинили су они све, и ја немам шта да чиним, него да их оставим себи. Заиста, неће јести своју добит у миру, него ће је потрошити на даће својих рођака.
Осиромашиће, и мишеви ће им пролетати кроз продрту кошуљу. Сневаће буне преварених и похараних, и дизаће се у поноћи, престрашени и ознојени. Биће им дуг живот, да би им казна била дужа.
Доживеће да виде свој дом у згаришту, и бежаће из своје земље, гладни и болесни, и неће смети изговорити своје име ни пред ким. Гледаће тућинце у својој земљи, и просиће комад хлеба од њих. 


Горе ће бити држави њиховој него римској. Јер имадоше Рим за пример, и не поучише се.
Горе ће бити народу њиховом, који их је родио, него народу јеврејском. Јер имадоше пример народа јеврејског, и не поучише се.
Слушаће клетве свога имена, и неће смети провирити на прозор.
Гледаће свој народ где га везане у поворкама воде, и бојаће се за себе.
И слушаће, и у сну и на јави, проклињања свога имена, и дрхтаће, - дрхтаће а неће моћи умрети. 


Господе Велики и Страшни, сви су Твоји путеви милост и истина. Шта ћеш чинити са заслепљеним, заведеним, слаганим и похараним?
Ако се ко сети имена Мога, сетићу се и ја њега, и спашћу га.
Чекам, да Ме ко викне, - и одазваћу се.
Докле има викања на земљи, имаће и еха на небу. 


Ја сам онај, који је најближи свима и свему. Дајем се ономе, ко Ме жели; повлачим се од онога, ко Ме не познаје. Без мене свет је пухор пепела. И без Мене људи су немоћнији од пухора.

(Из "Молитава на Језеру")

Архимандрит Пантелејмон (Јовановић) - слуга Бога живога

#66 Колективна хипноза

2015-03-20 10:56

Изоставља се једна од најневероватнијих чињеница о којој нико не говори. Као да је народ хипнотисан или се разочарано предао (што не би смео нико себи да допусти - ја сам доживео највећу неправду и безобразлук од Исмајла и његовог атеистичког клана: турске снајке полухрватице Милице Шакоте, њене саучеснице у злу Радојке Михић, "доброг и поштеног" а више суптилно поквареног Јова Бардака, бившег бахатог амбасадора удбаша Горана Вујичића који је увек са онима који су на власти и који просу свој безбожнички отров српском патријарху, Виолете Мариновић која изнесе многе отровне клевете и лажи против мене али тек пошто сам створио и финансирао школу и њу - просветног радника која не уме да састави три реченице и то што састави граматички је неисправно, затим њеног мужа Стевана Мариновића који се није устручавао да прекрши Закон ЈАР и почини криминално дело помажући патолошки-параноичном брачном пару Исмајлу и попадији да шпијунирају моју приватну пошту...., па не само да се не предајем и никада се нећу предати, већ тек почињем полако са сведочењем истине и без журбе ишчекујем дане када ће Божија правда и истина неизоставно тријумфовати).

Дакле, петнаестак месеци имате попа Исмајла у цркви у Јоханесбургу. Да ли сте за то време добили било када било какав извештај или бар фотографије које би поткрепиле труд, жртву и посвећеност, да ли сте икада добили неки пресек, преглед рада, резултата....? Да ли је са вама поделио било какву вест да је урадио нешто конкретно на унапређивању црквеног имања, светог храма, помоћних објеката, станова, црквене сале (осим што је склањао и уништавао оно што сам ја радио 11 година и обнављао, реновирао, куповао, набављао да би остало српском народу на радост и понос и нашој дечици на уживање....)? Време за годишње извештаје је одавно прошло. Претходну деценију, Срби у Африци су редовно обавештавани о свим активностима, раду, обнови, градњи, реновирањима, трошењу црквеног новца....

Стотине текстова и фотографија о томе сведоче. На крају године су неизоставно следила по три различита годишња извештаја. Уверен сам да је то добар и исправан начин комуникације са парохијанима, потпуно отворен, посвећен и породичан однос. Људи су то умели да препознају, поштују и помажу финансијски и заиста се напредовало и урађено је толико много доброга - што није раније за безмало три деценије. Сигуран сам да, не само да би погрешили, већ би чинили сулудо дело и саучествовали у злу сви они који би у оваквим нерегуларним, мрачним и нетранспарентним условима, помагали и уплаћивали парохијал веома лењим, неискреним, препреденим и непоштеним попу Исмајлу и попадији Н. Размислите поштено и мудро о овоме и сами одлучите и изаберите што вам је срцу драго и блиско, а здравом разуму прихватљиво. Божија правда може да буде некада мало спорија али дефинитивно је достижна и незаобилазна. Слава Богу!

