Zaštitimo Imunološki zavod RH

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Zaštitimo Imunološki zavod RH.


Gost

#501

2014-01-21 08:41

kakav komentar možeš ostaviti na glupost i nekompetentnost sadašnjih i bivših vlasti

STRAŠNO....
gost

#502

2014-01-21 08:45

novac potreban za rad ovog Zavoda je vec nekoliko puta potrošen za uhljebljivanje podobnih na izmišljena radna mjesta, nove automobile, nabave bez javnog natječaja, automobile, smartphone, odvojeni život samaca, egzotična putovanja plaćena iz DP od kojih narod nema ništa, lobiranja za zaštitu udbaša i manjina (nacionalnih, vjerskih i seksualnih orjentacija).

ova vlada baš zna posložiti prioritete tako da Hrvati plaćaju sve a ne dobiju ništa.

Gost

#503

2014-01-21 08:48

U R H se sustavno uništava sve što je korisno i vrijedno. Privatni interesi su iznad svega. Da li trebamo budućem naraštaju ostaviti u nasljedstvo faraonske piramide ?

Gost

#504

2014-01-21 08:49

Dignimo svoj glas protiv "BOLJŠEVIČKOG" plana uništenja SUVERENE REPUBLIKE HRVATSKE!!
To nam je obveza i dužnost!

Gost

#505

2014-01-21 09:05

Apsurdno, prestrašno, suludo....stoga podržavam svaku akciju za očuvanje i spas svima nama, za život nužnog Imunološkog zavoda

Gost

#506

2014-01-21 09:08

Ne znam što bih rekla na sve to. Kako se dozvolilo da Imunuloški zavod dođe u takvu situaciju, to traje već godinama, nije to od jučer, a da ništa nije učinila niti jedna vlast. Očito je sve učinjeno namjerno.

Gost

#507

2014-01-21 09:13

Probajmo nučiniti nešto sami za sebe jer nam niko neće izvana dati ,prodati bolje !!
Tako je i sa hranom i mnogim drugim stvarima koje skupo plaćamo ili isto kao Hrvatskoj a lošije kvalitete !!

Gost

#508

2014-01-21 09:15

Imunološki zavod mora postojati, pa nećemo valjda izvana uvoziti krvne pripravke kada imamo svoj zavod koji je kvalitetniji i više odgovara pacijentima ovo podneblje neko Američko...
ileana

#509 Re:

2014-01-21 09:21


Gost

#510

2014-01-21 09:24

Treba poduprijeti svaki napor za očuvanje Imunološkog

Gost

#511

2014-01-21 09:31

Manipuliraju nama i uvjeravaju nas, da se nezna krivac! Žalosno je to što su uspjeli razdovjiti ljude,poljoprivrednike, učitelje, liječnike, sudce,državnu upravu,tekstilce,BRODOGRADILIŠTE,sada dolaze na red šume i vode svi su lopovi i svi trebaju na ulicu!Zavadi pa vladaj! UNIŠTAVAJU NAS,DA SU SPOSOBNI ZADRŽALI BI SVAKU TVRTKU, JER BEZ RADA NEMA ŽIVOTA, NJALAKŠE JE ZATVORITI I UVJERITI, SVI SU GUBITAK I SVI NA ULICU, SNALAZITE SE SAMI, MI SMO SE NAŠLI, MI SMO PAMETNI, MI VAM POAMAŽEMO VI STE SAMO TROŠAK, BEZ OBZIRA ŠTO SE POLA ŽIVOTA UPLAĆIVALI U TAJ PRORAČUN, PA DOĐE BAHATI, KOJI NIJE RADIO I NEZNA NIKAKAV POSAO, ALI KAŽE VI STE NEPOTREBNI, SAMO STE "TROŠAK"- ROB BEZ PRAVA.
lana

#512 tko sve hoće uništiti Imunološki zavod?!

2014-01-21 09:36

Hrvati,dosta je šutnje!

Naravno da potpisujem. Jednostavno, nas Hrvate, ( ne mislim samo na naše moćnike i vlast - sve znamo - nadam se) treba istrijebiti.

Ali, neće!!!

lana

Gost

#513

2014-01-21 09:51

Hvale vrijedna peticija.

Gost

#514

2014-01-21 09:55

Svaka čast i nadam se da ćete imati puno uspjeha u potpisivanju peticije!
ASNF
Gost

#515

2014-01-21 09:58

HRVATSKA JE MOJ DOM,I

VOLIM JE

Staša
Gost

#516

2014-01-21 10:01

Da li je uopće potreban komentar? U politici su ljudi koji više uopće ne gledaju dobrobit naroda, već svoju proviziju i probitak. Odgovornost bi trebala uključiti sankcije za generatore ovakvih situacija ...nikada nije kasno!!!


Gost

#517

2014-01-21 10:08

očito je da se pokušava nastaviti sa privatizacijom na isti način kao u doba rata pa makar i pod cijenu bolesnih koji trebaju lijekove .

