Revizija ugovora između Republike Hrvatske i Svete Stolice


Gost

#251

2013-10-16 12:29

Crkva je profitna organizacija. To nije dobro.

Gost

#252

2013-10-16 12:30

Protiv organizirane religije sam.

Gost

#253

2013-10-16 13:09

Tko vijeruje neka plati,tko ne vjeruje da ne pati !

Gost

#254

2013-10-16 13:14

bez komentara....zar otimanja i lopovluke u našoj zemlji treba komentirati

Gost

#255

2013-10-16 13:31

u škole bonton a ne vjeronauk

Gost

#256

2013-10-16 14:02

Sekularizam je društvena tekovina, crkvu bi trebali financirati vjernici.
Lawrence Krauss

#257 Izjednacavanje udruga i crkve

2013-10-16 14:43

Neki izjednacavaju iznose koji idu za crkvu i iznose koji idu za LGBT udruge i traze ukidanje istih. Razlika je u tome, sto LGBT udruge rade na rjesavanju problema neravnopravnosti, a sto crkva radi? Propovjeda bajke i ispire mozak. Usporedjivati crkvu i probleme zbog kojih udruge postoje, ne da je kao da usporedjujes jabuke i kruske, nego kao da usporedjujes iphone i bakteriju.

Gost

#258

2013-10-16 14:45

Zašto moram davati novac crkvi ako nemam veze s njom niti s vjerom? Zeim taj novac dati svojoj djeci. Sekularnost je jedna od navjiših tekovina demokratske civilizacije. Pa stari Rim je imao jaču sekularizaciju!

Gost

#259

2013-10-16 15:21

Peticiju u potpunosti podržavam što sam i učinila svojim potpisom, ali ovo sa sponzoriranjem dodatne vidljivosti ne podržavam. Peticiju ću proslijediti dalje onima koje poznajem. Pozdrav!

Gost

#260

2013-10-16 15:37

čudime da se moramo izboriti peticijom kada je ovo bilo već u programu ove vlade na predizbornim obećanjima , to je bilo i u programu don Ivana Grubišića i za koga sam ja i glasao , pozdrav Mihailo Milošević Gerovo
majk

#261 revizija ugovora sa Svetom Stolicom

2013-10-16 15:40

hvala Bogu što sam ateista

Gost

#262

2013-10-16 15:41

Da mi je vidjeti neku peticiju koja ima ikakav efekt na naše društvo ili politiku.

Gost

#263

2013-10-16 15:46

Ugovori s Vatikanom nama su nedostupni no s obzirom na ono što znamo možemo zaključiti kakvi su...jednostrani i lihvarski! Vlada donosi zakone, a ta ista vlada postavljena je od nas stoga, želimo zakone koji idu u korist državi i u korist svima nama. Nerealno je da toliki novac odlazi u puko vjerovanje dok novaca nema za primjerice zdravstvo, školstvo... Da ne govorim o tome koliko je to nepošteno...crkva zarađuje od svih nas, koji smo vjernici i koji nismo putem proračuna, ali zarađuje i direktno...jer vjenčanje se plaća, pogreb se plaća, krštenje se plaća, posveta kuće se plaća i tako dalje i dalje... Vjeroučitelje postavljene od crkve plaća država, a crveni križ ne moram ni spominjati. Crkva je najimućnija uz banke, posjeduje nekretnina koliko ne možemo ni zamisliti i za ništa ne plaćaju dok narod plaća za njih...
Marinaaa

#264 Re: Izjednacavanje udruga i crkve

2013-10-16 15:52

#257: Lawrence Krauss - Izjednacavanje udruga i crkve

Ne slažem se u potpunosti s tobom...mišljenja sam da se iz proračuna nebi smjela financirati niti jedna udruga već da ljudi sami odaberu kome će oni donirati određeni novac s plaće...jer upravo zbog crkve naša je plaća godišnje manja za 400,00kn, a to nije mali iznos s obzirom na to kolika nam je prosječna plaća.


Gost

#265

2013-10-16 16:12

ovo je trebalo već davno bit aktualno,i do sada rješeno.

Gost

#266

2013-10-16 18:57

Uzalud ali bar nešto ...

Gost

#267

2013-10-16 19:58

Neshvatljiva je težnja stvaranja "civitas dei" u središtu Europe u dvadeset prvom stoljeću. Želim živjeti u sekularnoj državi u kojoj je država servis njenih građana, a religija pitanje slobodnog izbora, a ne prisile.