 

Архимандрит Пантелејмон (Јовановић)

Krusevacki klan

#67

2015-03-23 07:37

Kako funkcionise Krusevacki klan ili Krusevacka veza spletki i abrova.Lepo ovako krece Pop i Popadija-TURBO FOLK BUREGDZINICA-STAJKA(popova majka)-Nikola Zatezalo-Beba GRUJIC-Rozarija-Radojka-Sakotica.Sve Pop kreten zamesi i prosledi ovoj ekipi da siri i prica okolo po parohiji.Umesto da peku prasice i burek sire zlo i mrznju,lazi i abrove.Veci je greh ovih ljudi koji se bave ovakvim radnjama i pakostima nego grupom ljudi koji se bore protiv nepravde i ovog laznog Popa Ismaila u mantiji.

Gangster-Haker-Presednik

#68

2015-03-23 07:48

Kako je moguce da jedan Gangster i Haker bude presednik crkvenog odboro.Taj covek koji ilegalno cita tudju elektronsku postu mejlove i koji se time otvoreno hvali da je za njega bio mali poslic.Sta ocekivati od ovakvog presednika pa sve najgore.Protiv ovakve osobe treba hitno podneti krivicnu prijavu i hitno traziti njegovu smenu.

Архимандрит Пантелејмон (Јовановић) - слуга Бога живога

#69 Са вером у Бога, борити се против зла и чинити добро до последњег издисаја!

2015-03-23 19:10

Борити се против зла, за свој народ, своју светињу, не само да није грех, него је Богу угодно. У Јоханесбургу се зна ко чини зло, ко је светињу окупирао, ко се бави лажима, сплеткама, абровима, тајним снимањима, ко вара, смешта зло другоме, шири отров.... Поп Исмајло, попадија, Милица Шакота турска снајка полухрватица, Виолета и Стеван, Радојка Михић, Јово Бардак, Стајка врачара.... и разни сарадници и доушници СДБ, Чукић, Аничић....

Са вером у Бога, борити се против зла и чинити добро до последњег издисаја!


Gost

#70 TAJFUNI

2015-03-24 09:40

TAJFUNI su najvise krivi,sto se u crkvu ne okupljaju vernici,sto se ne obelezi SRBSKI BOZIC,SV SAVA,DAN DRZAVNOSTI,STRADANJE SRPSKOG NARODA NA KOSOVU,PA I 16 GODINA OD NATO BOMBARDOVANJA SRBIJE I CRNE GORE.Ovo sto nije dopusteno da se proslavi i obelezi,najvise su krivi TAJFUNI!!!.Pa nije sve u parama,ima nesto i u zlatu,a zlato je KRS CASNI I SLOBODA ZLATNA!!!.Malo se dozovite u pamet,pozovite Srpski narod da se okupi oko svoje svetinje i da se narod izmiri i pomiri.Dosta je vise raskola,podela,mrznji i kleveta,to ne lici Srbima.Srbi nisu takav narod,osim ako vama tako odgovara.POMOZI BOZE DA SE SRBI SLOZE,OKUPE I UMNOZE!!!AMIN!!!.

GOSPODE POMILUJ NAS

#71 MOLITVA

2015-03-25 12:45

A Prayer to God for Guardian Angel Protection Against Demonic Influence

“Almighty God, Who delivered Your people from the bondage of the adversary, and through Your Son cast down Satan like lightning, deliver me also from every influence of unclean spirits. Command Satan to depart far from me by the power of Your only begotten Son. Rescue me from demonic imaginings and darkness. Fill me with the light of the Holy Spirit that I may be guarded against all snares of crafty demons. Grant that an angel will always go before me and lead me to the path of righteousness all the days of my life, to the honor of Your glorious Name, Father, Son and Holy Spirit, now and forever. Amen.”

 


Gost

#72 Посртању црквених окупатора никад краја

2015-04-02 23:52

Од како је хоџа Исмајло са атеистима окупирао српску светињу у Јоханесбургу, осетно је приметно радикално посртање из дана у дан (зар може бити другачије). После свих губитака, раскола, подела, свађа, лажи, клевета..... последња и најновија недела су:

1. да је Исмајло (тобож српски поп) кренуо са својом чудном приајтељицом (турском снајком и полухрватицом) Милицом Шакотом да пријављује Хоме Аферсу Србе који немају регулисан боравак и папире у Јужној Африци. Ово нису ни усташе ни Шиптари радили....

2. поново је слао лажна писма у Србију али овога пута на два фронта (дупле лажи и клеевете, сплетке и подметања) заједно са атеистом (иначе садашњим предесдником Ц рквено-циркуског Одбора) Стеваном Мариновићем

3. ових дана се очекује коначна пресуда јужноафричког Суда у спору црквеног радника (баштована) против бруке и срамоте српске мантије Исмајла. Очекује се сигурна пресуда у корист радника (чија су права повређена и нарушена) и очекује се да ће морати да му се плати одштета од неколико хиљада Евра (само није јасно још увек да ли одштету треба да плати Исмајло који је починио то недело или црква - народ).

