PROTIV PROMJENE PUTNOG TROSKA

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije PROTIV PROMJENE PUTNOG TROSKA.


Gost

#101

2016-08-31 21:16

Ove promjene Ugovora pune su nelogičnosti. Kao prvo i osnovno, diskriminiraju se oni polaznici stručnog osposobljavanja koji nemaju mogućnosti korištenja javnog gradskog prijevoza. Kao drugo, kako se jednokratna karta za javni prijevoz bez imena može smatrati valjanim dokazom za plaćanje putnih troškova. Polaznik slobodno može priložiti jednokratnu kartu koju on uopće nije koristio, već može priložiti kartu koju je iskoristio njegov prijatelj, mama, sestra itd.

Gost

#102

2016-08-31 21:24

Evo peticije protiv promjene putnog troška u kojem ako ne kupiš kartu za bus nemaš pravo na naknadu prijevoza. Dakle ako zivis u pripizdini i moraš autom ili ti treba auto da uopće odradiš posao, ko te jebe..Ja sam još mila majka di neki ljudi zive i jadni putuju autom za crkavicu od 2400 od kojih sada će pola izdvojit da dodju na posao.
I ovo malo šta imaš ti uzmu,mijenjaju ugovor kako ih volja. I naravno da se radi aneks ugovora koji vrijedi za sve, neovisno kad su počeli a kad se je dizalo od 1600 na 2400kn vrijedilo je samo za nove.
Kakvo govno od države.Potpišite svi, jer ovakve stvari nas se svih tiču. Ne dozvolit govnima da mijenjaju sve kako im pukne jer kao moze nas se jebat u zdrav mozak, jer eto navikli smo jer smo jadni,pasivni i glupi. Dosta!

Gost

#103

2016-08-31 21:56

Vi niste normalni!!!!!

 


Gost

#104

2016-09-01 04:32

Potpisala sam peticiju jer ne mogu vjerovati da uz mizeriju od 2400 kn, moram jos cijeli iznos od 277 kn potrositi na javni prijevoz, opet dati novce gradskim ili drzavnim firmama. Da ne mogu sama izabrati kako cu doc na posao??? Stvarno sam razocarana!

Gost

#105

2016-09-01 05:47

Svaki komentar je suvišan... čisti debilizam!!!

Gost

#106

2016-09-01 06:11

Sramota je sta drzava radi i kako se ponasa prema svojim gradanima posebno mladim ljudima kojima je najteze jer im drzava nije stvorila okvire da mogu normalno radit od toga rada zivit i osnovat familiju.
Jebes takvu drzavu

Gost

#107

2016-09-01 06:18

I ja sam pristupnik programu stručnog osposobljavanja i smatram da trebamo omogućiti pristupnicima što kvalitetniji program

Gost

#108

2016-09-01 06:44

Zato što je učinjena velika nepravda kojom se diskriminiraju osobe koje nisu u mogućnosti koristiti javni prijevoz. Stručno osposobljavanje bi navodno trebala biti mjera aktivne politike zapošljavanja usmjerenih nezaposlenim osobama u nepovoljnom položaju na tržištu rada. U kakav položaj ovom promjenom se stavljaju mladi i obrazovani ljudi kojima stručno osposobljavanje služi kao jedina "slamka spasa"?! U ovakvoj sredini i situaciji kakva je danas velika većina ne može pronaći odgovarajući posao te ne čudi činjenica da svakim danom sve više mladih odlaze van u potragu za poslom gdje će biti pristojno plaćeni za svoj rad i gdje će moći napredovati. Ovakvom promjenom mlade i obrazovane osobe se stavlja u još nepovoljniji položaj te im se ne pruža nikakva perspektiva. Mislim da je protivno zdravoj logici da netko radi samo za putne troškove, a da ne govorim o mjestima koja su udaljena toliko od radnog mjesta da ovaj sitan iznos od 2 400 kn nije niti dovoljan da pokrije te troškove.


Gost

#109

2016-09-01 07:18

Zato što to jednostavno nije u redu. Opet su mladi ljudi iz periferije zakinuti.

Gost

#110

2016-09-01 07:31

Zato sto podrzavam pripravnike u potpunosti. Vrijedno rade i zasluzuju podrsku u svim svojim pravima.

