GLASAM PROTIV SIROMAŠTVA STARIJIH OSOBA

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije GLASAM PROTIV SIROMAŠTVA STARIJIH OSOBA.


Gost

#26

2015-11-20 07:14

da se javnost osvijesti o ovom problemu

Gost

#27

2015-11-20 16:20

Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj. Baš me zanina da li su i penzije manje nego kod nas. Sramota. Gdije su ti evropski standardi kojih se moramo pridržavati. Neka i mirovine onda neka budu veče za isto toliko koliko je potrošačka košarica skuplja nego u Njemačkoj.

Izvor informacije N1


Gost

#28

2015-11-20 19:14

Želim reći kako je jako žalosno da se ovako preko peticije moramo boriti za nekakav normalan život, dostojan čovjeka koji je svojim radom zaradio mirovinu. Ja sam radila 38 god. i imam mirovinu nešto manju od 2400 kn, ali mogu raspolagati sa samo 2000 kn, jer da bih podmirila sve troškove režija prisiljena sam dizati povremeno iznose gotovine na revolving karticu i tako mi je stalna mjesečna rata od oko 400 kn i ne mogu se iz toga izvući. Živim sama i moram paziti na svaku kunu, i ne mogu zamisliti kako bi to izgledalo da još netko ovisi o ovoj mojoj mirovini. Znam da ima i puno gorih situacija, i treba nešto poduzeti da se to sve skupa dovede u stanje dostojnog i pristojnog života u jednoj evropskoj državi (a koja nije u istočnoj Evropi). ... A što su ljudi stariji, to su više skloni raznim bolestima, i tada se još više povećavaju životni troškovi, a novaca ima jedva (ili uopće i nema) za osnovne stvari.       


Gost

#29 Re:

2015-11-20 23:12

Hvala sto otvoreno govorite. Najgori je osjecaj prikrivanja, srama, krivice...zbog siromastva. To je zatvor iz kojg je tesko pobjeci. #28: -  

 


Gost

#30

2015-11-21 09:22

Stari ljudi su uglavnom umirovljenici s malim mirovinama, a neki nemaju niti to. Njihov život je noćna mora, često biraju hoće li jesti ili platiti režije.

Gost

#31

2015-11-21 19:59

Potpisala sam zato što s 3.000 kn jedva preživljavam. Režije su preskupe, a ne želim tražiti od djece, mada mi oni pomažu. Imam i oca od 96 godina, koji živi sam. Nije htio u dom, kada je ostao udovac, pa sada i on kao samac teško živi. Najgore je što smo i on a i ja otišli u punu mirovinu, s tim da sam ja bila branitelj 3 godine, a ne mogu se učlaniti niti u jednu braniteljsku udrugu radi plaćanja članarine.

Gost

#32 Re:

2015-11-22 15:40

#31: -  

 Draga moja znam da govoriš istinu. Sramotno je da nisi jedina. Nekad braniš domovinu a danas nemožeš ni dom. Kao Amerika dot trebaš dobar si a kasnije tko te jb. Najžalosnije je što nas pljačka tko hoče i koliko. I to sve uz blagoslov vlade koja je to još i ozakonila nemisleči da nije bilo branitelja nebi ni oni imali svoje udobne fotelje za svoje izdajnićke guzice. Izdali su vlastiti narod koji se borio krvario ginuo za slobodu dok su oni otišli pobjegli. Naj žalosnije je što oni koji su pošteno radili gladuju i imaju ovrhe jer im mirovine ne pokrivaju niti sve namete koje su im nametnute. Neče diči mirovine jer se tako najlakše riješe penzionera. Umiru od gladovanja ako u kantama za smeče ne nađu boca za prodaju. Postoje i oni koji jednostavno jedu otpatke. Zar si se za to borila? 


Gost

#33

2015-11-26 15:37

Poslodavci (čast iznimkama) ne uplačuju mirovinski. Tako da je pitanje koliko dugo budemo dobivali i ovakve mizerne crkavice tako zvane mirovine. Iz donekle pouzdanih izvora mirovinski nema para. Država se ponovo mora zadužiti a više nema čime garantirati povrat dugova. Naše današnje mirovine će otplačivati naši prapraunuci.

Gost

#34

2015-11-26 17:33

Imamo mi evropske standarde. Postavila ih je Marija Terezija. Pošto su naši umirovljenici tradicionalan narod vladajuči taj standard neče mijenjati kako ne bi uznemirili ionako uznemirene umirovljenike.


Gost

#35

2015-11-26 19:09

jer je u hr starost tako tužna...

