GLASAM PROTIV SIROMAŠTVA STARIJIH OSOBA

Quoted post


Gost

#28

2015-11-20 19:14

Želim reći kako je jako žalosno da se ovako preko peticije moramo boriti za nekakav normalan život, dostojan čovjeka koji je svojim radom zaradio mirovinu. Ja sam radila 38 god. i imam mirovinu nešto manju od 2400 kn, ali mogu raspolagati sa samo 2000 kn, jer da bih podmirila sve troškove režija prisiljena sam dizati povremeno iznose gotovine na revolving karticu i tako mi je stalna mjesečna rata od oko 400 kn i ne mogu se iz toga izvući. Živim sama i moram paziti na svaku kunu, i ne mogu zamisliti kako bi to izgledalo da još netko ovisi o ovoj mojoj mirovini. Znam da ima i puno gorih situacija, i treba nešto poduzeti da se to sve skupa dovede u stanje dostojnog i pristojnog života u jednoj evropskoj državi (a koja nije u istočnoj Evropi). ... A što su ljudi stariji, to su više skloni raznim bolestima, i tada se još više povećavaju životni troškovi, a novaca ima jedva (ili uopće i nema) za osnovne stvari.       

Replies


Gost

#29 Re:

2015-11-20 23:12:03

Hvala sto otvoreno govorite. Najgori je osjecaj prikrivanja, srama, krivice...zbog siromastva. To je zatvor iz kojg je tesko pobjeci. #28: -