Шта је следеће - само драги Бог зна. Оно што је сигурно, то је да окупатори српске светиње у Јоханесбургу, одлучно и сигурно корачају ка провалији коју сами копају својим безбројним неделима и ђавољим работама којима се баве од новембра месеца 2013. године, када је Исмајло на крилима сатанским долетео у Јоханесбург....

Сачувај нас Господе од безбожника, а на првом месту од безбожних попова и не допусти Господе да наша светиња пропадне због грехова наших и похлепе и безбожништва тренутних црквених окупатора!

Архимандрит Пантелејмон

Propast crkve

#73

2015-04-04 18:33

Dolaskom popa vatikanca Ismaila crkva Sveti Toma u Johanezburgu je u fazi da se zatvori i unisti.A novi svestenik je djavo kojeg su poslali da uniste ovu koloniju.


Gost

#74 I???!!!...

2015-04-07 13:48

Od kako je dosao NOVI PASTIR uradio je sledece:Posvadjao se sa Pantelejmonom,bio prisutan dok je gorela crkva,bio prisutan dok se hakovala emil adresa Pantelejmona,vrsio opstrukcije oko doceka KUD Zlakusa,vrsio opstrukcije da se da crkvena sala izda za promociju filma,Borisa Malagurskog,vrsio opstrukcije da se obelezi Vidovdan,Vrsio opstrukcije da se obelezi godisnjica smrti naseg sunarodnika Negovana,ucestvovao u izdavanju sale za NOC VESTICA,opstruisao obelezavanje crkvene slave sv Toma,opstuisao i izlozbu 100 godina od I sveskog rata,zagovarao i posvadjao vernike,izabrao NELEGALNO SVOJ CRKVENI ODBOR.Prevario vernike i skupljeni novac za poplavljene,prosledio kurirom u patrijasiju,nedozvoljava da se odrzi godisnja skupstina,zagarantovana i ustavom republike Srbije,nije uradio godisnji finansiski izvestaj,sto je krsenje poreskog zakona JAR,otvorio spor pred sudom,zato sto je isterao nelegalno bastovana Sedrika-Aleksandra,trosi nenamenski novac crkve(oko 4000 R)za mobilni telefon,kreci crkvu(nezna se cijim parama)i ako je crkva krecena pre godinu dana,i ko zna sta jos,a ako se neko seti neka se pridruzi ovim bahanalijama pastira,koji je uradi sve naopako i nakaradno...

Архимандрит Пантелејмон (Јовановић) - слуга Бога живога

#75 Ако коза лаже, рог не лаже

2015-04-23 11:24

Христос Васкрсе, браћо и сестре!

У каквом су стању Српска Патријаршија у Београду и људи који су тренутно, по Божијем допуштењу, на челу наше свете Цркве, сликовито описује и чињеница да сарађују и уважавају ставове и писма нестабилног попа Исмајла Марковића (бегунца од Митрополита Амфилохија, Црквеног Суда и рашчињења, упропаститеља парохије која му је у Аргентини поверена, шпијуна, новотарца, екуменисте, параноика....) и трагикомичног председника Црквеног Одбора Стевана Мариновића кога познајем 11 година (живели смо у Јоханесбургу заједно и ту постоји само једна српска црква - за сада, и знамо и он и ја да је атеиста и изразито нецрквен - потпуно незаинтересован за веру - није далеко ни његова жена учитељица Виолета која води српску школу - није место да се набрајају зла и непочинства овог пара, Божија је последња и нико од нас неће моћи да избегне оно што је пред Господом Богом зарадио).

Недавно се ова двојица обратише Патријаршији писмима клевета и жалопојки, испуњеним лажима (као што су радили и у претходном периоду) и екуменистичко-тајкунски патријарх брже-боље услиши и уважи своју духовну децу која су на његовом прљавом безбожничком путу. Да нема светог Владике Артемија - писало би нам се црно, не бисмо имали ослонца ни светла на крају тунела и били бисмо у небраном грожћу чекајући зло. Овако, хвала Богу, имамо духовника и чувара Светосавља за којим можемо слободно корачати путем неискварене, чисте и светоотачке вере Православне, вере Кнеза Лазара, Светих Немањића, Светог Василија Острошког и свих српских светитеља. Док имамо времена, браћо и сестре, супротставимо се општој издаји Православља, екуменизму, новотарству и политичко-тајкунској спрези патријарха Иринеја и изађимо на пут благослова Светог Јустина Ћелијског и св. Владике Николаја Охридског и Жичког.

Христос Васкрсе - Ваистину Васкрсе!

Архимандрит Пантелејмон