Gost

#36

2015-11-26 19:20

Zato što je sramotno da netko tko odradi svoj radni vijek pošteno i savjesno ne može živjeti od mirovine. Kad kažem živjeti mislim da bi umirovljenik svakako trebao bez pomoći djece ili socijalne skrbi imati dovoljno za podmirivanje životnih troškova (režija, hrane, higijenskih potrepština, lijekova ako su mu potrebni). Jednom je jedna ministrica u nekoj od prošlih hrv.vlada rekla da je za dostojnu starost dovoljno 1500 kuna mjesečno ali nije precizirala misli li pri tom na džeparac ili bi se sa tih moćnih 1500 kuna trebali pokriti svi životni troškovi. Ali da ne duljim svoj sam potpis stavila jer znam koliko je novca dovoljno za skroman život, a mirovine koje prima velika većina hrvatskih umirovljenika dostatne su ili za režije ili za hranu....pa odlučimo čega ćemo se odreći.

Gost

#37

2015-11-26 19:29

Teško i sramotno je živjeti sa mirovinama koje imamo suprug i ja.

Gost

#38

2015-11-26 19:42

Velike su razlike u mirovinama.Puno je malih mirovina.Mirovine trebaju biti više,ili približno barem iste.Veliki broj umirovljenika je siromašan.
mira

#39

2015-11-26 19:43

I sama sam jedna od večine na rubu


Gost

#40

2015-11-26 19:44

Potpisala sam ju iz nekoliko razloga,jedan je da sam ja pošteno odradila 35 godina na vrlo odgovornom poslu,stekla pravo na starosnu mirovinu koja je bila u početku besramno mala,a kada je dosegla nekih 3002 kn (nakon nekoliko godina),,bivša premijerka Kosor uzela mi je 300 kuna njenog slavnog "harača",za koji je rekla da je privremeni,no do danas nisam dobila svoj pošteno zarađeni novac nazad i nikada ga ni neću dobiti.
Mislim da je to krajnje nepošteno,ali nažalost istinito!!!!

Gost

#41

2015-11-26 20:19

Trenutno stanje izračuna i isplata, naročito punih mirovina je katastrofalna. Sa ovakvim mirovinskim sustavom umirovljenici nemaju što tržiti u EU osim, smrti od gladi.

Gost

#42

2015-11-26 20:45

zato jer je moja mirovina manja od 2000kn,i zato šta ja nisan jedina ima ljudi koji imaju i manje od mene.

Gost

#43

2015-11-26 21:05

nema komentara samo činjenica da mi je mirovina 1,135.00 kuna
i da je teško

Gost

#44

2015-11-26 21:05

Potpisala sam zato jer je sramotno da nasi penzici zive sa 2000kn i manje.od toga placaju rezije,hranu ljekove....da li je to uopce moguce?

Gost

#45

2015-11-26 21:09

Da bude i meni danas--sutra bolje

Gost

#46

2015-11-26 21:18

Upravo zato sto su od nas napravili sirotinju a dostojanstveno i posteno smo odradili nas radni vijek.Nepravilnim i nepostenim obracunima nase mirovine.

Gost

#47

2015-11-26 21:49

Kad sam došla u banku pitati za kredit, a tada sam imala minimalac 2.500 kn - u Zagrebačkoj banci su mi rekli da to nije plaća - to su primanja u kategoriji socijalne pomoći pa na to nemogu dobiti kredit. A što je onda mirovina od 1.500 kn koju prima moja majka?

Gost

#48

2015-11-26 21:54

Potpisao sam ovu peticiju jer sam otiša u invalidsku mirovinu to jest profesionalna nesposobnost za rad ugrađen bajpas u ljevcija (premosnica ) u ljevoj nozi 2006 koji sada nefunkcionira a vjerojatno još se nežli operirat ali to je nevažno na terapiji martefarina 50% cirkulacija u ljevoj nozi a mirovina 1701 kn dali je to dovoljno za život Mile Malobabić

Gost

#49

2015-11-26 22:02

jer znam kako je zivjeti sa 1,400,oo kn mirovine placat rezije a neimat ni otic za kod dr..na kontrolu,,a kako prezivjeti.. :( danas je luksuz biti bolestan..

Gost

#50

2015-11-26 22:10

Zato jer se slazem sa svime u tekstu sto je napisano. Zato jer je moja mama uzela grozdje od trgovca koji je imao namjeru to isto grozdje baciti jer je kiselo. Tad sam prvi put shvatila koliko joj je tesko, a nikad se ne zali. Cuti i trpi. Jede poparu po par dana, jer nema para da kupi nesto drugo. Sad zivim s njom pa je malo lakse. Ali ni ja bas nemam jedan sin na faxu drugi srednjoskolac a muz je ex. Ipak zajedno nam je lakse.