Emisiju "Normalan život" vratite u normalan termin


Gost

#1

2013-10-22 20:16

Moja podrska

Gost

#2

2013-10-22 22:37

Emisija koja jedina vrijedi, poučna i uvijek vrijedna pažnje! Kome to toliko smeta, kada svojim postupcima reagirate negativno?

Gost

#3

2013-10-23 06:11

Novi termin emisije"Normalan život" nije prilagođen OSI i obiteljima djece s teškoćama u razvoju (na žalost,kao ni večina pristupa prema ovim skupinama)Nemogućnost javljanja uživo i postavljanja pitanja direktno u eter, ove jedine emisije koja za cilj ima olakšati život navedenima,ponovo je diskriminacija prema ovim osjetljivim skupinama,a to ova emisija ne propagira. Lijep pozdrav!Ljiljana Tafra

Gost

#4

2013-10-23 12:09

nemojte odustati .. svi ljudi imaju pravo na život... možda su oni zdravi zapravo bolesni

Gost

#5

2013-10-23 17:35

Nema se tu šta komentirati....
I sam, sam osoba sa posebnim potrebama ,stradao u HŠ šumama 1990.... Teškom mukom sam se probijao u ostvarivanju svoji prava i ciljeva.Znaci sam pripadam tom korpusu koji želi lakši pristup medijima i javnosti.S toga potpisujem peticiju,podržavam potpisom bracu i sestre po slicnoj sudbini.Nase probleme traba cuti vlast i nasi građani.Zajednički moramo doci do najboljih rješenja u ostvarivanju ciljeva....Prava na školovanje,rad,bolji i kvalitetniji život....

Gost

#6

2013-10-24 10:54

Smatram da ova emisija, HVALE VRIJEDNA, ima pravo biti emitirana u normalno vrijeme. Svaka osoba je vrijedna, pa i osobe s invaliditetom. Draga gospo
a Ana Tomaškković s toliko truda i ljubavi priprema svaku emisiju iako nisam osoba s invaliditetom, ali se kao vjernik, laik, brinem za takve osobe i smatram da ovakve osobe nisu na marginama našega društva, da takve osobe trebaju zauzeti važno mjesto u našem društvu, pa razmislite. Danas je 25 % osoba s invaliditetom, a možda ste sutra i VI koji odlučujete o ovoj emisiji , možda jedna osoba u ovom postotku i željet ćete vidjeti što ljudi čine jedni za druge i što osobe s invaliditetom mogu, žele i hoće. VRATITE "NORMALAN ŽIVOT" U NORMALAN TERMIN,

Gost

#7

2013-10-26 05:55

Da ja sam svakako da se emisija emitira u večernje sate kada su ljudi večinom u svojim domovima .Ijako smo invalidi moramo i mi raditi jer od skromne mirovine nemože se živjeti,veliki pozdrav svima.

Gost

#8

2013-10-28 09:42

I sam spadam u osobe s invaliditetom, pa je svaki drugi komentar suvišan. Hvala na vašem zalaganju.

Gost

#9

2013-10-28 17:25

Želio bih da bude neke koristi i od peticije, a i od emisije...

Gost

#10

2013-10-29 06:14

Hvala Bogu na ljudima koji pokreću ovakve inicijative

Gost

#11

2013-10-29 14:52

Podržavam vas .Bravo da se netko sjetio.

Gost

#12

2013-10-30 17:25

Ja bi da bude u najboljem terminu,jer ljudi imaju pravo na to

Gost

#13

2013-11-06 22:35

neka svakome, a najviše njima

Gost

#14

2013-11-14 09:24

Izuzetna emisija koja progovara o razlicitim temama i vrijednostima o kojima treba govoriti i aktualizirati,kako pozitivne primjere tako i probleme sa kojima se susreću pojedinci ali i različite organizacije civilnog društva. Sve pohvale i zahvalnost urednici i voditeljici emisije gđi Ani Tomašković,za vlastiti trud i angažman koji je vidljiv pri svakoj obrađenoj temi. Vrijeme je da "Normalan život" dobije i normalan i adekvatan termin!