Gost

#518 Komentar članka u Jutarnjem listu o Imunološkom

2014-01-21 10:24

Danas je objavljen članak o Imunološkom u Jutarnjem listu.
Koliko sam iz članka vidio, procijenjena vrijednost Imunološkog se svodi na materijalnu imovinu (iako mi je ta procjena s obzirom na lokaciju vrlo sumnjiva), a nigdje se ne spominje ono što najviše vrijedi, a to su sojevi, znanje i licence koje ima Imunološki, što po meni vrijedi puno više od spomenute imovine, koja k tome još nije ni uknjižena. Možda je zato ta procijenjena vrijednost manja za 50% od proknjižene u poslovnim knjigama Imunološkog? Znanje, kako ga vani zovu „Know how“ (u prijevodu znanje i iskustvo), se kod nas u poslovnim knjigama knjiži na kontu „Ostala nematerijalna imovina“ i ona je u slučaju Imunološkog jako teško procjenjiva.
Možda bi bilo dobro da sindikat angažira i akademika Silobrčića u smislu da on za javnost u obliku intervjua novinama prezentira značenje Imunološkog, kao i važnost opstanka Imunološkog za RH, jer je očito da ministar zdravstva i njegov pomoćnik tome nisu dorasli, što je vidljivo iz njihovih dosadašnjih izjava.
Nadalje, koliko je meni poznato, napraviti analizu i plan preustroja traje jako dugo, a sada najednom odnekud konzultantska kuća Cinotti Consalting već ima gotov plan za“ spas“ Imunološkog, što samo upućuje na to da je ova „kuhinja“ pripremana mjesecima prije s interesom da se firma rasturi na način da se podijeli na više dijelova, kako bi na onom zadnjem ostali dugovi i koji će otići u likvidaciju, dok će sve vrijedno neopterećeno dugovima za sitan novac pokupiti Galenski ili netko drugi, a „netko“ će uz konzultantsku kuću dobro zaraditi. Bilo bi zanimljivo da bivši direktor, koji se u medijima razmeće „pljuvanjem“ po Imunološkom, objasni, tko je to i za koji novac angažirao Cinotti Consalting, pa bi bilo malo jasnije „od kuda vjetar puše“
Nadalje, bilo bi vrijeme da sindikat Imunološkog organizira prosvjed na Markovom trgu, te da pozove građane da im se pridruže. Možda će tada neki shvatiti (ovisno o odazivu) što Imunološki znaći građanima „Lijepe naše“.

Gost

#519

2014-01-21 10:33

Potpisujem ovu peticiju, jer smatram da je sramota da se zatvori jedina ovakva institucija u RH-a.Što čemo sada uvoziti krvne plazme za pripravke lijekova koje će si moći priuštiti samo vrhuška, a sirotinja neka pomoć traži preko javnih glasila. Sramota.

Gost

#520

2014-01-21 10:41

Strašno što rade od zdravstvenih ustanova i zdravstva općenito. Uništiti će sve!!! Što se tiče peticije nadam se da će iz nje izaći nešto pozitivno u našu i vašu korist.

Gost

#521

2014-01-21 10:47

Samo toliko, Imunološki nije najobičniji dućan da ga se tako tretira. S druge strane, ako je imao izvanredne uspjehe i rezultate i u financijskom dijelu, zašto su ga doveli i to oni oni sa strane u sadašnju situaciju ????!!!! Kome i zašto to treba !!!!! Sramota !!!!!

Gost

#522

2014-01-21 10:56

Hvalevrijedna akcija da se pokuša spasiti što se još spasiti da!!!!
Za nevjerovati je da je uopće došla u pitanje opstojnost takve institucije!
lila

#523

2014-01-21 11:03

Jadno i žalosno što se događa!

Gost

#524

2014-01-21 11:04

Građani naše zemlje moraju postati svjesni da imamo sjajne medicinske stručnjake koji decenijima uspješno proizvode kvalitetna imunološke lijekove i ako izgubimo naš zavod, cjepiva iz inozemstva postat će vrlo skupa i nedostupna ogromnom dijelu građanstva koje živi na rubu bijede. Jednom riječju, gubitkom Imunološkog zavoda i domaće proizvodnje osudit ćemo jedan veliki dio naših sugrađana na bolest, na nesagledive posljedice nemogućnosti liječenja, možda čak i na smrt. Suludo je izgubiti tako dragocjenu Ustanovu iz državnog vlasništva.

Gost

#525

2014-01-21 11:05

VJERUJEM DA SU NAVODI POTREBNI ZA PETICIJU TOČNI, ODNOSNO DA SU NAVODI ZA RAD IMUNOLOŠKOG VJERODOSTOJNI I SA ZADOVOLJSTVOM SUDJELUJEM U OVOJ AKCIJI, JER ZAISTA JE OVE OTIMAČINE I NEPOŠTIVANJA VRIJEDNOSTI RADA I NAŠE IMOVINE DOSTA.PODRŽATI ĆU VAS U VAŠOJ NAKANI I EVO MOG GLASA ZA PRAVEDNOST. IVANKA