Gost

#111

2016-09-01 07:59

Zato jer je dosta više da se oduzima običnim ljudima.

Gost

#112

2016-09-01 08:01

Potpisala sam ovu peticiju jer zelim da se svi skupa borimo za boljitak mladih u ovoj zemlji, te protiv ovakvih i slicnih apsurda.


Gost

#113

2016-09-01 08:34

Jer podržavam mlade

Gost

#114

2016-09-01 09:06

Zato jer mladima treba pomoci a ne odmoci kao sto rade ovi pametnjakovici! Najprije ne mogu dobiti staz. cekaju 1-2 godine a onda ih tak odjebete! Zasto radite razliku izmedu djece? Eu? Ma jebite se s njima.Dajte im onda naknadu kakvu dobe Njemci.Sparate na krivom mjestu,sparajte na ovim reklamama za izbore a ne trositi novce na to


Gost

#115

2016-09-01 09:08

Suludo je nametati da svi polaznici stručnog osposobljavanja idu samo javnim prijevozom na posao da bi se prijevoz financijski podržao. Što je sa nama koji ponekad idemo pješice, kupujemo cvikalice ili imamo priliku posuditi obiteljski auto???

Gost

#116

2016-09-01 09:33

Peticiju sam potpisala iz razloga jer koristim naknadu za prijevoz no zbog rasporeda vožnje nisam u mogućnosti koristiti njihove usluge.

Gost

#117

2016-09-01 09:39

Poštovanje,
smatram da ova odluka o isplačivanju javnog prijevoza nije pravedna iz razloga što mnogi nemaju mogućnosti dolaska na posao javnim prijevozom zbog ne podudaranja prijevoza sa početkom rada. A isti troše novac za prijevoz ( benzin), možda i mnogo više. Ja osobno dok je lijepo vrijeme idem raditi biciklom, te smatram da također nije u redu da ne dobijem naknadu prijevoza jer moje je osobno pravo na koji način ću putovati i trošiti novac koji mi po zakonu pripada. Na kraju krajeva potpisala sam Ugovor sa poslodavcem i HZZZ-om, u kojem isto piše.
Lijep pozdrav

Gost

#118

2016-09-01 10:05

Zato jer i ja putujem osobnim automobilom na SOR. Povezanost mjesta gdje živim i gdje radim je nikakva. Autom mi treba 45 min do posla a realni troškovi puta su mi 1600 kn jer moram i mostarinu plaćati.
bla

#119

2016-09-01 10:33

Zato sto sam majka dvoje male djece i radim na strucnom osposobljavanju. Zato sto ce meni uzeti, a bagra ima saborske mirovine etc. Bilo bi najpravednije da se strucno osposobljavanje ukine i da radnik bude placen koliko trzisno vrijedi, a ne da ono malo firmi koje ne rade s drzavom financiraju svojevrsne uhljebnicke firme poput moje u kojoj poslovanje drze osobe na strucnom osposobljavanju inace bi propali. Eto kako jedan jad generira drugi.


Gost

#120

2016-09-01 10:56

i moja djeca su putovala autom jer je lokalni prijevoznik preskup

Gost

#121

2016-09-01 11:27

Ako imamo pravo na određeni iznos, zašto nas onda ograničavaju u tome da se moramo koristiti javnim prijevozom?.. i sad ako želim ići autom onda im poklanjam taj iznos? Strašno.

Gost

#122

2016-09-01 12:01

Zato što se ne smijemo naviknuti na šikaniranja i omalovažavanja i ne smijemo zaboraviti da nismo vreće za boksanje i da se kad negdje zagusti na nama može štediti! Puste milione za izborničke kampanje imamo, ali izgleda da se na mladima kolo lomi.

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2016-09-01 12:14



Gost

#124

2016-09-01 12:14

Odlazak na posao može biti automobilom ili biciklom,motorom.svejedno.


Gost

#125

2016-09-01 12:29

Osim kršenja raznih Ustavnih i inih zakona, čisto mi se bljuje od neodgovornosti i bahatosti ovakvih institucija.
Žalosno je što su se obzervacije njihovih propusta i agresivnih nasrtaja u obliku ovakvih ucjena uspjele svesti na parole.