Gost

#15

2013-11-15 23:59

HTV sada ima čak 4 programa!
Zašto onda nebi udovoljila ovom i ovakvom traženju svoih gledatelja (pretplatnika)?
ZAPAMTITE: I osobe s invaliditetom SU MANJINA!!! Ako ne vodite računa o potrebama OVE manjine, niste moja TV postaja.
Osim toga, za pojedinačne akcije pomoći dajete svu pažnju i udarne termine, a kad se kroz emisiju "Normalan život" tisuće ljudi hrpimice bori za bolji termin - ne udovoljavate.
Pronađite prikldan (kako vi kažete UDARNI) večernji termin i to za dulje vrijeme - molim lijepo!

Gost

#16 Emisija Normalan život

2013-11-16 09:59

Poštovani,

izuzetno  mi je drago da ste pokrenuli peticiju vezanu uz emisiju HTV-a Normalan život. Povod mog pisma glavnoj urednici HRT-a 1 bili su razlozi o kojima vi govorite. Pismo šaljem u cjelosti u nadi da će pomoći gledateljima i vama u argumentiranju razloga za vraćanje emisije u prikladan termin i naravno da bude, kao što je i bila, kontakt emisija.

Srdačan pozdrav,

Vesna Galamboš

 

Poštovan gospođo Mrđen,

Moje je ime Vesna Galamboš. Živim u Zagrebu, radim u Osnovnoj školi Ljubljanica i dugogodišnja sam suradnica Udruge za djecu s posebnim potrebama CIP Idem.

Pratim emisije na HRT-u , neke manje, neke više, ovisno, naravno, o tematici istih.

Obraćam se Vama, jer ste Vi nedugo imenovani glavnom urednicom HRT 1. (Čestitam!), pa vjerujem da ste Vi najkompetentnija osoba koja mi može pomoći, ili bolje rečeno, odgovoriti na moj upit.

Radi se o emisiji Normalan život urednice, gospođe Ane Tomašković. Prema mišljenju većeg broja ljudi koje srećem, roditelja i korisnika Udruge s kojom surađujem i mog mišljenja, ta je emisija ocijenjena kao izuzetno korisna i informativna velikoj populaciji ljudi koji imaju bilo kakvu posebnu potrebu, ili obiteljski problem, ili su naprosto drugačiji. To je zapravo jedina emisija u kojoj ljudi u potrebi mogu dobiti njima najvažniju, u tom trenutku, u problemu u kojem jesu, životnu informaciju. Gospođa Tomašković uvijek poziva u studio kompetentne ljude, koji su od velike važnosti za gledatelje koji u svojim teškoćama mogu dobiti odgovore na pitanja koja ponekad i godinama bezuspješno traže.

No, tomu u zadnje vrijeme više nije tako, jer emisija HRT-a 1 Normalan život ne ide više u živo. Ne vidim razlog tome i izražavam razočaranje jer sam mišljenja da bi takve emisije koje su gledateljima na pomoć, za rješavanje njihovih životnih problema  trebale biti povezane direktno s osobama o kojima se priča, biti kontakt emisije.

Nisu svi gledatelji informatički pismeni da bi pomoću računala otišli na Facebook, ili forum… i tamo našli eventualne odgovore (ako ih tamo uopće ima), koji su se inače mogli dobiti direktnim uključenjem u emisiju.

Emisija Normalan život je obiteljska emisija u kojoj sudjeluju pomno odabrani gosti, koji osim konkretnih odgovora na pitanja imaju, da se zaključiti, funkciju u svom nastupu da gledatelje odagnaju od njihovih predrasuda, zabluda i stigma koje poneki nose u sebi. Rekla bih da je ta emisija uz sve što sam navela i odgojna, a i taj je aspekt našem društvu danas izuzetno potreban. Izuzetno je važno da tu emisiju mogu gledati i gluhonijeme osobe uz pomoć prof. Mirjane Juriše. Krasno.