Gost

#268

2013-10-16 20:20

Zašto je ugovor tajan.
Može li se ugovor objaviti na internetu.
Ni jedan ugovor države Hrvatske sa drugim državama ili firmama (INA - MOL) nikad nije objavljen.
Očekujem javnu raspravu.
Nadimak

#269

2013-10-16 22:06

Opet zanemariva iritantna manjina maltretira većinu ! Zašto ne pokrenete peticiju za ukidanjem oko 1,8 milijardi kuna koje se fodišnje odvajaju iz državnog proračuna za tzv. "nevladine organizacije", koije su za razliku od crkve itekako štetna i protuhrvatski nastrojene. A smeta vam 250 milijuna kuna za Crkvu, koju uvelike troše na svakovrsne pomoći siromašnima, ali o tome se ne piše jer to ne odgovara ljevičarskom šljamu i ološu ?
Osim toga Crkva u svijetu lobira ZA Hrvatsku za razliku od gamadi iz nevladinih organizacija koje lobiraju PROTIV Hrvatske !
Npr. komentar gosta pod rbr. 16 govori "...želim reviziju iz niza povijesno-sociološko-filozofskih razloga...tek tada ćemo moći krenuti dalje u 20.-to stoljeće !
Eto to je to, živite u 20.stoljeću i još uvijek ste mentalni komunisti, samo je šteta za vas što je ovo samostalna, međunarodno priznata Republika Hrvatska članica EU, a ne Yuga, jer je za vas pojam savršenstva Sjeverna Koreja. A zloupotreba demokracije, koje po vama nikada ne bi ni bilo, u ovolikoj mjeri vodi samo i isključivo u anarhiju, a i u tom slučaju gubite još bržei još temeljitije!
Mislav

#270 Re:

2013-10-16 22:08

#268: -

Niti jedan od 4 Ugovora nije tajan samo ih treba znati pronaći !


Gost

#271

2013-10-17 01:29

Odlično

Gost

#272

2013-10-17 07:01

Kao umirovljenik jedva živim i nemam ni kuna ni eura za sponzoriranje. Golemi dio naših zasluženih mirovina pokrala je naša vlast potmognuta katoličkom crkvom. Dok uzoriti kardinal Bozanić oblaže svoje dvorce dragim kamenom onixom - mi krepavamo. Amen.
vb

#273

2013-10-17 07:19

U vrijeme potpisivanja ovih ugovora vlast je (tada HDZ) izabrala najmanje transparentnu varijantu financiranja koja nigdje u svijetu ne postoji i koja od svih građana uzima novac za samo jednu vjersku zajednicu. Čak ni Italija, koju volimo uzimati za primjer "katoličkije" nacije od nas ostavlja izbor građanima da svoj dio poreza usmjere ili u crkvu ili u zaštitu okoliša ili u dobrotvorne svrhe.Sadašnja vlast (SDP)živi i djeluje pod etiketom proskribirane komunističke vlasti pa osim što su generalno nesposobni, nesposobni su također i za mijenjanje ovih ugovora.
Čekam da počne potpisivanje peticije za micanje vjeronauka iz državnih škola kako bismo postali sekularna država u pravom smislu riječi kao što su na primjer SAD.Potom vjernici neka upisuju svoju djecu u katoličke ili bilo koje druge školei vrtiće ako ne žele da im djeca idu u državnu školu. Katolička Crkva bi se malo mogla ugledati na sebe samu u vrijeme prije drugog svjetskog rata pa graditi bolnic, škole i na primjer hospicije a ne ulagati napore da povrate sve nekretnine koje su imali i ubirati novce od već totalno osiromašenih građana. Kao agnostiku Crkva mi se u vrijeme komunizma dopadala jer nije kamčila novac od ljudi na svakom koraku, bavila se posebno djecom i svojom pastvom na sasvim drugi način nego danas kada pod prijetnjom ekskomunikacije ganja obitelji da u subotu na primjer sjede u Crkvi umjesto da se druže i vode djecu,recimo na izlete.
Ivana

#274

2013-10-17 07:38

Tolerancija različitositi. Vraćanje vjeronauka u crkve ili omugućavanje onima koji ne idu da im se organizira nešto drugo u to vrijeme npr. etika bez svojevrsne izolacije ;)

Gost

#275

2013-10-17 08:53

Želim nam svima sreću!