Evo, dozvolit ću si citirati Vas:  Glavna urednica HRT 1 Gordana Mrđen rekla je kako na Prvom kreću nove emisije te kako je jedan od glavnih zadataka ostvariti što bliži kontakt s gledateljima. (link s kojeg sam skinula Vašu izjavu http://www.hrt.hr/index.php?id=programsko-vijece&tx_ttnews[tt_news]=220816&tx_ttnews[backPid]=973&cHash=7f8b7d7c9a)

Želim vjerovati u Vašu iskrenost s nadom da ćete odvojiti nekoliko minuta u svojim mislima za ovo pismo i da ćete Vašim uređivačkim mogućnostima i sposobnostima omogućiti gledateljima da ponovno mogu direktno kontaktirati s gospođom urednicom, a samim tim i s gostima u ovoj emisiji.

Upravo gledam emisiju  na HRT 2- Uz nas niste sami, čija je krilatica „Ne mogu mijenjati boju neba“. Mislim da se ljudskošću za dobrobit drugih, a onda i našeg osobnog zadovoljstva, sve može promijeniti. Pošto je to kontakt emisija nadam se da će završnica ove akcije biti uspješna, što mi je velika želja.

Zahvaljujem Vam na Vašem vremenu odvojenom za moje pismo.

Voljela bih, ako ste u mogućnosti, da mi odgovorite.

Želim Vam puno uspjeha u radu na ovom odgovornom radnom mjestu i

srdačno Vas pozdravljam.

Vesna Galamboš

 

U Zagrebu 19. listopada 2013.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ovaj je tekst poslan gospođi Mrđen na naslovnici maila u kojem je u prilogu bilo pismo.

 

Poštovana gospođo Mrđen,

vjerujem da ćete naći vremena i pročitati moje pismo koje Vam upućujem u prilogu. Mislim da sam u tom pismu rekla većinu toga što misle gledatelji i vjerujem da mi nećete odgovoriti s argumentima da voditeljica i urednica  emisije Normalan život, gospođa Ana Tomašković nije jedina koja radi emisije o obitelji, ili da postoje reprize (u neko gluho doba noći), ili da se zbog produkcijskih uvjeta ne može drugačije, ili...
Željela bih vjerovati da Saborski odbor za medije, Programsko vijeće HRT-a, gospodin Zvonko Šeb i mnogobrojne civilne Udruge, kojima je obaveza i posao baviti se potrebama gledatelja, istinski rade svoj posao za koji dobivaju plaću, kao i Vi i ja za svoj rad.
Mislim da nije potrebno naglašavati, jer se to samo po sebi podrazumijeva, da emisije o obitelji imaju prioritetno značenje za naše društvo, a samim time i za Javnu televiziju na način koje navodim u pismu.
Svi mi plaćamo usluge HRT-a pa samim time želimo da HRT uvažava i poštuje naše potrebe i uvažava naša prava.
Srdačan pozdrav,
Vesna Galamboš

Gost

#17

2013-11-17 20:36

Pridružujem se humanom predanju prijateljice iz Udruge IDEM i dobrobiti kojom djeluju mnogi članovi te poznate dugogodišnje udruge za djecu s poteškoćama u ponašanju

Gost

#18

2013-11-17 20:43

Konacno da je krenula prava inicijativa za pomoc osobama s invaliditetom i u potpunosti je podrzavam

Gost

#19

2013-11-22 08:42

Vratite ovu krasnu emisiju u normalan termin.

Gost

#20

2013-11-23 19:43

Očito da sve što je vrijedno i dobro i nekim se čudom pojavi na HRT-u treba gurnuti u stranu, tj. u neki neprihvatljiv termin, kako bi se što prije zaboravilo, kako bi se moglo bezbolno ukinuti. Tko još na HRT-u može mariti za osobe koje nisu savršeni kao ONI.

Ovaj post je uklonjen od strane autora ove peticije (Show details)

2013-12-02 21:07



Gost

#22

2013-12-04 16:27

sramota kako tu (a i neke dobre druge emisije) loptaju po programu.....a osim toga sada više ne ide u živo.....to je između ostalog i bila čar te emisije.....a svaka čast voditeljici!!!